çekirge

Düz kanatlı böcekler grubunun sıçrayıcı üyelerinden olan çekirge, 2-10 m arası büyüklüğe sahip, genellikle sıcak bölgelerde yaşamakta olan böcek türlerinden biridir. Zengin bitki örtüsüne sahip ülkelere yapmış oldukları göçlerle ünlü olan çekirgeler, bitkilerle, bitki kökleriyle ve otlarla beslenmektedirler. Bu nedenle evlerimizin bahçelerini ya da sebze ve meyve ektiğimiz arazileri istila etme ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu istila sonucunda çok sayıda bitkiye zarar verecek olan çekirgeler, bu zarar sonucunda verimliliği azaltmaktadır. Bu nedenle çekirge problemlerinin önüne geçilmesi oldukça önemlidir. Yoğun bir sayıya sahip olan çekirgelerle mücadele, kişisel ilaçlama yöntemleri ile ne yazık ki mümkün değildir. Bunun için profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu çekirge ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde sağlamakta olduğumuz çekirge ilaçlama hizmetlerimizden faydalanarak, bu problemlerin önüne kısa süre içerisinde geçebilirsiniz.

Çekirge İle Mücadele

Çekirgeler, sürü halinde yaşamakta olan ve göç gerçekleştiren canlılardır. Yoğun göç eylemleriyle büyük problemler oluşturmakta olan çekirgelere karşı mücadele yoğunluklarına göre değişik yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle kişisel yöntemler, çekirgelerin ortadan kaldırılması için yeterli gelmeyecektir. Profesyonel böcek ilaçlama firmalarının geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile çekirge problemlerine karşı kısa sürede kontrol sağlanmakta ve kalıcı sonuca ulaşılmaktadır.

Tez İlaçlama firması olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarla sağlamış olduğumuz çekirge ilaçlama hizmetlerimiz ile bahçe veya tarla gibi alanlarda meydana gelen tüm çekirge problemlerini kısa sürede kontrol altına almaktayız. Firmamız, sıvı ilaçlama yöntemlerini, çekirge ile mücadele kapsamında sıklıkla uygulamaya almaktadır. Sıvı ilaçlamaları, geniş alanlarda meydana gelen tüm böcek istilalarına kısa sürede etki etmekte ve çözüme ulaştırmaktadır. Buharlama ve püskürtme olarak adlandırılan iki farklı teknik ile uygulanan sıvı ilaçlar, insan sağlığı üzerinde olumsuz etki oluşturmayan ve kalıcı sonuçlara ulaştırarak, problemin tamamen ortadan kalkmasını sağlayan etkili ilaçlardır.

Tez İlaçlama firmamızın sağlamış olduğu güvenilir ve ekonomik çekirge ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’den iletişim numaralarımız aracılığıyla ulaşım sağlayabilir, müşteri temsilcilerimizden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Çekirge İlaçlama İle İlgili Sorular

1-Çekirgenin zararları nelerdir?

Evlerimizde ya da işyerlerimizde çok fazla rastlamadığımız çekirgeler, genellikle bağ, bahçe, tarla gibi alanları tercih etmekte ve bu alanlardaki mahsullere zarar vermektedir. Vermiş oldukları zararlar önlem alınmaz ise oldukça ciddi boyutlarda sonuçlara neden olabilmektedir. Ekin alanlarının verimsiz hale gelmesine yol açabilecek potansiyele sahip olan çekirgelerin, çok fazla zaman kaybetmeden çekirge ilaçlama işlemleri ile ortadan kaldırılması gerekmektedir.

2-Çekirge ne ile beslenir?

Genellikle tarla, bahçe gibi ekin alanlarını yerleşke olarak tercih etmekte olan çekirgeler, bitki köklerini ve yeni çıkan fideleri tüketerek beslenmektedir. Yeni çıkan ürünlere ve ekin alanına vermekte oldukları zararlar nedeniyle ilaçlama işlemleri ile uzaklaştırılmakta olan çekirgeler, genellikle beslenme amacıyla bu alanları sıklıkla tercih etmektedir.

3-Çekirge ile mücadele nasıl olur?

Zıplama ve sıçrama özelliğine sahip olan çekirgeler, kişisel yöntemlerle imha edilemeyecek olan zararlı canlılardır. Bu nedenle profesyonel çekirge ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Çekirge ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ve ilaçlar ile kısa sürede çözüme ulaşmakta ve kalıcı sonuçlara ortaya çıkarmaktadır. Çekirge ile mücadele için böcek ilaçlama firmalarının hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir.

4-Çekirge nasıl çoğalır?

Çekirgeler yumurtlayarak çoğalan ve genellikle sonbahar döneminde üremekte olan hayvanlardır. Dişi çekirge, vücudunun arka kısmında yer alan yumurtlama borusu ile toprağa delik açarak yumurtalarını buraya bırakır. Bir seferde 70 adet yumurta bırakabilen çekirgelerin ömrü 4 ay gibi bir süredir. Kısa sürede çok sayıda ürüyor olması, oluşturabileceği zararlar açısından tehlike arz etmekte olup, çok fazla zaman kaybetmeden istila ettiği alanın ilaçlanması gerekmektedir.

5-Çekirge ilaçlama nasıl yapılır?

Çekirge ilaçlama işlemleri, sıvı ilaçların buharlama tekniği ile uygulanması sonucunda açık alanlarda gerçekleştirilmektedir. Çekirgenin yoğunluğuna göre seçilmekte olan ilaçlama yöntemleri, çekirgelerin bulundukları ortamdan kaldırılmasını sağlamakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştırmaktadır. Sıvı ilaçlar, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeyen, kullanılan teknikleri ile kalıcı çözümler sunan etkili yöntemlerdir.