Fare eve nasıl girer? Konusunda birçok kişi mağdur durumda bulunmaktadır. İstanbul gibi büyük şehirler doğal yaşamla, şehir yaşantısının derin bir ayrıma düştüğü yerlerdir. Doğal yaşamdan ayrışan insanlar, yine de haşere ve kemirgen türleri tarafından rahatsız edilmektedir. Besine yakınlık, yaşam koşulları bakımından insana özgü yaşam alanlarına dâhil olmaya çalışan bu türler insanlara zarar verebilmektedir.  Özellikle evde fare ile karşılaşma problemleri gün yüzüne çıkmaktadır. Bu problemlerle bireysel olarak mücadele yöntemleri kısıtlı kalmaktadır. Böylesine zararlı bir kemirgenden kurtulmak için alanında uzman ilaçlama firmalarıyla görüşülmelidir.

Kemirgenlerle Nasıl Mücadele Ederiz?

Farelerle nasıl mücadele ederiz konusu insanların kafasında bir soru işareti yaratmaktadır. Bu haşereler çok zeki yaratıklardır. Onlarla bire bir olarak yürütülecek mücadele yetersiz kalabilmektedir. Ancak evlerimize, işyerlerimize, restaurantlarımıza vb. yaşam alanlarımıza gelmelerini engelleyici yöntemler de bulunmaktadır. Kemirgenler birçok farklı türden yaşam alanlarında rahatlıkla yaşamını sürdürebilir. Neredeyse suyun, gıdanın olduğu her yerde yaşabilmektedir. Bu da beraberinde pislikleri, mikropları getirmektedir. Kanalizasyonlarda, bina sistemi içindeki borularda bile yaşamlarını sürdürebilen kemirgenlerler, insanlara mikrop taşıyabilir, hasta edebilir. İnsanların kıkırdak kesinlerini, parmak, burun gibi kısımlarını kemirebilir. Tükürük bezlerindeki salgı nedeniyle siz ısırıldığınızı hissetmezsiniz bile. Farelerin sayısına, istilasına yönelik olarak bazı önlemler alınabilir;

  • Bulunduğunuz yer kapalı bir yerse bulunan çatlak delik gibi noktaları kapatmalısınız.
  • Yerleşim alanınızda kesinlikle çöp, bulaşık artıkları dahi bulundurmamalısınız.
  • Fareler sulak alanlarda yaşamayı severler. Banyo gibi suyun olduğu alanlarda birikintilerin oluşmasını engellemelisiniz.

Fare İlaçlama Nasıl Olur?

Şirketimizin kullandığı yok etme teknikleri bu haşereler için kesinlikle ölümcül sonuçlar doğurabilecektir. Sıvı ilaç kullanılan uygulamalarda alana püskürtülen ilaç bu haşerelerin kaçışmasına sebep olur. Hareket eden farelere öldürücü darbe vurulur. Başka bir sistem fare istasyonları şeklindedir. Yem olarak ilaçlı bir besin kullanılır. Bunu yiyen kemirgenler, su içme ihtiyacı duyar. Başka alanlara kaçıp su içmeye çalışan fare, zehirlenerek ölür. Tez İlaçlama olarak  tüm haşere türleri ile mücadele etmekteyiz. 7/24 telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.