akar(mite)Gözle görülemeyecek kadar küçük ebatlarda olan ve nefes yoluyla dahi solunabilen zararlı canlılardan biri olan akar (mite), genellikle yatak, yorgan, yastık, çarşaf, halı gibi eşyaların içerisinde yaşamaktadırlar. İnsanlardan dökülen deri ve kıl döküntüleri ile beslenmekte olan akarlar, solunum yoluyla insan bünyesine dahil olmayı başarmakta ve birtakım sağlık problemlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle akar (mite) ilaçlaması yapılması, oluşacak problemlerin önüne geçebilmek adına oldukça önemlidir. Akar (Mite) ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile, imhası zor olan bu zararlı canlıları kısa süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Tez İlaçlama olarak, sağlamış olduğumuz akar (mite) ilaçlama hizmetlerimiz ile yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm akar problemlerinden kurtulmanız mümkündür.

Mitenin (Akarın) Özellikleri

  • Boyutları 0.33 mm civarında olan akar (mite), gözle görülemeyecek kadar küçük bir yapıdadır.
  • 8 bacaklı olan akarlar, kesici dişlere sahip olan canlılardan biridir.
  • Genellikle insanlardan dökülen ölü deri ve kıl döküntüleri ile beslenmektedir. Bu nedenle yatak, yorgan, çarşaf, yastık, halı gibi insanların sıklıkla kullanmakta olduğu eşyalar üzerinde yaşamlarını sürdürmektedir.
  • Boyutlarının bu denli küçük olması nedeniyle insanların solunum yoluyla bu zararlı canlıları ciğerlerine çekmesi kuvvetle muhtemeldir. Bu da uzun vadede oldukça büyük sağlık problemlerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.
  • Çeşitli cilt hastalığı ile birlikte alerji problemlerinin ve solunum yolu rahatsızlıklarının da oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle akar (mite) problemlerinin çok fazla zaman kaybetmeden ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Akar İlaçlama Yöntemleri

akar(mite)-2Gözle görülemeyecek kadar küçük yapıda olmaları nedeniyle kişisel yöntemlerle imha edilmesi oldukça zor olan akar (mite), özel olarak geliştirilmiş olan ilaç ve ilaçlama yöntemleri ile imha edilmektedir. İlaçlama firmaları tarafından belirlenen yöntem ve metodlarla kısa sürede akar problemlerinin ortadan kalkması mümkündür. Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarımız ile birlikte yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm akar (mite) problemlerine son vermekteyiz.

Akar ilaçlamaları, ulaşılması güç alanlara yerleşmeleri ve oldukça çok sayıda olmaları nedeniyle sıvı ilaçlama yöntemleri ile imha edilmeleri gerekmektedir. Daha geniş alanlara ve derin bölgelere nüfuz etmesi amacıyla sıvı ilaçlar buharlama tekniği ile uygulanmaktadır. Bu şekilde çok kısa bir süre içerisinde akar (mite) problemlerinden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Maytların (Mitelerin) Zararları

Maytlar, insanların ölü derileri ve kıl döküntüleri ile beslenmekte olan bir canlı olmasından dolayı insanlara oldukça yakın alanlarda yaşamaktadırlar. Etrafa yaymakta oldukları bakteri ve mikroplar ile de insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda problemlere yol açmaktadır. Çeşitli alerjik reaksiyonlar, cilt hastalıkları, solunum rahatsızlıkları gibi problemler, mitelerin neden olduğu problemlerdir. Çocukların oyuncakları üzerinde de yaşamlarını sürdürmekte olan maytlar, özellikle çocuklar için büyük bir tehdit unsuru oluşturmaktadır.

İnsan sağlığının korunabilmesi ve yaşam alanlarımızdan mite problemlerinin kalıcı olarak ortadan kaldırılması için mite (akar) ilaçlama işlemlerinin mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, başta İstanbul olmak üzere Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde profesyonel akar (mite) ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Bakanlık onaylı güvenilir ilaçlarımız ile birlikte insan sağlığını güven altına alan etkili ilaçlama işlemleri uygulamaktayız. Hizmetlerimizden dilediğiniz gün ve saat içerisinde faydalanabilir, mite problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

AKAR(MİTE) HAKKINDA SORULAR

 

Akar (Mite) Nedir?

Gözle görülemeyen, mikroskobik canlılar grubunda yer alan ve insanların deri ve kıl döküntüleri ile beslenen bir canlıdır. 0.33 mm civarında bir boyuta sahiptirler ve 8 bacakları bulunmaktadır.

Mite en çok nerede bulunur?

Toz akarı olarak da bilinen miteler, insanların deri döküntüleri ile beslendikleri için genellikle yatak, yorgan, çarşaf, halı vb. alanlarda bulunmaktadırlar.

Çocuklarımızı miteden nasıl koruyabiliriz?

Miteler, genellikle yorgan, yastık, halı gibi alanları yaşam alanı olarak tercih ettiği gibi, çocuklarımızın peluşlu oyuncaklarına da yerleşebilmektedirler. Bu da çocuklarımızın sağlıkları üzerinde problemler oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bu gibi oyuncakların düzenli olarak temizlenmesi, yatak ve yorganların düzenli olarak yıkanması, kullandığımız odaların sık sık havalandırılması, çocuklarımızı akarlara karşı korumak için alınabilecek tedbirler olarak sıralanabilir.

Mite hangi hastalıklara neden olur?

Miteler, etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insanlar üzerinde cilt problemlerine, alerjik rahatsızlıklara, astım ve çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarına neden olabilmektedir.

Miteden nasıl kurtulurum?

Akar (mite), gözle görülmesi imkansız olan bir canlı olması nedeniyle kişisel yöntemlerle imha edilememektedir. Bu nedenle profesyonel bir ilaçlama firması ile bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Mite ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede yaşam alanlarınızdaki tüm mite problemlerini ortadan kaldıracaktır.

Mite ile mücadele nasıl olur?

Böcek ilaçlama firmaları, yaşam alanlarınızda meydana gelen akar (mite) problemlerinin ortadan kaldırılması için özel ilaçlama yöntemleri geliştirmişlerdir. Bu yöntemler kapsamında en etkili ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlar ile gerçekleştirilmektedir. Gözle görülemiyor olması ve ulaşılması zor alanlara yerleşmeleri nedeniyle sıvı ilaçlar, buharlama tekniği ile uygulamaya alınmaktadır. Bu teknik sayesinde tüm alanlar ilacın etkisi altına girerek, mutlak sonuca ulaşılmaktadır. Tez İlaçlama olarak, tüm mite problemlerini en etkili ilaçlama yöntemleri ile ortadan kaldırmaktayız. Müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçerek randevu talebinde bulunabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.