Genellikle nemli ve sıcak bölgeleri tercih etmekte olan akrepler, bünyelerinde barındırdıkları zehirle diğer canlılara zarar verebilen tehlikeli böcek türlerinden biridir. Denize kıyısı olan ya da sıcak iklime sahip olan bölgelerde sıklıkla görülmektedir. Kendilerini tehlikede hissettikleri anda kuyruklarındaki sivri yapılı kısımla diğer canlıları sokarak zehrini akıtmaktadır. Zarar verecek kimseyi bulamadığı durumlarda ise kendilerini sokarak yaşamlarına son vermektedirler. Şehir alanlarında da sıklıkla rastlamakta olduğumuz akrepler, yaşam alanlarımıza kadar dahil olmuş durumdadır. Bu nedenle sağlığımız üzerinde ciddi bir tehdit unsuru oluşturmaktadır. Akrep ilaçlama hizmetlerinden faydalanarak, evlerinizde ya da diğer yaşam alanlarında medyana gelen akrep problemlerine kısa sürede son verebilirsiniz. Tez İlaçlama firması olarak, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin ilçe ve semtlerinde meydana gelen her türlü akrep problemini, geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile 7/24 ortadan kaldırmaktayız.

Evde Akrep Sorunu

Duvar dipleri, depo, bodrum, çatı aralıkları gibi alanları kendilerine yaşam alanı olarak tercih etmekte olan akrepler, evlerimizde de sıklıkla rastlayabileceğimiz böcek türlerinden biridir. Özellikle denize kıyısı olan nemli bölgelerde oldukça yoğun olarak yaşamakta olan akrepler, geceleri harekete geçen ve oldukça hızlı bir şekilde hareket eden canlılardır. Genellikle koloni halinde yaşamaktadırlar. Bu nedenle evlerde herhangi bir akrep problemiyle karşılaşılması durumunda sayılarının çok fazla olduğu ihtimalinin üzerinde durulması gerekmektedir. Evde akrep sorunu, kişisel yöntemlerle ortadan kaldırılabilecek sorunlar değildir. Bu nedenle profesyonel akrep ilaçlama hizmetlerinden destek almak gerekmektedir.

Akrep İlaçlama Yöntemleri

Akrepler, zehirli ve insan sağlığı açısından tehlike arz eden canlılar olmaları nedeniyle, basit ilaçlama yöntemleri ile hemen imha edilebilecek canlılar değildir. Ayrıca yumurtlama sistemi ile üremeleri ve gelişme sürecinde çok fazla alana yayılma ihtimalleri bulunması nedeniyle de kişisel yöntemler ile kalıcı olarak imha edilemezler. Bu nedenle profesyonel ilaçlama firmaları aracılığıyla özel olarak geliştirilmiş olan akrep ilaçlama yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Akrep ilaçlama firmaları, akreplerin yoğun olarak bulunabilecekleri alanları tespit ederek, genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ile işlem uygulamaktadır. Kokulu ve kokusuz olarak ikiye ayrılmakta olan sıvı ilaçlarda kokulu ilaçlar, buharlama ve püskürtme teknikleri ile akreplerin geçiş ve yerleşim alanlarına uygulanmaktadır. Bu yöntemler sayesinde kısa sürede akrep problemleri kontrol altına alınmakta ve alan dezenfekte edilmektedir.

Akrep Sokması

Akrepler, evlerimizin her alanında rastlayabileceğimiz ve dolayısıyla ihmal edilmesi durumunda tehlike arz etmekte olan zararlı canlılardır. Genellikle geceleri hareket ettikleri için hareket sonucunda nereye yerleştiklerini bilmemiz mümkün değildir. Bu nedenle yataklarımızın içlerinden, ayakkabılarımızdan, mobilyalarımızın alt kısımlarından ortaya çıkabilirler. Akrep sokması durumunda vücudumuza enjekte olan zehir halsizlik, mide bulanması, baş dönmesi gibi durumlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Akrep sokması durumunda yaralı kısma buz kompleksi uygulanması, yapılabilecek ilk müdahalelerdendir. Yaralı alanın temiz tutulması ve kişinin hareket ettirilmemesi önemlidir. Ardından en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir. Her akrep türünün bünyesinde bulunan zehir öldürücü olmayabilir. Fakat olası bir alerji durumuna karşın tedbirli olmalı ve akrep problemlerini göz ardı etmemeliyiz.

Akrep İlaçlama Şirketleri

Akrep problemleri sıklıkla karşılaşılan problemler olması nedeniyle akrep ilaçlama hizmetleri oldukça gelişmekte olan hizmetlerdir. Akrep ilaçlama şirketleri, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile gerekli müdahaleyi yapmakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır. Yaşam alanlarınızda meydana gelen akrep problemlerinin ortadan kaldırılması için profesyonel akrep ilaçlama şirketlerinden destek almanız oldukça doğru bir karar olacaktır. Fakat bu desteği alırken şirketlerin güvenilir olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Sahte ilaçlarla yasal olmayan işlemler uygulayan şirketler, akrep problemlerini ortadan kaldıramayacakları gibi, kullandıkları ilaçlarla sağlığınızı da tehlikeye atacaktır. Bu nedenle ilaçlama şirketlerinin sahte kuruluşlar olmadığına mümkün olduğunca özen göstermeniz gerekmektedir.

Tez İlaçlama Garantisi İle Akrep İlaçlama

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçları ve uzman ilaçlama ekipleri ile güvenilir akrep ilaçlama hizmetleri vermekte olan Tez İlaçlama, dilediğiniz gün ve saatte tüm akrep problemlerinizi kısa sürede ortadan kaldırmakta olan güvenilir bir ilaçlama şirketidir. Geliştirmiş olduğumuz etkili yöntemlerimiz ve güvenilir ilaçlarımız ile birlikte tüm akrep problemlerine kalıcı çözümler üretmekteyiz. Hizmetlerimiz İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde geçerlidir. Güvenilir ve garantili akrep ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Akrep İle Mücadele

Akrep ile mücadele size ne kadar uzak bir kavram değil mi? Akrep sokması vakası ile adını sıkça duyduğumuz bu haşere ile mücadele etmeye çalışmak zaman kaybından öte bir şey değildir de nedir? Özellikleri duyduğunuzda hayrete düşeceğiniz akrep ile mücadele doğal yollar aracılığıyla mümkün olmayan çok tehlikeli bir adımdır. Kırsal ya da metropol fark etmeksizin her yerde karşınıza çıkabilecek akrebin özelliklerine gelin hep beraber bakalım. Birçok özelliği hayatınızda ilk kez duyacağınızı baştan belirtmekte fayda görüyoruz. İşte akreplerin özellikleri;

  •  En belirgin özelliği zehirli bir yapıya sahip olmasıdır. Bünyesinde bulunan zehri insanları ve hayvanları sokarak akıtır.
  • Bir yerde akrep ile karşılaştığınızda bir çiftinin de olduğunu hiç kimse bilmiyordur. Evet, yanlış duymadınız akrepler çift halinde dolaşır!.
  • Bir akrebi buzun içinde 1 aylık süre ile dondurup çözülmeye bıraktığınızda yaşadığını göreceksiniz.
  • Çift halinde dolaşan dişi akrebin erkek ile çiftleşmesinin ardından sokarak öldürmesi ve kendine başka eşler araması ile devam eden bir çoğalma süreci vardır.

Akrep sokması vakasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın varlığı acı bir gerçek olarak karşımızda dururken, haşereleri yok etme konusunda uzman bir kadrodan destek almanız gerektiğini belirtir ve firmamızın 7/24 kesintisiz hizmet sunduğunu paylaşmak isteriz.

Akrep Sokması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

Bu durumda karşılaşılan sonuç ürkütücü dursa da doğru müdahale ve adımlarla bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu haşerelerin var olduğu yerlerin zaman kaybetmeden karantinaya alınması ve akrep ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmek yapılacak ilk adımdır. Düzenli periyotlarda yapılan ilaç uygulamalarında bütün haşerelere karşı kalıcı çözüm sunacaktır. Peki, akrep sokması durumunda neler yapılmalıdır?

  • Bu zehirli böcekler insanları soktuğunda o bölgeye zehrini bırakırlar. Bu durumda sakinliğinizi kaybetmeden ilk yardım aşamasına geçmelisiniz.
  • Akrebin soktuğu kişi bir yere sabit bir şekilde konumlandırılır. Hareket etmemesi zehrin vücutta dolaşmasını engeller.
  • Sokulan yere buz tedavisi uygulanır. İlk 15 dakika boyunca buz ve soğuk su ile zehir etkisiz hale getirilmeye çalışır.
  • İlk yardımın ardından en yakın Sağlık Kuruluşuna giderek uzman bir hekimin gözetimine geçilir.

Akrep sokması durumunda ne yapacağınız bilmeyerek yanlış müdahaleler yapan vatandaşların acı sonu hepimizi üzerken bu konuda vatandaşlara kaliteli hizmet sunmak ve akreplerin kökünü kazımak firmamızın önceliği olmuştur.

Akrep İlaçlama Şirketleri

Bu alanda hizmet veren şirketler insan sağlığına ciddi tehdit oluşturan bu zehir saçan böceklerin yok edilmesinde profesyonel çözümler üreten kurumlardır. Bu şirketler sayesinde haşerelerden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Akrep İlaçlama İle İlgili Sorular

1-Akrep için hangi ilaçlar kullanılır?

Akrep ilaçlama işlemleri, akrebin nemli ve sıcak alanları sevmesi durumunda genellikle ev içlerine girmiş olma ihtimalinden dolayı, dikkatli ve özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Bu işlemler sırasında, her türlü dar ve nemi alanda saklanabilecek akreplerin kalıcı olarak ortadan kaldırılması için sıvı ilaçlama yöntemleri uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlar ile gerçekleştirilmekte olan bu yöntemler, dar ya da geniş her türlü alanın kısa sürede akrep probleminden arındırılmasını sağlamaktadır.

Kokulu ilaçlar ile gerçekleştirilen sıvı ilaçlama yöntemleri, buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu teknikler, ilaçlama uygulanan alanda ulaşılması güç noktaların bile ilacın etkisi altına girmesini sağlamaktadır. Kokulu ilaçlama öncesinde ilaçlanan alanın boşaltılması ve işlem sonrasında da en 2 saat havalandırılması gerekmektedir. Belirlenmiş olan şartlara uyulması durumunda, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir faktör bulunmamaktadır.

2-Akrep ısırır mı?

Akrepler, kendilerini tehlikede hissettikleri anda kuyruklarında bulunan sivri iğneleri aracılığıyla karşısındaki canlıya bünyelerinde bulunan zehri akıtmaktadır. Bu zehir, akrebin türüne ve cinsine göre değişik etkiler oluşturmaktadır. Daha açık renkte bulunan akreplerin başka bir canlıyı sokması durumunda bu canlıda kısmi felçler ya da ölümle sonuçlanan problemler gözlemlenebilir. Karşılarında bir canlı bulmadıkları ve kendilerini tehlikede hissetmeye devam etmeleri durumunda kuyruklarında bulunan bu sivri iğneyi kendilerine batırarak intihar etmektedir. Akrep ısırmalarından kaynaklı meydana gelebilecek problemlerin önüne geçmek adına akrep ilaçlama işlemleri oldukça büyük önem taşımaktadır.

3-Akrep evimize nereden gelir?

Akrepler sıcak ve nemli ortamları sevmelerinden dolayı genellikle denize kıyısı olan bölgelerde sıklıkla görülmektedir. Genellikle bodrum katlarını, çatı aralarını ve toprak diplerini yaşam alanı olarak tercih eden akrepler, yaşam alanlarımıza rahatlıkla girebilen canlılardır. Nemin ve sıcaklığın yüksek olduğu her bölgede, duvara tırmanabilme özelliği ile rahatlıkla evlerin içine yerleşmektedir.

4-Akrep ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalıdır?

Akrepler yumurtlama yöntemi ile üremekte olan ve yumurtaları sırtlarında taşımakta olan canlılardır. Tek seferde 60-70 adet yumurta bırakabilen akrepler, dolaşma sırasında sırtlarında bulunan bu yumurtaları etrafa yayabilmektedir. Bu da bir alanda akrep oranının düşünülenden daha yüksek olabileceği ihtimalini yükseltmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda akrep problemi ile karşılaşmanız durumunda belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama yaptırmanız, çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.