Böcek ilaçlama nedir? Diye merak edenler için söyleyecek olursak böcek ilaçlama işlemi yaşam alanlarınıza dışarıdan gelen ve hem sağlığınızı bozan hem de yaşam kalitenizi düşüren böceklerden yaşam alanlarınızın (ev, ofis, bahçe vb.) arındırılmasıdır. Ancak bu arındırma işlemi normal bir temizlikten farklıdır. İşin içine biraz espri katacak olursak böcekleri süpürgeyle dışarı süpürerek elbette kurtulamazsınız. Böcek ilaçlama gerçek anlamda düşünüldüğünde son derece profesyonel bir iştir. Doğada bulunan tüm haşerelere karşı sonuç üreten ilaçlamalar genel başlıkta yani böcek ilaçlamada toplanmıştır. Sizler yaşam alanınızı istila eden farklı haşereler için pire ilaçlama ya da fare ilaçlama uygulamalarını tek bir ilaçlama işlemi gibi düşünseniz de bu konu alabildiğine teferruatlıdır. Modern ilaçlama yöntemleri ile yok ettiğimiz haşere türü ne olursa olsun firmamızı arayabilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Böcek İlaçlamada Modern Yöntemler

Böcek İlaçlamada Modern Yöntemler ev ilaçlama firmaları tarafından günümüz teknolojisine uygun hale getirilmiştir. Geçmişte böceklerden kurtulmak için yapılan ilkel ev ilaçlama uygulamaları çok geride kalmıştır. Günümüzde böcek ilaçlama konusunda hizmet veren firmalar teknoloji sayesinde bu hizmeti çok daha modern boyuta taşımıştır. Haşere ilaçlama uygulamaları şunlardır:

Kokulu İlaçlama

Bu yöntem pire, tahtakurusu, tahtakurdu gibi zor yok edilen haşerelerde kullanılır. İçeriğinde bulunan keskin bir koku sayesinde ilaçlanan böcekler havasız kalarak boğulmaktadırlar. Özellikle pire gibi gözle görülmeyen ve müthiş bir hızda yayılan haşereden korunmak için ilaçlama personellerimizin yaptığı pire ilaçlama işleminde kullandığı kokulu ilaçlama %100 sonuç garanti etmektedir. Ve bu sayede imha edilmiş olurlar. İlaçlama sonrasında ev en az 4-6 saat kapalı kalmalıdır. Mümkünse 1 gün kapalı kalırsa ilaç çok daha tesirli olacaktır. İlaçlama sonrası da ciddi bir temizlik yapılması gerekmektedir.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama özellikle haşere ilaçlama hizmeti almak isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği ilaçlama türüdür. Çünkü bu yöntemde evinizi terk etmek zorunda kalmazsınız. Ancak bu ilaçlananında şöyle bir dezavantajı vardır. İlacın tesir edebilmesi için en az 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılamaz.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama ise hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma ve kakalak cinsi böceklerin yok edilmesinde kullanılır. Jel olarak hazırlanan ilaç özel tabancası yardımıyla, kullanılmaktadır. Kullanıldığı yerler ise: kapı ve pencere pervazları, mutfak dolap ve çekmece içleri ve böceklerin geçiş güzergâhı olan alanlara sıkılır. İlacın kokusunu alan böcekler buraya gelerek jeli yerler bu sayede zehirlenmiş olurlar.

Fare İstasyonları

Fare İstasyonları tekniği geçmişten hatıralarımızda kalan o korkunç fare kapanı görüntülerini yok etti. Fare istasyonlarına yerleştirilen gerçek yem ve zehirli yeme kanmasını sağlayan fare ilaçlama düzeneğinde kansız ve modern ilaçlama tekniği kullanılır. Yemi yiyen fare istasyonun yanına koyulan su ile temas ettiği an ölür. Suyu görmemesi durumunda birkaç saat içinde zehirle ölen fare ilaçlama işlemi tamamlanmış olur.

En Garantili Çözüm Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama yaptırarak yaşam alanlarınızda bulunan bütün böcek, haşere ve kemirgen gruplarından kurtulabilirsiniz. En garantili çözüm haşere ilaçlama işlemidir. Firmaların bu konuda yetiştirdiği uzman personelleri böcek ilaçlama işini en doğru, en güvenilir şekilde yaparak sizleri böcek derdinden kurtarmaktadır.