Böcekler ve haşereler genel toplum sağlığı açısından, ne kadar tehlikeliyse. Tarım sektörü açısından da bir o kadar sıkıntı arz etmektedirler. Bunların en başında da büyük sürüler şeklinde yaşayan çekirgeler gelmektedirler. Toplu halde belli mevsimler dönemlerde göç içgüdüsüyle hareket eden bu haşereler. Göç yolları üstünde ki her türlü tarla ve hububat depolarını talan ederler. Bu haşerelerle mücadelede etkin yollar kullanmak çok önemelidir. Bu yollardan en Başarılı olanı da böcek ve haşere ilaçlama firmalarıyla yapılan ilaçlama türüdür.

Çekirgelerin özellikleri

-En çok tanınan çekirge türleri arasın da değnek çekirge, yeşilçekirge, İtalyan çekirgesi, tarla çekirgesi, göçmen Afrika çekirgesi ve mısır çekirgesi yer almaktadır.

-Geneli otçul beslenir nadiren de olsa etçil beslenen türlerine rastlanabilmektedir.

-Göç dönemlerin de yaptıkları uzun göçlerle beraber hızlı üreyen bu canlılar önlerine çıkan her türlü hububat tarlarını da talan ederler.

-Ortama olarak 2.000-2.500 kilometreyi uçarak yol alabilirler.

Bu tip çekirge istilaların da, doğru ilaçlama yanın da doğru ilaçları da kullanmak çok önemlidir.Bu desteği profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden alabilirsiniz.

Çekirge ilaçlama nasıl yapılır

Bu ilaçlama tekniği sıvı ilaçlar ve buharlama tekniği kullanılarak kesin ve istenilen sonuçlara doğru şekilde ulaşılır. Bizim ülkemizde de en fazla güney illerin de karşılaşılan bu durumla profesyonel böcek ve haşere ilaçlama firmalarıyla müdahale edilmektedir. Kalitesiz ve bilinçsiz uygulanan haşere ilaçları ekin alanlarında büyük tahribatlara sebebiyet verebilmektedirler. Buna dayanılarak ilaçlamaya karar verildiğin de sektörün de uzman ve profesyonel argümanlarla çalışan böcek ve haşere ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Böcek ilaçlama hizmetlerin de kaliteli ve deneyimli personeliyle çalışmalar gerçekleştiren firmamızdan böcek ilaçlama konusunda destek alabilirsiniz.