Evde en sık karşılaşılan böcekler

Haşere, böcek ve kemirgenler her alanda karşımıza çıkan zararlılardır. Ortak yaşam alanlarımızda hatta evlerimizde dahi görülebilen bu böceklerden kurtulmak, daha sağlıklı ortamlarda zamanlarımızın geçmesi açısından oldukça önemlidir. Ev ilaçlama hizmetleri, nüfusların, binaların artmasına ve buna bağlı olarak da haşere, böcek sorunlarının çoğalmasına bağlı olarak artmaktadır. Bu hizmetler böcek ilaçlama firmaları tarafından karşılanmaktadır.

Evde en sık karşılaşılan böcekler ise; hamam böcekleri, karafatma, kakalak, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, güve, karınca, pire, tahtakurdu, tahtakurusu gibi türlerdir. Bunların her biri insanlar için farklı zarar demektir. Örneğin hamam böcekleri ve grupları yiyecekleri tüketirler. Özellikle geceleri besin ihtiyaçlarını giderebilmek için mutfaklarda gezinirler. Bu amaçla dolaştıkları yerlerde bıraktıkları mikropları da insanlara bulaştırarak ciddi sağlık sorunlarına neden olurlar. Pireler, kene ve bitler ise insan ve varsa evcil hayvan olarak beslenen kedi, köpeklerde görülen ve bu canlılar üzerinden kan emerek beslenen haşerelerdir. Isırdıkları vücutlarda kalıcı yaralara ve alerjik hastalıklara neden olabilirler. Ayrıca humma, verem gibi hastalık virüsleri taşırlar. Tahtakuruları ise her tür tahta ve ahşap maddeden beslenebildikleri için daha çok yatak odalarında mobilyalarda, yataklara görülmektedirler. Eşyaları zamanla kullanılmaz hale getirerek maddi açıdan büyük sıkıntılar oluşturmaktadırlar. Tüm bu böceklerden kurtulmak ve haşereler ile mücadele etmek için böcek ilaçlama firmaları ile görüşülerek, ev ilaçlama hizmeti almanız şarttır.

Evde haşere sorunları yaşamamak adına muhakkak önceden önlemleri alınmalıdır. Öncelikle evlerin temizliğine her zaman dikkat edilmelidir. çünkü haşere ve böceklerin çoğu hijyen olmayan alanlar da yaşamayı tercih ederler. Her tedbire karşı dışarılardan kolayca evlerimize gelen böcek ile karşılaşıldığında kesinlikle uzman kişiler tarafından yardım alınmalıdır. Böcek ilaçlama firmaları sizler için ev ilaçlama ve haşere ilaçlama hizmetleri sunmaktadır.

Bahçelerde böcek

Böcekler ile mücadele