deri böceği

Deri böceği ilaçlama, maddi açıdan büyük önem içerir. Özellikle tekstil alanları ile deri fabrikalarında görülen bu haşerelerin birçok farklı türü olmakla birlikte, tümü çok hızlı biçimde çoğalır. Bu nedenle, deri böceklerinin görüldüğü alanlarda haşere ilaçlama uygulamasının geciktirilmeden yapılması son derece önemlidir.Deri böceği, isim bakımından çoğunlukla uyuz böceği ile karıştırılmaktadır. Ancak uyuz böceği, deri altında yaşayan bir haşere olmakla birlikte, deri böceği insanların üzerinde yaşamaz. Ancak ilaçlama yaptırmak, maddi açıdan olduğu gibi, bu haşerelerin yaydığı bakteri ve mikropları önleyeceğinden, sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır.

Deri Böceği Hangi Alanlarda Görülür?

Deri böceği, birçok çeşidi bulunan, türüne bağlı olarak da farklı özellik ve yapıları olan canlılardır. Maddi kayıplara neden olabilen bu canlı türü, sağlık açısından önemlidir. Park, bahçe gibi açık alanlarda karşılaşabileceğimiz gibi, insanların ortak kullanım alanları olan okul, yurt, hastane, otel, fabrika, deri depoları, mağaza gibi alanlarda da oldukça sık rastlanılır. Ağız kısmı çok sağlam olan deri böcekleri, bu sayede yün ve kıldan yapılma ya da deriden olan her türlü eşyalara zarar verirler. Bunun dışında hayvan gıdaları da tüketen bu haşere ile mücadele oldukça zordur. Deri böceği ilaçlama, deri böceğinden kurtulmak için yapılması gereken en önemli uygulamadır.

Yumurta bırakarak üreyen deri böcekleri, yılda 4-5 defa yumurta bırakırlar. Larvaları 1,5-2 hafta sonunda yumurtadan çıkar ve ortam sıcaklığına göre de ergin hale gelir. Çok hızlı çoğalabilen bu haşere ile mücadele de oldukça zor ve önemlidir.

Deri Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama, sıvı püskürtmeli ilaçlama tercih edilerek yapılan deri böceği ilaçlama yöntemleri sizlere deri böceğinden kurtulmak konusunda yardımcı olacaktır. Ev, fabrika, atölye gibi alanlarda yapılabilen ilaçlama, genellikle kapalı alanlara yöneliktir. Dikkatli şekilde yapılması şart olan ve basit yöntemler ile uygulanması mümkün olmayan deri böceği ile mücadele için profesyonel destek almak şarttır. Zira basit yöntemler ya da amatör firmalar, deri böceğine karşı yapılan uygulamalarda, daha büyük maddi kayıplara yol açabilmektedir. Dolayısıyla bu haşerelerin görüldüğü alanlarda uzman şirketler tarafından destek almak şarttır.

Titiz ilaçlama olarak alanlarında uzman, eğitimli kadromuzun yapacakları doğru uygulamalar, sizleri kesin sonuca ulaştırır. Profesyonel kadrosu ve sağlık bakanlığından onaylı haşere ilaçları ile uygulama yapan firmamız, ilaçlama konusunda ekonomik fiyatlar sunmakta ve garanti vermektedir.

Deri Böceği İle İlgili Sorular

 Deri böceği (uyuz böceğini) gözle görmek mümkünmü?

Deri böceği 2-3mm ebatında olan böceklerdir. Deri böceği gözle görülebilir, gözle görülemeyen türleri de bulunmaktadır. 

Deri böceği ne ile beslenir?

Deri böceği 2-3mm ebatında olan böceklerdir. Deri böceği gözle görülebilir, gözle görülemeyen türleri de bulunmaktadır. 

Uyuz hastalığı nedir?

2.500 senedir insan ve hayvanlara zarar veren bir canlı türü bulunmaktadır. Bu canlıya uyuz böceği(deri böceği) denir. Gözle görülmeyecek kadar küçük olan bu canlı çok şiddetli kaşıntılara neden olmaktadır. Her sene dünyada 300 milyondan fazla uyuz vakası meydana gelmektedir. Uyuz hastalığı hijyen olmasına rağmen yinede insan ve hayvanda görülebilir. Uyuzhastalığının belirtileri kırmızı kabarcıklar şeklinde olup genelde gece ortaya çıkar. İlerlemiş olan uyuz belirtileri dirsek, parmak arası, meme başı ve cinsel organda daha belirgin şekilde olur. Deri üzerinde pullu döküntüler meydana gelir. Çamaşırlarınızı kaynar su ile yıkamanız gerekmektedir. Bu gibi belirtiler var ise hemen doktora gitmelisiniz. Evinizi uyuza neden olan bu haşereler karşı hemen ilaçlama yaptırmalısınız. 

Deri böceği ile mücadele nasıl yapılır?

Deri böceği çok hızlı çoğalan zararlı bir haşeredir. İnsanda ve hayvanda görülebilen bir böcektir. Evinizde, işyerinizde,depolarınızda ve en önemlisi vücudunuzda deri böceği oluşmasını önlemek istemiyorsanız titiz ilaçlamadan yardım alınız, uzun yıllardır ilaçlama alanında verdiğimiz hizmet ortada,referans sayfalarımızı inceleyiniz. İlaçlama hizmeti veren 520 firma arasında sağlık bakanlığı onaylı çalışan 11 firma içinde yer almaktayız. 

Deri böceği en çok hangi aylarda görülür?

Deri böceği bütün mevsimlerde görülebilir. Uyuz böceğinin en fazla görüldüğü mevsimler ilkbahar ve yaz mevsimleridir. Sıcak ve ılık ortamlarderi böceğinin çoğalması ve üremesi için en ideal ortamlardır.