Kemirici takımının en yaygın olanı ve elastiki vücut yapılarıyla her türlü alana rahatlıkla girebilmekte olan fareler, bünyelerinde taşımış oldukları ve dolaştıkları alanlardan toplamış oldukları bakteri ve mikroplarla, diğer canlı türleri üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilmektedir. Özellikle beslenme ve barınma ihtiyacı ile insanların yaşam sürdürdükleri alanlara yayılmakta olan fareler, insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda problemlere yol açabilmektedir. Bu nedenle fare ilaçlama hizmetleri, sağlığımız ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmemiz açısından oldukça önemlidir. Alanında uzman fare ilaçlama firmaları ile iletişime geçerek, yaşam alanlarınızı bu gibi problemlerden kısa sürede kurtarmanız mümkündür.

 

Farelerin Özellikleri

 1. Büyüklükleri 3 cm ila 45 cm arasında değişebilmektedir. Elastiki bir vücut yapısına sahip olmaları nedeniyle boyutları ne kadar büyük olursa olsun her türlü dar alandan kolaylıkla geçebilmektedirler.
 2. Hızlı bir üreme yapısına sahiptirler ve bulundukları alanda kısa sürede istila durumu oluşturabilirler.
 3. Ot, tahıl, kök, meyve ve insanların yemekte olduğu her türlü besin maddesini tüketebilirler. Ayrıca eşyaları kemirme özellikleri de bulunmaktadır. Bu nedenle bulundukları alanlarda ciddi tahribatlara yol açabilirler.
 4. Ev faresi, çatı faresi, tarla faresi, lağım faresi, pamuk faresi gibi farklı yapı ve özelliklere sahip birçok türü bulunmaktadır. Bu türlerden bazıları açık alanlarda yaşarken bazıları ise kapalı alanlarda yaşamlarını sürdürmektedir.
 5. Yaşamlarını sürdürdükleri kanalizasyon, lağım gibi alanlardan topladıkları ve kendi bünyelerinde barındırdıkları bakteri ve mikropları dolaştıkları her alana rahatlıkla yaymakta ve arkalarında iz bırakmaktadır.
 6. Etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplar kolay bir şekilde ortadan yok olmadığından insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olurlar.
 7. Yoğun bir nüfusa sahip olmaları ve hızlı bir şekilde üremeleri nedeniyle kişisel yöntem ve metotlarla imha edilemezler. Bu yüzden fare ilaçlama hizmeti veren firmaların sağlayacağı teknik desteğe ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Evde Fare Sorunu

Doğal yaşam alanları tahrip edilerek kendilerine farklı yaşam alanları aramakta olan ve genellikle beslenme ve barınma ihtiyacı ile birlikte evlerimize yerleşmekte olan fareler, kısa sürede müdahale edilmez ise büyük problemlerin oluşmasına neden olabilirler. Evde fare sorunu, büyük bir özen ve dikkatle çözülmesi gereken sorunlardır. Kişisel müdahalelerimiz, fare sorununun kalıcı bir şekilde ortadan kalkması için yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle profesyonel fare ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanılması gerekmektedir.

Fareler, genellikle gece sessizliğinde ortaya çıkan ve çoğunlukla çıkardıkları seslerle ya da arkalarında bıraktıkları pislikle kendilerini belli ederler. Yakalanması ve imha edilmesi hızlı hareket etmeleri ve kısa sürede çok sayıda çoğalmaları nedeniyle oldukça zordur. İmha edebilmek için özel tasarlanmış ilaç ve yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Fare ilaçlama firmaları, evlerinizde meydana gelen her türlü fare problemini kısa süreler içerisinde etkili ilaç ve yöntemlerle ortadan kaldırmaktadır.

 

Fare İlaçlama Yöntemleri

 

fare istasyonu

Fare ilaçlamaları, ilaçlama yapılan alanın genişliği ve fare sayısındaki yoğunluk göz önünde bulundurularak en etkili ilaçlama yöntemi belirlenerek gerçekleştirilmektedir. Fareler dolaştıkları alanlara birçok bakteri ve mikrop yaymakta ve bu mikroplar aracılığıyla diğer canlılara çeşitli zararlar vermektedir. Fare ilaçlamada, etrafa yayılan bu bakteri ve mikropların temizlenmesi esastır. Bu nedenle sıvı ilaçlama yöntemleri hem farelerin hem de farelerin arkalarında bıraktıkları bakterilerin temizlenmesinde en etkili yöntemlerdir.

Sıvı ilaçlama yöntemleri, ilaçlama yapılan alanlara buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu teknikler, ulaşılması güç olan dar aralıkları dahi ilacın etkisi altında bırakarak her türlü bakteri ve mikrobun ölmesine yardımcı olmaktadır. Fareler, hızlı hareket eden ve genellikle kolay bir şekilde yakalanamayan hayvanlardır. Bu nedenle sıvı ilaçlama yöntemleri, farelerin yerleşebileceği her türlü alanı ilacın etkisi altında bırakarak, kısa sürede problemin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Sıvı ilaçlama yöntemlerinin yanı sıra uygulamaya alınmakta olan bir diğer fare ilaçlama yöntemi ise yem ile ilaçlama yöntemidir. Farelerin geçiş alanlarına uygulanmakta olan bu yemler, farelerin ilgisini çekecek koku ve tatta tasarlanmış olan ilaçlardır. Yemleri yemekte olan fareler kısa süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Bu ilaçlama yöntemlerinin dışında sıklıkla uygulanmakta ve oldukça etkili olan bir diğer fare ilaçlama yöntemi ise fare istasyonları ile gerçekleştirilmekte olan uygulamalardır.

Fare istasyonları geniş alanlarda meydana gelen yoğun fare istilalarının ortadan kaldırılması için tercih edilmekte olan etkili fare ilaçlama yöntemlerinden biridir. Açık ya da kapalı her türlü alanda kullanılabilir. Fare istasyonları, diğer canlıların ilaçtan etkilenmemesi ve ilacın dış etkenlere karşı korunması için özel olarak tasarlanmış aparatlardır. Sadece farelerin geçebileceği bir şekilde tasarlanmış olan istasyonlarda bulunan ilaçlar, fareleri kısa süre içerisinde bulunduğu ortamdan uzaklaştırarak, problemi kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Fareler Nasıl Beslenir?

Her türlü tahıl, ot, kök, meyve, sebze, börtü böcek ile beslenebilen fareler, insanların ve hayvanların yiyebildiği her türlü besin maddesini tüketebilirler. Dişleri çok kuvvetli bir yapıdadır ve kemirme özellikleri oldukça gelişmiştir. Bulundukları ortamda buldukları her türlü nesneyi kemirebilirler. Evlerimizde büyük bir problem hali oluşturan fareler, özellikle mutfaklarımızda çok fazla bakteri ve mikrobun yayılmasına zemin hazırlayacaktır. Hem maddi hem de manevi anlamda büyük bir tahribata neden olan farelerin, insanların yaşam alanlarında çok uzun süreli yaşamalarına izin verilmemelidir. Fare probleminin tespit edildiği anda gerekli müdahalelerin uygulanması gerekmektedir. Fare ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede fare problemlerini ortadan kaldırmakta ve yaşam alanlarınızı sterilize etmektedir.

Farelerin Zararları

Dolaştıkları her türlü alandan çeşitli bakteri ve mikrobu beraberinde getirmekte olan fareler, yaşam alanlarımızda bıraktıkları izler ve pislikler ile kendilerini ele vermektedir. Etrafa yaymış olukları bakterilerle insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olmaktadırlar. Öyle ki kolera, veba, verem, tifüs, tifo gibi ölümcül olabilen hastalıklar, farelerin bırakmış oldukları bakteriler aracılığıyla meydana gelmektedir. Oluşturduğu zarar ve can kayıpları nedeniyle yaşam alanlarınızda meydana gelen fare problemlerini çok fazla zaman kaybetmeden ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Kişisel yöntemleriniz, farenin ortamdan uzaklaşmasından daha çok sağlığınıza ekstra zarar veren işlemler olacaktır. Bu nedenle profesyonel hizmetler veren fare ilaçlama firmalarından destek almalısınız. Böylelikle çok daha kısa sürelerde kalıcı sonuçlara ulaşmanız mümkün olacaktır.

İstanbul Fare İlaçlama

Fare problemleri, sıklıkla meydana gelmekte olan ve yaşam alanlarımızda bize oldukça zorlu süreçler yaşatan ciddi problemlerdir. Bu süreci profesyonel destekler aracılığıyla kısa süre içerisinde atlatması ve oluşabilecek tehlikeli durumların önüne geçilmesi gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak çeşitli il ve ilçelerde profesyonel fare ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. İstanbul Fare İlaçlama servisimiz de firmamız bünyesinde faaliyet göstermekte olan profesyonel ilaçlama servislerinden biridir. İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde meydana gelen fare problemlerini, geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemlerimiz ve uzman kadromuz ile birlikte kısa sürede ortadan kaldırmaktayız. İstanbul Fare İlaçlama servisimiz, kullanmış olduğu etkili ilaç ve yöntemler aracılığıyla fare kaynaklı problemlerin önüne geçmekte ve hem yaşam alanlarınızı hem de sağlığınızı güven altına almaktadır.

fare-ilaclamaİstanbul fare ilaçlama servisi olarak, geniş alanlarda meydana gelen her türlü fare istilasına karşı etkili ilaçlama yöntemleri ve tecrübeli ekipleri ile birlikte kısa sürede kontrol sağlamakta ve yaşam alanlarınızı dezenfekte etmektedir. Servisimiz, fare problemlerinin ortadan kaldırılması için özellikle sıvı ilaçlama yöntemlerini ve fare istasyonlarını tercih etmektedir. Bu yöntemler sayesinde geniş alanlarda meydana gelen yoğun fare istilalarına kısa sürede son verilmekte ve yaşam alanlarınız dezenfekte edilmektedir.

Sıvı ilaçlar, insan sağlığını tehdit etmeyen ve fare problemlerinde kısa sürede etkisini göstererek sonuca ulaştıran güvenilir ilaçlardır. Genellikle buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanarak, doğrudan farelerin geçiş noktaları hedef alınmaktadır. Böylelikle tüm fare problemlerine bu şekilde son verilmektedir. Fare istasyonları da sıvı ilaçlar gibi insan sağlığını tehdit etmeyen, oldukça güvenilir yöntemlerden biridir. Fareler için özel olarak tasarlanmış olan aparatlar içerisinde ilaçlar muhafaza edilmekte ve farenin ilaca doğrudan temas etmesi sağlanmaktadır. Yöntemlerimiz, hem yaşam alanlarınızı hem de sağlığınızı güven altına almakta olan, etkili ve güvenilir yöntemlerdir.

Tez İlaçlama firması bünyesinde faaliyet göstermekte olan fare ilaçlama servisimiz, İstanbul genelinde her türlü fare problemine karşı mücadele vermekte ve bu hizmetleri ekonomik fiyatlarla gerçekleştirmektedir. İstanbul Fare İlaçlama servisimizin sağlamış olduğu güvenilir ve ekonomik fare ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, dilediğiniz gün ve saat için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Fare İlaçlama Fiyatları

Fare ilaçlamaları, uygulama yapılan alanın genişliği, fare sayısının yoğunluğu ve kullanılan ilaç miktarı göz önünde bulundurularak fiyatlandırılmaktadır. Uygulamaya alınan yöntem de yine fare ilaçlama fiyatlarını etkilemekte olan bir diğer unsurdur. Tez İlaçlama firması olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm fare problemlerini, etkili yöntemlerimiz ile kısa sürede ortadan kaldırmaktayız. Firmamızın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarıyla sağlamış olduğu ekonomik fare ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Fare İlaçlama

Öncelikle bu kemirgen hakkında biraz bilgi edinmenizi sağlayacağız. Fare nasıl bir hayvandır? Sorusuna cevap bulalım;

 • Fare kemirici memeli bir hayvandır.
 • Çok hızlı hareket eder ve çok çabuk ürer.
 • Yeryüzünün her yerine dağılmıştır.
 • Kesici dişleri vardır ve bir taşı bile kemirebilir.
 • Tükürüklerinde narkoz etkisi vardır ve pasif durumda yakaladıkları hayvan ve insanların; burun, dudak, parmaklarını kemirerek yerler. İnsanlar ve hayvanlar bunu anlayamaz bile.

Gördüğünüz üzere bu kemirgenler boyutuna bakılmaksızın oldukça zararlı hayvanlardır. Dişleri de sert cisimleri kemirdikleri zaman aşındıktan sonra tekrar kısa sürede yenilenir ve bu da korkunç bir durumdur. Etrafa verebilecekleri zararları da tahmin etmek hiç de zor değildir. Ambarlarda, tarlalarda ve evlerde besinler bularak bir şekilde yaşarlar. Kemirici bir hayvan olan fare, evinizdeki besinlerden ziyade eşyalarınızı bile kemirebilir. Birçok fare türü vardır ve hepsi ayrı zararlar vermektedir.

 • Farelerden kurtulmak için de haşereleri yok etme alanında hizmet veren şirketler ile görüşmek en doğru karar olur. Çünkü çabuk kaçabilen ve saklanan bu haşerenin etkisiz hale getirilebilmesi oldukça zordur.

Farelerle Mücadele Eden Şirketler

Fare ilaçlama şirketleri size bu zararlı kemirgenlerden kurtarmak için en kesin çözümler üretir. Profesyonel  firmamızla kesin çözümler vererek müşterimizi memnun ediyoruz. Oldukça fazla olan böcek kontrol şirketleri eğer profesyonel ve başarılı değil ise çok fazla sorun yaşamanıza neden olacaktır. Fayda sağlamak bir yana, size hem maddi zarar, hem zaman kaybı ve hem de sağlığınızı tehdit edecek sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Fare Nasıl Yok Edilir?

 • Uygulama öncesi hazırlık gerektirir.
 • Ev içerisinde bulunan farenin ilaçlanmadan evden ayrılması engellensin diye kapılar, borular kapatılmalı kaçması engellenmelidir,
 • Modern fare istasyonları da belirli noktalara yerleştirilir ve farenin bu alana gelmesi beklenir,
 • Zehri yiyen fare de su içtiği an zehrin etkisiyle ölür.

Fare İlaçlama Fiyatları

 Fiyatlar farklılık gösterir. İlaçlanan mekanın metrekaresine göre ya da tekrarlanan ilaçlama sayısına göre belirlenmekte olan fiyatlarımız, sunulan profesyonel ilaçlama hizmetlerimiz karşılığında oldukça uygun aralıklardadır. Tez İlaçlama firmamıza ulaşarak fiyat bilgisi almanız yeterlidir. Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımız ve uygun fiyatlarımızla size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

Fare İlaçlama İle İlgili Sık Sorulan Sorular

 

1-Fare nasıl bir hayvandır?

Fareler, dünya üzerinde bulunan tüm karasal alanda yaşamlarını sürdürmekte olan ve elastiki vücut yapılarıyla her türlü alandan rahatlıkla geçmekte olan, çeşitli tür ve özelliklere yaşamlarını sürdürmekte olan canlılardır. Bulundukları alanlarda oluşturacakları tahribatlar nedeniyle zararlı canlılar grubunda yer almaktadır. Ayrıca salgılamış oldukları ve etrafa yaydıkları bakterilerle diğer canlıların sağlıkları üzerinde ciddi tehdit unsuru oluşturmaktadırlar. Tüm bu özelliklerin dışında insanın genetik yapısıyla oldukça benzer olmaları nedeniyle çeşitli deneylerde kobay olarak kullanılabilmektedirler.

2-Fare en çok nerelerde bulunur?

Çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi gibi değişik tür ve özelliklere sahip fare çeşitleri bulunmaktadır. Bu türler, yaşamlarını sürdürdükleri alanlara ve yapısal özelliklerindeki farklılıklara göre isimlendirilmişlerdir. Soğuk ya da sıcak iklim farketmeksizin dünyanın her bölgesinde sıklıkla rastlanılan bir canlıdır. Fareler, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri her türlü alanda yaşayabilirler.  Besin kaynaklarının azlığı nedeniyle Antartika bölgesinde yaşayamadığı bilinen bilgiler arasındadır. Çatı fareleri, insanların yaşam alanlarına daha yakın yaşamakta olan canlılardır. Çeşitli bakteri ve mikroplar tehlikeli hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedirler. Lağım fareleri ise genellikle kanalizasyon, lağım gibi alanlarda yaşamlarını sürdürmektedirler. Bu alanlardan taşıdıkları bakterilerle tehlike arz eden canlılar arasındadır. Çöl fareleri ise yaşamını çölde sürdüren ve su içmeden günlerce yaşayabilen bir başka fare türüdür.

3-Farelerin bulaştırdıkları hastalıklar nelerdir?

Fareler, yaşamlarını sürdürdükleri alanlardan topladıkları ve kendi bünyelerinde barındırmakta oldukları çeşitli bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde tehlike arz etmekte olan zararlı canlılardır. Bu canlıların yaşam alanlarımıza dahil olması, tifo, tifüs, kolera, veba, verem vb. hastalıkların meydana gelmesine zemin hazırlayacaktır. Bu hastalıklar erken teşhis müdahale edilmez ise ölümle dahi sonuçlanabilen hastalıklardır. Bu nedenle yaşam alanlarımızda meydana gelen tüm fare problemlerini, çok fazla zaman kaybetmeden ortadan kaldırmak için profesyonel bir destek almamız gerekmektedir.

4-Farelerden bulaşan hastalıkların önüne nasıl geçilir?

Farelerin etrafa yaymış oldukları bakterilerden dolayı meydana gelebilecek olan hastalıkların önüne erken teşhis ve müdahaleyle geçebilirsiniz. Evlerimizde ya da iş yerlerimizde meydana gelen fare problemlerini kişisel yöntemlerimizden ziyade profesyonel fare ilaçlama firmalarının sağlayacağı hizmetlerle ortadan kaldırmakta fayda vardır. Fare ilaçlama firmaları, problemin mevcut olduğu alanın özellikleri ve fare yoğunluğunu göz önünde bulundurarak en etkili işlemi uygulamaya alacaktır. Bu şekilde kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşılacaktır.

5-Fare ilaçlamasını kimler yapmalı?

Fare ilaçlamaları için geliştirilmiş olan çeşitli ilaç ve yöntem bulunmaktadır. Bunlardan çoğu evlerimizde ya da iş yerlerimizde kendi yöntemlerimizle uygulamamız için tasarlanmıştır. Fakat farelerin üreme hızları ve kontrol altına kolay bir şekilde alınamayacak olmaları, kişisel yöntemlerimizin yeterli olmayacağını gözler önüne sermektedir. Kendi yöntemlerimiz ile gerçekleştireceğimiz uygulamalarda fare problemini ortadan kaldıramayacağımız gibi kullandığımız ilaçlar ile sağlığımıza çok daha fazla zararlar verebiliriz. Bu nedenle işi uzmanına bırakmak çok daha etkili sonuçlara ulaşmamıza olanak sağlayacaktır. Fare ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile yaşam alanlarınızda meydana gelen her türlü fare problemini çok zaman geçmeden kontrol altına alacak ve hem fareleri hem de etrafa yaymış oldukları bakterileri ortamdan temizleyecektir. Bu nedenle fare problemiyle karşılaştığınızda fare ilaçlama firmalarından destek almanız çok daha doğru bir karar olacaktır.