Dünya üzerinde 300 milyona yakın canlı türünün bulunduğunu varsayarsak bu canlıların hatırı sayılır bir kesimini böcek türleri oluşturmaktadır. Yaklaşık 900 bin civarında bilinen böcek türünün yanı sıra 1 milyona yakın da keşfedilmesi beklenen böcek türü olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu kadar yoğun bir nüfus içerisinde insanlar açısından zarar arz eden böcekler olduğu gibi doğaya veya canlılara herhangi bir zararı dokunmayan türler de bulunmaktadır. Yaşam alanlarınızı istila eden tüm zararlı canlıların kısa sürede imha edilmesi için İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir genelinde Tez İlaçlama olarak 7/24 faaliyet göstermekteyiz.

Kentleşmeyle birlikte doğal yaşam alanlarının daralması sonucu insan ve doğaya daha çok zarar vermeye başlayan böcek türleri, böcek ilaçlama sektörünün oluşumuna ve gelişimine neden olmuştur. Bu sektörün sağlamakta olduğu hizmetler, yaymış oldukları bakterilerle ya da doğrudan zehirleyerek zarar veren canlıların insanların yaşam alanlarından temizlenmesini sağlamaktadır. İnsan sağlığını ve hayatını tehlikeye atan, günlük yaşamı zorlamakta olan canlı türleri aşağıdaki gibidir:

Hamam Böceği

Üç farklı tür ile dikkat çekmekte olan hamam böcekleri, beslenme ve barınma ihtiyacıyla insanların yaşam alanlarına yerleşmekte ve etrafa yaymış oldukları bakterilerle birlikte ciddi olumsuz sonuçlar meydana getirmektedir. Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Oryantal hamam böceği olmak üzere üç türde yaşamaktadırlar. Üreme hızları oldukça iyi olup, yumurta bırakma yöntemi ile çoğalmaktadırlar. Özellikle Amerikan hamam böcekleri evlerimizde en sık rastlamakta olduğumuz böcek türüdür. Kişisel yöntemler, böceğin üreme hızı nedeniyle yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle Tez İlaçlama olarak sağlamış olduğumuz profesyonel böcek ilaçlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kalorifer Böceği

Alman hamam böceği olarak da bilinen Kalorifer böcekleri, evlerimizde sıklıkla görmekte olduğumuz diğer hamam böceği türlerinden biridir. Bir kere çiftleşerek, oldukça çok sayıda üreme kapasitesine sahiptir. Yoğun üreme kapasiteleri ve her türlü ilaçlama yöntemi ile imha edilememeleri nedeniyle profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağladığı yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kalorifer böcekleri evlerinizin özellikle mutfak alanında, fırın, buzdolabı gibi eşyaların arkalarında, dolap menteşelerinde hızla üreyebilirler. Gezindikleri alanlara çeşitli sayıda bakteri ve mikrop bırakarak, insan sağlığını doğrudan tehlike altında bırakırlar. Bu nedenle profesyonel yöntemlerle kısa süre içerisinde imha edilmesi gerekmektedir.

Pire

Çoğunlukla bahar ve yaz aylarında ortaya çıkan ve daha çok evcil hayvanlar aracılığıyla evlerimizi istila etmekte olan pireler, insanların ya da hayvanların kanını emerek beslenmekte olan asalak bir böcek türüdür. Çok hızlı bir üreme yapısına sahip olan pireler, yapı itibariyle oldukça küçük ve zıplama özelliğinin bulunması nedeniyle de yakalanması imkansız olan zararlı canlı türlerinden biridir. Genellikle hayvanların beden ısısına ihtiyaç duyan bu canlılar, insan kanıyla da beslenebilmektedir. Salgılamakta olduğu bakteri ve mikropları, kan emdiği sırada canlıya aktaran pireler, çok sayıda tehlikeli hastalığın da oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri ile kısa sürede imha edilmesi gereken canlı türlerinden biridir.

Akrep

Genellikle sıcak ve nemli ortamları tercih etmekte olan akrepler, özellikle denize yakın bölgelerde sıklıkla görülmekte olan zararlı canlılardan biridir. Etrafa yaydıkları bakterilerle değil, bünyelerinde bulundurdukları zehirle insan sağlığı üzerinde ciddi sonuçlara sebebiyet vermektedirler. Kendilerini tehlikede hissettikleri anda kuyruklarında barındırdıkları zehri karşısındaki canlının vücuduna enjekte ederek, ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olmaktadır. Cinslerine ve akıttıkları zehirlere göre insan sağlığı üzerinde çeşitli tahribatlara hatta ölümlere dahi neden olabilmektedir. Genellikle bina kenarlarına, bahçelere, çatı aralarına yerleşmekte olan akrepler, daha çok gece saatlerinde ortaya çıkmaktadırlar. Bu nedenle kısa sürede imha edilmesi gereken canlı türleri arasında yer almaktadır. Akrep problemlerinin kalıcı bir şekilde ortadan kalkabilmesi için profesyonel ilaçlama yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tez İlaçlama olarak, akrep ilaçlama hizmetlerimizle 7/24 faaliyet göstermekteyiz.

Çıyan

Akrep gibi vücudunda barındırdıkları zehirle insan sağlığı ve hayatı açısından ciddi boyutlarda sonuçlara yol açan çıyanlar, kendilerini tehlikede hissettikleri an kıvrılarak ölü taklidi yapıyor olsalar da kendisine dokunulduğu anda zehrini akıtmak amacıyla ısırırlar. Görme yetilerinin yetersiz olması nedeniyle avlarını genellikle koklayarak ya da dokunarak bulmaktadırlar. Özellikle nemli ortamları tercih etmekte olan çıyanlar, gece saatlerinde aktif olarak harekete geçmektedir. Çatlakları, yarıkları, odun ve yaprak aralarını yaşam alanı olarak tercih etmektedirler. Yaşam alanlarımıza yerleşmeleri sonucunda, sağlığımız açısından büyük risk oluşturması nedeniyle kısa sürede profesyonel ilaçlama hizmetleriyle imha edilmesi gereken zararlı canlılardan biridir.

Akar (Mite)

Eklem bacaklılar grubunda yer alan akar (mite), gözle görülmesi oldukça zor olan küçük boyutlu canlılardır. Genellikle mikroskopla görüntülenebilmektedirler. Örümcek ailesi içerisinde yer almaktadır. İnsan derisinden dökülen parçalarla beslenmekte olan bu canlılar genellikle ev tozu olarak adlandırdığımız akarlardır. Özellikle yataklarımızı, oturduğumuz koltukları, halıları ve yastıkları yaşam alanı olarak tercih ederler. 55 derecenin altı ısı miktarında rahatlıkla yaşan akar (mite)lar, yumurta, larva ve pupa yoluyla hızlı bir şekilde üremektedir. İnsanlar üzerinde astım, bronşit gibi alerjik hastalıkların oluşmasına neden ola akarların, kısa süre içerisinde profesyonel ilaçlama yöntemleri ile imha edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kullandığınız yastık, yatak örtüsü vb. eşyaların sık aralıklarla yıkanması ve temizlenmesi de yine akarla mücadele kapsamında etkili yöntemlerden biridir.

Kulağakaçan

Özellikle kış aylarını kapalı alanlarda geçirmek istemesi nedeniyle evlerimizde sıklıkla karşılaşabileceğimiz kulağakaçan, oldukça hızlı hareket etmekte olan ve mücadelesi de aynı oranda zahmetli olan böcek türlerinden biridir. Genellikle diğer böceklerle ya da ot ile beslenmekte olan kulağakaçan, insanlara uyurken kulak ya da burun deliklerine kaçarak zarar vermektedir. Bu nedenle yaşam alanlarımızda meydana gelen kulağakaçan problemlerinin çok fazla zaman kaybetmeden profesyonel desteklerle imha edilmesi gerekmektedir.

Tahtakurusu

Kan emici grubunda yer alan tahtakuruları, insan ve hayvanların bulunduğu her alanda rahatlıkla yaşayabilirler. Yaşam alanlarımıza yerleştikten sonra özellikle yatak, yorgan, kanepe araları gibi alanların tercih etmekte olan tahtakurusu, tek seferde 150-200 yumurta bırakmakta ve kısa sürede oldukça çoğalmaktadır. Kan emerek beslenmesi nedeniyle insanları ciddi boyutlarda rahatsız eden bu canlılar, ısırdıkları alanlarda yoğun bir kızarıklık ve kaşıntı hissi oluşturur. Ebat olarak oldukça küçük olması ve kısa sürede çok sayıda ürüyor olması nedeniyle profesyonel böcek ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede imha edilmesi gerekmektedir. Tahtakurusu ilaçlaması, büyük özen gerektiren ve genellikle uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Tez İlaçlama firmamızın uzman ekipleri tarafından sağlanan böcek ilaçlama hizmetlerinden faydalanarak, tahtakurusu problemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Güve

Özellikle un ve unlu mamüller üzerinde görülebilen güven canlısı, evlerimizde ya da farklı yaşam alanlarında sıklıkla karşılaşılmakta olan canlılardan biridir. Gıdaların üzerinde bıraktıkları kalıntılar nedeniyle gıdanın yapısını bozan bu canlıların, kısa sürelerde imha edilmesi, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yumurtlama yöntemi ile çoğalmakta olan güveler, yumurtalarını un, tahıl tanesi, diğer gıda maddelerinin içerisine ya da çatlak ve deliklere yerleştirmektedir. Bu yumurtalar 400 gün gibi bir süre içerisinde olgunlaşmaktadır. Gıdanın yapısını bozmakta olan güveler, gıda üzerinde çürüme ve kokma gibi etkiler oluşturabilmektedir. Pamuklu eşyalara da yerleşebilen bu canlıların, profesyonel ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede imha edilmesi gerekmektedir.

Karınca

Genellikle yiyecek bulmak amacıyla yaşam alanlarımıza dahil olan karıncalar, özellikle kırıntıların yoğun olduğu alanları tercih ederek, bu alandan gıda taşıma işlemi gerçekleştirmektedirler. Koloni halinde hareket etmeleri nedeniyle yaşam alanlarımızda ciddi problemle oluşturan bu canlıların evlerimizden ya da diğer yaşam alanlarından uzaklaştırılması için öncelikle kırıntı, döküntü gibi problemlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Karınca ilaçlama, karıncaların ölmesine neden olmaktan ziyade daha çok bulunduğu mekanı terk etmesi üzerine gerçekleştirilmektedir. Genellikle geçiş noktalarına sıkılan ilaçlarla, karıncaların yaşam alanlarımızı terk etmesi sağlanabilmektedir. Karıncaların zarar görmeden ortamdan uzaklaştırılmasını isterseniz, profesyonel karınca ilaçlama hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir.