bebek-olan-evde-ilaclama

Böceklerden kurtulmak, haşere ile mücadele etmek, kemirgen zararlarından korunmak amacıyla yapılan ilaçlama işlemleri oldukça hassastır. Çünkü yanlış uygulanması sonucunda sağlık sorunları bile yaşanabilmektedir. Ayrıca yine yanlış ilaçlar kullanılması, bazı haşerelerin dirençlerini dahi arttırabilmektedir.

İlaçlama özellikle yaşam alanlarımıza kadar girebilen böceklerden kurtulmak için yapılması gereken en doğru işlemdir. Bıraktıkları mikroplarla insanlara hastalık bulaştıran hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, karafatmalar yanında eşyalarımıza verdikleri zararlarla maddi kayıplara yol açan fareler, tahta kurularından kurtulmak da oldukça önemlidir. Ev ilaçlama hizmeti ile evlerimizde görülen her tür haşere sorunlarına çözüm olunabilir. Ancak bu oldukça hassas bir konudur. Özellikle sıvı ilaçlama yapıldığı durumlarda evlerde herhangi bir kimsenin bulunmaması şart olduğu gibi varsa bebek oyuncakları da önceden kaldırılmalı, saklanmalıdır. Bebeklerin ciltleri daha hassas olduğu için bebek olan evde ilaçlama daha da ciddiyet ve tecrübe gerektirir. İlaçların bebeklere teması kesinlikle engellenecek şekilde haşere ilaçlama gerçekleştirilmelidir.

Bebek olan evde yapılan ilaçlama ardından, bebek giysileri, kullandıkları örtüler, kıyafetler muhakkak yıkanmalıdır. Çünkü ilaçların herhangi bir şekilde teması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Yapılacak ev ilaçlama, muhakkak uzman, eğitimli kişilerce oluşan ekipler ile gerçekleştirilmelidir. Haşerelerden kurtulmak bireysel olmayacağı için bu konuda profesyonel ilaçlama firmaları ile görüşülerek gereken destek alınmalıdır.

Pireler, kene ve bitler kan emerek beslenen haşereler olduklarından eğer bu haşerelerle evlerinizde karşılaştığınızda ve evlerinizde bebek de varsa kesinlikle bir an önce ev ilaçlama yardımı almalısınız. Pire ısırığına maruz kalan kişilerde, vücutları hassassa, özellikle bebeklerde daha sık görülen kalıcı yara ve alerjik hastalıklar ciddi sorunlardır. Bebek olan evde ilaçlama için daha hızlı ve vakit kaybetmeden ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.