Böcek ilaçlamanın mevsimi yoktur. Çünkü haşereler her mevsimde her iklim koşuluna dayanıklıdırlar. Çoğumuzun düştüğü yanılgılardan biride böcek ve diğer haşere türlerinin mevsimlere göre çeşitlilik gösterdiği azaldığı veya çoğaldığı şeklindeki yanılgılardır. Bilimsel olarak böcek türlerinin sıcak ve ılıman iklimlerde özellikle yaz mevsiminde sayılarında artış olduğu bilinmektedir. Çünkü yumurtalarını bırakan böcek türleri kısa bir süre içinde oluşum evrelerini tamamlayarak gün yüzüne çıkarlar.

Böcek ve haşere olarak adlandırılan bu zararlı ve zehirli canlı türlerine karşı önlem alınmadığı taktirde hangi mevsimde olduğumuzun da bir önemi yoktur. Çünkü haşereler genetik ve fizyolojik olarak oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Her türlü hava koşullarına karşı kendilerine mutlaka bir barınak bulabilmektedirler. Bu yüzden yaşam alanlarımızın tamamıyla mikrop yuvalarından temizlenebilmesi için ilkbahar ve yaz aylarında uyguladığımız rutin böcek ilaçlama işlemlerine periyodik olarak devam etmenizi öneriyoruz.

Peki, periyodik ilaçlama nedir? Nasıl yapılır? Her mevsimde ilaçlama yapmanı faydaları nelerdir? Dilerseniz bu soruların cevabını makalemiz içinde hep birlikte arayalım.

Periyodik İlaçlama Nedir?

Periyodik ilaçlama; ev ya da iş yeriniz, ya da kapalı ve açık mekanlarınız da belli aralıklarla uygulamanız gereken ilaçlama işlemi olarak adlandırabiliriz.

Periyodik İlaçlama Nasıl Yapılır?

Periyodik ilaçlamanın nasıl yapıldığına ilişkin ise beraber çalıştığınız kurumsal böcek ilaçlama şirketi tarafından hazırlanan belli süre ve aralıklarla ve de yaşam alanlarınızı kısıtlayan haşere türlerine bağlı olarak çeşitlilik ve farklılık gözetmektedir. Örneğin, evinizde  veya bahçenizde olan kemirgen türlerine karşı Fare istasyonu kurulumu uygun görülürken, hastane, imalathaneler, mobilya gibi alanlarda faaliyet gösteren kurumlar için yapılacak olan hamamböceği periyodik ilaçlama işlemi elbette farklılık gözetecektir.

Periyodik İlaçlama Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Periyodik ilaçlama sizi her mevsim, haşerelere ve zararlı böcek türlerine karşı korur ve güvende olmanızı sağlar. Haşereler insan hayatında çeşitli hastalıklara neden olabilmektedirler. Bu hastalıklar bazı durumlarda ölümcül sonuçlarda doğurabilmektedir. Bu yüzden mutlaka periyodik olarak ilaçlama yapmanızda fayda var.

İlaçlama işlemlerinin güvenilir ilaçlama firmaları aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerektiğini bilmenizde de fayda vardır. Eğer daha önce ilaçlama işlemleri ile karşı karşıya kalmadıysanız bu noktada ilaçlama şirketi seçerken çok seçici ve dikkatli olmanız gerekmektedir. İlaçlama firmalarının ilaçlama faaliyetlerine dair resmi yazılarının olması gerekmektedir. Bu yüzden ilaçlama işlemlerini kesinlikle şansa bırakmamanız gerekmektedir.

Güvenilir bir ilaçlama şirketi ile yola çıkarak bir ömür boyu yaşam alanlarınızı her türlü zararlı canlı türlerine karşı koruyabilirsiniz. Periyodik ilaçlama ile de tüm mevsim boyunca güven ve huzur içinde yaşarsınız. Böcek ilaçlamanın mevsimi yoktur. Bu yüzden gördüğünüz herhangi bir böcek türünün yok edilmesine ilişkin hemen ilaçlama firmamızı arayarak, müşteri temsilcimizden bilgi alabilir, böcek türünün tespitine dair resim, fotoğraf paylaşabilir, dilediğiniz gün ve saatler arasında da ilaçlama hizmeti almak için randevu talebinde bulunabilirsiniz.