Coronavirüs (Koronavirüs), 400’den fazla çeşidi bulunan, sadece 4 çeşidi ile birlikte insan sağlığı üzerinde olumsuz etki eden virüs gruplarından biridir. SARS ve MERS olmak üzere iki farklı çeşidi ile geçtiğimiz yıllarda kayıplara neden olan bu virüs grubu, 2019 yılının sonlarına doğru Çin’in Wuhan şehrinde insanlar üzerinde olumsuz etkiler oluşturarak ölümlere neden olmasıyla ortaya çıkarak 2019-nCoV çeşidiyle birlikte adından tekrar bahsettirmiştir. Yayılma hızın gücüyle birlikte oldukça yoğun bir insan nüfusunu etkisi altına alan 2019-nCoV (Koronavirüs) virüsü, engel olunamayacak bir şekilde çok fazla ölüme sebebiyet vermiştir. Bu nedenle coronavirüs (koronavirüs) dezenfeksiyonu oldukça önemlidir.

Dünya ülkeleri açısından kırmızı alarm oluşturan Coronavirüs (Koronavirüs), insanların ülkler arası gerçekleştirmiş olduğu seyahatler neticesinde çok fazla ülke üzerinde görülmeye başlanmıştır. Vaka sayısının artmasıyla birlikte ölüm oranlarında görülen artış, Dünya Sağlık Örgütü tarafından hastalık, bir kıta ya da dünya üzerinde geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren bir hastalık olması nedeniyle pandemi ilan edilmiştir. Bu dünya çapında kırmızı alarm oluşturan ve gerekli önlemlerin üst düzeylerde alınması gerektiğini ifade etmektedir.

Coronavirüs (Koronavirüs) İlaçlama

Coronavirüs dünya çapında çok fazla ülkede etkisini göstermiştir. Bu ülkeler arasında Çin başta olmak üzere İran ve İtalya, ciddi kayıpların görüldüğü ülkelerdir. Dünya ülkeleri bu ülkelere ve daha birçok farklı ülkeye giriş çıkışları kapatmış, her türlü ticari ve turizm temelli alışverişini bir süreliğine durdurmuştur. Bu durum dünya ülkeleri arasında ticari ve sosyal ilişkilerin bir süre askıya alınmasına neden olmuş ve ekonomik anlamda olumsuz neticelere yol açmıştır.

Türkiye, coronavirüs (koronavirüs) haberlerinin çıkmasının ardından almış olduğu geniş tedbirler neticesinde uzun bir süre kendini bu virüsten korumayı başarmıştır. Fakat 10.03.2020 tarihinde akşam saatlerinde yapılan açıklamalar neticesinde Türkiye’ye de bu hastalığın sirayet ettiğini fakat henüz bir kişide erken teşhis ile tespit edilerek, gereken önlemlerin alındığı vurgulanmıştır. Bu açıklamanın ardından panik havasının meydana gelmesi ve her türlü tedbirin alınması gerektiği konusundaki hassasiyet insanları, coronavirüsten korunmak için neler yapmaları gerektiği konusuna yönlendirmiştir.

Coronavirüs (Koronavirüs) İlaçlama, dünya çapında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde henüz kesin bir çözüme ulaştıracak şekilde bulunamamıştır. Fakat hastalığın ilk görüldüğü Çin’de yapılan araştırmalar ve önlemler hastalığın bulaşma hızını bir nebze de olsa hafifletmiştir. Devam etmekte olan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde her ne kadar kesin bir çözüme ulaşmak mümkün olmasa da bu virüsten ve hastalıktan korunma şekilleri üzerinde bilgi vermemiz mümkündür.

Coronavirüs (koronavirüs) hastalık oluşturduğu bünyeler üzerinden hava yoluyla ve temas ile birlikte bulaşabilen bir virüs çeşididir. Bu nedenle alınması gereken ilk ve en önemli önlem, hijyen kurallarına yoğun olarak ağırlık vermek olacaktır. Ellerin sıklıkla yıkanması ve hastalık ihtimali görüldüğü takdirde sağlık kuruluşlarından yardım alınması, uzun vadede olumlu sonuçlar meydana getirecektir. Toplu olarak yaşanılan alanlarda, bireylerin hijyenlerine ve çevrelerindeki insanların yaşam alanlarına göstereceği saygı neticesinde, bu virüsün yayılmasını önlemek oldukça mümkündür.

Virüsün etrafa yayılmasını önlemek amacıyla çeşitli dezenfekte ürünlerini kullanabilirsiniz. İnsan nüfusunun yoğunlaştığı toplu taşıma araçlarında kendinizi ve etrafınızdaki insanları bu virüsten korumanız mümkündür. Olası bir hastalık durumunda öksürme, aksırma gibi durumlarda kendinizi muhafaza etmeniz, herhangi bir virüsün yayılma ihtimalini en aza düşürecektir.

İlaçlama firmaları, bu anlamda sizlere yardım sunabilecek profesyonel kuruluşlardır. İlaçlama sonrası gerçekleştirilmekte olan dezenfeksiyon işlemleri, koronavirüs gibi hava yoluyla bulaşabilecek virüslerin etrafa yayılmasını ve tehlike oluşturmasını minimuma indirebilecektir. Tez İlaçlama olarak sağlamış olduğumuz hizmetlerle, coronavirüs (koronnavirüs) ilaçlama, dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirmekte ve yaşama alanlarınızı maksimum oranda sterilize etmekteyiz. Uzman ilaçlama ekiplerimizce, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızla gerçekleştirmekte olduğumuz profesyonel işlemler neticesinde sizler de virüs tehlikesini ortadan kaldırabilir, gerekli önlemleri bu şekilde alabilirsiniz.

Tez İlaçlama bünyesinde gerçekleştirmekte olduğumuz Coronavirüs (Koronavirüs) dezenfeksiyon işlemlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla kayıt oluşturabilirsiniz. Firmamız, 7/24 sunmuş olduğu hizmetlerle, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de faaliyet göstermektedir.