Evde Hamam böceği görülmesi çoğu kişinin yaşamış olduğu bir durumdur. Çünkü hamam böcekleri ev ortamlarına yerleşerek yuva yapmayı severler. Evlerimizde yer alan gıdalar ve sıcak ortam hamam böceğinin üremesi için uygun koşulları sağlamaktadır.

Evde hamam böceği görülmesi durumda yapılması gereken öncelik gerekeli ilaçlama uygulamalarına zaman kaybetmeden başlamak olacaktır. Çünkü hamam böceği gibi haşere türleri bulundukları alan içerisine bir gece içerisinde yüzlerce hamam böceği yumurtası bırakmaktadır. Hamam böceği yumurtaları paketler halinde olup, bir paket içerisinden 40-45 adet yavru böcek çıkmaktadır. Bu yavru böceklerinde çok kısa bir süre sonra yeni yavrular bırakacağını düşünürsek problemin gün geçtikçe büyüyeceğini önceden fark edebiliriz.

Evde hamam böceği olduğu zamanlarda gece saatlerinde gözlem yapmamız daha etkili olacaktır. Bu böcekler ışığa duyarlılığı az olan canlılar olup ışığı sevmezler. Gece saatlerinde yiyecek aramak için ortaya çıkarlar.

Evde hamam böceği uygulamalarında yapılması gereken en doğru ve etkili yöntem biçimi alanında uzman bir firmadan hamam böceği ilaçlama hizmeti talep etmektir. Böylelikle evde hamam böceği sorunu kısa sürede çözülerek eviniz eski sağlığına kavuşacaktır.