Nemli ve sıcak alanları daha çok seven ve bu yerlerde yaşamlarını sürdüren akrepler tehlikeli canlılardır. Akrep sokması durumunda ani ölümler oluşabildiğinden bu haşerelerin görüldüğü yerlerde, özellikle de ev, bahçe, yazlık gibi alanlarda geciktirilmeden akrep ilaçlama yaptırılması gereklidir. Bazı türleri zehirli olan bu canlılar ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Çok sıcak iklimlerde yaşayan akrepler diğerlerine göre daha da zehirlidirler. Tehlike anlarında kişileri sokup zehirleyebildiklerinden insanlar hayatlarını riske atmadan bir an önce akrep ilaçlama uygulaması yaptırmalıdırlar. Akrep görüldüğü durumlarda bu haşere ile temas tehlikeli olabilir.

Evde Akrep Sorunu

Akrepler depo, moloz yığınları, çatı katları, bodrum ve toprak diplerinde yaşarlar. Dayanıklı bünyelere sahip olan bu canlılar dondurucu soğuklarda bile uzun süre yaşayabilmektedir. Sonbahar ve bahar aylarında yağışların artması sonucu yuvalarına su dolarak yuvalarının bozulmaları ardından kapalı iç mekanlara yönelirler. Buralarda da tehlikeli hale gelen akrep, akrep ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımlar doğrultusunda yok edilebilir. Aksi halde evde akrep görülmesi durumunda bireysel olarak akrep ile mücadele etmek oldukça tehlikeli bir davranıştır. Eğer zehirli ise akrep sokması durumunda 7 saat içerisinde bir insanı öldürebilir. Evde küçük akreplerle karşılaştığınızı düşünelim, bu akreplerin ufak olmaları size zarar vermeyecekleri anlamına gelmez. Ayrıca yine bu akreplerin üremelerini sağlayan dişi ve erkek akreplerde o alanlarda farklı yerlerde bulunabilir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak, akrep görüldüğü anda acil şekilde, asla kendi başınıza müdahale etmeden, ilaçlama şirketleri tarafından akrep ilaçlama uygulattırmalısınız.

Akrep ilaçlama Yöntemleri

Akrep ilaçlama, sıvı ilaçlama yöntemleri ile uygulanacak bir ilaçlama hizmetidir. Kokulu ilaçlama diğer ilaçlamalara göre ilaçları daha etkili olduğundan yok edilmesi zor, dirençli haşerelerden kurtulmak amacıyla tercih edilir. Bu ilaçlama püskürtme yoluyla uygulanır. Duvarlara da çıkabilen akrepler buralara da ilaçların etki etmesiyle tamamen yok edilebilir. Kokulu ilaçlama uygulanmadan alandaki gıdalar muhakkak ağızları kapatılarak saklanmalıdır. Varsa evdeki bebek ve çocukların oyuncakları da poşetlenerek ortadan kaldırılmalıdır.

İlaçlama sırasında asla alanda herhangi bir evcil hayvan bulunmamalıdır. Akrep ile mücadele için uygulanan bu uygulama sırasına varsa alanda bulunan akvaryumlar taşınamayacak büyüklükte ise, üstü kapatılıp iyice bantlandıktan sonra üzeri ıslak havlu ile örtülmelidir. Bunun aksine evdeki eşyalar dışarı çıkartılmamalıdır. Çünkü akreplerin koltukların altlarına, içlerine de girebilme ihtimalleri düşünülerek ilaçların etki etmesi amacıyla eşyalar ilaçlama yapılacak alanlarda kalmalıdır.

Kokulu ilaçlama ardından kapalı mekan yarım saat kadar havalandırılmalı, ondan sonra kullanılmalıdır. Varsa bebeklerin dokunacağı yerler ıslak bez ile silinmelidir. Bu durumun aksine kuytu köşelerde bulunan alanlar ise kesinlikle ilacın etkisi uzun süreli olsun diye silinmemelidir. Özellikle astım hastaları kokulu ilaçlama uygulaması sonrasında ortam havalandırılmadan bu alana girmemelidir. Bu tür önlemler alınmasıyla birlikte doğru şekilde uygulanacak akrep ilaçlama sonrasında akrep sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Akrep Sokması

Ev içlerinde yorgan içlerinde, yatak altlarında, ayakkabıların içlerinde, dolapların içlerinde görülebilecek olan akrepten kurtulmak bireysel olarak mümkün değildir. Akrep sokması durumuna maruz kalacak kişilerde halsizlik, ellerinde ayaklarında yüzlerinde uyuşma, seslerden rahatsızlık duyma, konuşma ve yeme zorluğu, idrar ve solunum güçlüğü görülebilir.

Akrep sokması durumunda ilk yapılması gereken durum, yaraya varsa buz konulmasıdır. Yara temiz tutularak kişiler hareket ettirilmemelidir. Bu durumlar ardından kesinlikle sağlık kuruluşlarından yardım alınmalıdır. Ayrıca evde ya da bulunduğunuz alanlara bulunma ihtimali yüksek olan akrepten kurtulmak için ise tedavilerinizin ardından muhakkak akrep ilaçlama uygulatılmalıdır. Aksi halde doğurarak üreme gerçekleştiren akrepler, her üremede 60-70 adet yavru bırakabilmektedir. Akrep yavrularını sırtındaki kapakçık içerisinde taşır. Taşıdığı sırada etrafa da bu yavrulardan düşürmesi, ergenleşecek olan bu yavruların zamanla her alanda olmasını kolaylaştıracaktır. Akrep ile mücadele ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Akrep ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulması durumunda akrepten şikayetçi olduğunuz alanlara göre uygulama yapılarak sorunlarınıza çözüm bulunur.

Akrep İlaçlama Şirketleri

Akrep İlaçlama Şirketleri, evlerimizde ya da iş yerlerimizde meydana gelen akrep problemleriyle mücadele için hizmet vermekte olan kuruluşlardır. Beslenme ve barınma ihtiyacıyla yaşam alanlarımızı istila eden akrepler, çeşitli ilaçlama yöntemleri ile Akrep İlaçlama Şirketleri tarafından imha edilmektedir. Zehirli bir böcek türü olması sebebiyle insan sağlığı açısından büyük riskler taşımakta olan akreplerin, bulundukları mekânlardan kısa süre içerisinde imha edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple, olası bir akrep probleminde akrep ilaçlama şirketleri ile iletişime geçilmeli ve tecrübeli akrep ilaçlama servislerinden yardım istenmelidir. Profesyonel ilaçlama ekipleri ve modern cihazlarıyla birlikte her türlü akrep problemiyle mücadele eden Tez İlaçlama firmamız, sizlere akrep istilalarından arınmış, sağlıklı yaşam alanları vaat etmekte olan önemli bir ilaçlama firmasıdır. Her türlü akrep probleminde servisimizin iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir, profesyonel akrep ilaçlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tez İlaçlama Garantisi İle Akrep İlaçlama

Akrep ilaçlama hizmetleri de veren Tez İlaçlama olarak 7/24 ilaçlama konusunda eğitimli kadrolarla hizmetinizdeyiz. Firmamız kimyasal maddeler içermeyen, sağlıklı, ithal ve ziraat mühendislerince üretilmiş ilaçlar kullanarak uygulanan doğru yöntemler ile sorunlarınıza kısa zaman içerisinde çözüm olmaktadır. Bizlerle akrepten kurtulmak için irtibat kurduğunuz durumlarda sizlere en yakın servisleri yönlendirilecek, istediğiniz park, bahçe, okul, ev gibi her mekan için akrep ilaçlama hizmetleri verilecektir. Sıvı ilaçlama uygulamaları tercih edilen akrep ilaçlama konusunda uygulamanın doğru yapılmasının da çok büyük önem taşıdığını düşünerek, görev verdiğimiz hiçbir kişinin bilinçsiz ilaçlama uygulamadığını da bilmelisiniz.

Akrep İlaçlama İle İlgili Sorular

1-Akrep için hangi ilaçlar kullanılır?

Akrep ilaçlama işlemleri, akrebin nemli ve sıcak alanları sevmesi durumunda genellikle ev içlerine girmiş olma ihtimalinden dolayı, dikkatli ve özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Bu işlemler sırasında, her türlü dar ve nemi alanda saklanabilecek akreplerin kalıcı olarak ortadan kaldırılması için sıvı ilaçlama yöntemleri uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlar ile gerçekleştirilmekte olan bu yöntemler, dar ya da geniş her türlü alanın kısa sürede akrep probleminden arındırılmasını sağlamaktadır.

Kokulu ilaçlar ile gerçekleştirilen sıvı ilaçlama yöntemleri, buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu teknikler, ilaçlama uygulanan alanda ulaşılması güç noktaların bile ilacın etkisi altına girmesini sağlamaktadır. Kokulu ilaçlama öncesinde ilaçlanan alanın boşaltılması ve işlem sonrasında da en 2 saat havalandırılması gerekmektedir. Belirlenmiş olan şartlara uyulması durumunda, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir faktör bulunmamaktadır.

2-Akrep ısırır mı?

Akrepler, kendilerini tehlikede hissettikleri anda kuyruklarında bulunan sivri iğneleri aracılığıyla karşısındaki canlıya bünyelerinde bulunan zehri akıtmaktadır. Bu zehir, akrebin türüne ve cinsine göre değişik etkiler oluşturmaktadır. Daha açık renkte bulunan akreplerin başka bir canlıyı sokması durumunda bu canlıda kısmi felçler ya da ölümle sonuçlanan problemler gözlemlenebilir. Karşılarında bir canlı bulmadıkları ve kendilerini tehlikede hissetmeye devam etmeleri durumunda kuyruklarında bulunan bu sivri iğneyi kendilerine batırarak intihar etmektedir. Akrep ısırmalarından kaynaklı meydana gelebilecek problemlerin önüne geçmek adına akrep ilaçlama işlemleri oldukça büyük önem taşımaktadır.

3-Akrep evimize nereden gelir?

Akrepler sıcak ve nemli ortamları sevmelerinden dolayı genellikle denize kıyısı olan bölgelerde sıklıkla görülmektedir. Genellikle bodrum katlarını, çatı aralarını ve toprak diplerini yaşam alanı olarak tercih eden akrepler, yaşam alanlarımıza rahatlıkla girebilen canlılardır. Nemin ve sıcaklığın yüksek olduğu her bölgede, duvara tırmanabilme özelliği ile rahatlıkla evlerin içine yerleşmektedir.

4-Akrep ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalıdır?

Akrepler yumurtlama yöntemi ile üremekte olan ve yumurtaları sırtlarında taşımakta olan canlılardır. Tek seferde 60-70 adet yumurta bırakabilen akrepler, dolaşma sırasında sırtlarında bulunan bu yumurtaları etrafa yayabilmektedir. Bu da bir alanda akrep oranının düşünülenden daha yüksek olabileceği ihtimalini yükseltmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda akrep problemi ile karşılaşmanız durumunda belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama yaptırmanız, çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.