Haşere problemleri canımızı sıkan yaşam şartlarımızı zorlaştıran problemlerdir. Haşere ile mücadele kapsamında haşereden kurtulmak için kulaktan dolma birçok bilgi vardır bunların birçoğu yanlıştır. Haşere ile mücadele kapsamında haşerelerden kurtulmak için en kesin yol bu işin uzmanı olan güvenilir bir haşere ilaçlama firmasıyla bağlantıya geçmektir.

Evlerde görülen haşerelerden hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, pire, bit, tahtakurusu, tahta kurdu, akrep, kertenkele, güve, kırkayak, çiyan ve fare en çok rastlanılanlardan dır. Haşere sorunu yaşan bireyler haşere ilaçlama için haşere firmaları ile görüşürken haşere sorununu belirtmeli ve haşere ilaçlama yapılan alanın bahçeli olup olmadığını bildirmelidir. Haşere ile mücadele de haşere ilaçlaması yapılacak ilaçlama yöntemi bu şekilde belirlenir. Haşere ile mücadelede geç kalınmayıp erken müdahale edilmesi çözümü kolaylaştıracaktır.

Haşere ilaçlama uygulamaları kokulu sıvı ilaçlama, kokusuz sıvı ilaçlama, jel ilaçlama ve tablet uygulaması yapılmaktadır. Sıvı ilaç uygulaması birçok haşere için kullanılmaktadır. Jel ilaç ise çok yoğunluk olmayan hamam böceği ve kalorifer böceği olan yerler için yapılmaktadır. Fareler için ise tablet uygulaması yapılmaktadır. Haşereden kurtulmak için haşere ilaçlama sonrası neler yapıldığı ile ilgili haşere ilaçlama firmaları bireylere bilgi aktarmalıdırlar. Pire, bit gibi haşere problemi olan bireylerin ayrıca haşere problemi yaratan evcil hayvanları var ise veteriner kontrolüne alınması gerekmektedir. Evlerde bulunan haşereler bu şekilde tamamen yok edilecektir.