Fareler, mevsim geçişlerinde özellikle havaların soğumasıyla birlikte kendine yeni yaşam alanı arayışına girerek, evlerimizi ve iş yerlerimizi istila etmektedir. Bu istilalar sonucunda zorlu bir süreç bizleri beklemektedir. Çünkü fare problemi insanları hem sağlıksal hem de psikolojik olarak derinden etkileyen bir problemdir. Bu problemlerle mücadele etmek için geliştirilmiş olan fare ilaçlama firmaları yurdun her yerinde vatandaşa hizmetler sunmaktadır. Titiz ilaçlama da çeşitli il ve ilçelerde her türlü böcek, haşere, fare problemlerine karşı ilaçlama hizmeti alanında gelişmeler kaydetmektedir. Beyoğlu Fare İlaçlama, Titiz ilaçlama bünyesinde faaliyet göstermekte olan, profesyonel bir fare ilaçlama hizmetidir.

FARE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Fareler yaşadıkları ve dolaştıkları her yerden bir çok bakteri ve mikrobu bünyelerine taşımaktadır. Bu bakteriler bizlerin yaşam alanına dahil olduktan sonra kullandığımız eşyalara, yemek yediğimiz alanlara yayılarak bizler için tehlikeli bir ortam hazırlamaktadır. Bunun dışında, farelerin geçiş yerlerine iz olarak bıraktığı yapışkan salgılar bulunmaktadır. Bu salgılar da etrafa alkolü andıran bir koku bırakmaktadır. Bu salgılar atmosferin kirlenmesine neden olmakta ve sağlığımız açısından da tehdit oluşturmaktadır. Farelerin etrafa yaymış oldukları mikroplar, insan bünyesinde farklı tepkimelere girerek, bir çok tehlikeli hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu hastalıklar erken teşhis edilmeli ve gerekli tedavi yöntemleri gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde ölüm vakalarıyla karşılaşmak mümkündür. Veba, humma, tifüs gibi, ölümle sonuçlanabilen bir çok hastalık farelerin etrafa bırakmış olduğu bakteriler aracılığıyla insanlara bulaşmaktadır. Bu gibi sağlıksal problemlerin meydana gelmesini engellemek amacıyla fare ilaçlamalarının önemi hayatımız açısından oldukça önemlidir.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Fare ilaçlama firmaları genellikle sıvı ilaçlama yöntemlerini tercih ederek, çok daha geniş bir alanı ilacın etkisi altına almaktadır. Bu şekilde ulaşılması güç olan yerlere yerleşmiş farelerin de imhasına olanak sağlamaktadır. Sıvı ilaçlar genellikle Sağlık Bakanlığı onayı alınmış, insan sağlığını tehdit etmeyen ilaçlardır. Bu sebeple kullanılması çok daha fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda zararlı canlıların etrafa yaymış oldukları kirli havayı da temizlemekte olan sıvı ilaçlar, her türlü zararlı canlının imhasında kullanılan bir ilaçlama yöntemidir. Sıvı ilaçlamalar dışında bir de katı ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Bu ilaçlar evlerimizde kişisel yöntemlerimizde kullandığımız toz ilaçları ve zehirli buğdayları kapsamaktadır. Her biri fare imhalarında oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Fakat profesyonel bir ilaçlama ekibi tarafından uygulanmalıdır. Yoksa insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bileşenleriyle, ciddi boyutta problemlerin ortaya çıkmasına sebebiyet verilebilir.

Beyoğlu sakinlerinin fare problemlerinde tercih ettiği Beyoğlu Fare İlaçlama, oldukça uygun fiyatlarla, profesyonel bir ilaçlama hizmeti vermektedir. Olası fare problemlerinde modern ekipmanlarından faydalanmak için iletişim numaralarını sitemizden temin edebilir ve bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.