Evde bulunan haşere türlerinin hepsi tehlike oluşturmaktadır. İnsan sağlığına ve çevreye zarar veren haşereler, mutlaka profesyonel ilaçlama yöntemleri aracılığıyla yaşadığımız alandan uzak tutulmalıdır. Evde kalorifer böceği bulunması insan sağlığı için risk oluşturan bir faktördür. Çünkü kalorifer böcekleri, pis ortamlarda yaşayan ve her türlü atıkla beslenen böceklerdir. Bu canlıların yaşam şekilleri çok sayıda mikrop ve bakterinin taşıyıcılığını üstlenmelerine neden olmaktadır.

Kalorifer Böceğinin Zararları

Bütün haşereler gibi kalorifer böcekleri de evimizde bulunduğunda yaşam kalitemizi düşürür. Kalorifer böcekleri, dışarıdan getirdikleri mikrop ve bakterileri evimize taşıyarak hastalıkları yayarlar. İlaçlamanın yetersiz olduğu bölgelerde haşereler, salgın hastalıklara sebep olmaktadırlar.

Evde kalorifer böceği olduğunda hijyen ve sağlığımız tehlikeye girer. Kalorifer böcekleri tükettiğimiz yiyeceklere mikrop bulaştırarak sağlığımızı tehdit ederler.Bir gün içerisinde bir çok kez dışkı bırakan kalorifer böceği evde bulunduğunda ortamda yaşayan mikroorganizmalara neden olmaktadır. Ev ortamında yumurtalarını eşyaların arasına saklayan bu böcekler bir gece içerisinde evimize çok sayıda yavru kalorifer böceği bırakmaktadır.

Kalorifer böcekleri evde aynı zamanda eşyalara ve kumaşlara zarar verebilmektedirler. Genelde mutfaklarda lavabo altlarında, su borularının kenarlarında yaşarlar. Eve alınan eşyalarla veya pis su yollarıyla eve yerleşirler.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri ile ortamda var olan kalorifer böcekleri yok edilmelidir. Sağlığınızı ve çevrenizi kalorifer böceğinden korumanın en etkili yolu ilaçlama uygulamalarının periyodik olarak uygulanmasıdır.

Evde kalorifer böcekleri varsa bireysel yöntemlerde mücadele etmek etkili değildir. Kalorifer böceği hızlı üreyen ve koloni halinde dolaşan bir böcek türüdür. Yumurtalarını her tarafa bırakmaktadır. Hiçbir ilaç, yumurtaları öldürememektedir. Bu yüzden 20 gün sonra tekrar profesyonel ilaçlama yapmanız kesin çözüm için gereklidir.

Titiz ilaçlama olarak profesyonel yöntemlerle kalorifer böceklerini yok ediyoruz. Sıvı, jel, kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleri haşereler üzerinde etkili olan yöntemlerimizdendir. Jel ilaçlama yöntemi hamam böceği ve türevlerinde etkili olan bir ilaçlama yöntemidir. Hamam böceğinin bir türü olan kalorifer böcekleri üzerinde etkilidir. Bu ilacı besin olarak tüketen hamam böcekleri zehirlenirler. Diğer böcek türleri ise ölen böcekleri yiyerek ölürler.