Fare tuzakları farelerin kontrol altına alınması için profesyonel, yarı profesyonel ve amatör olarak hazırlanan tuzakların geneline verilen isimdir. Fare tuzakları, farelerle mücadele konusunda uzun yıllardan beri ilkel koşullarda ve amatörce hazırlanmışlardır. Bazılarında başarı da elde edilmiştir. Ancak artık günümüz toplumunda fare hem tehlikeli hem de görüntüsü itibari ile tiksindiricidir. Dolayısıyla insanlara son derece büyük rahatsızlıklar veren bu zararlı canlılar hangi yöntem olursa olsun bir şekilde yok edilmek istenmektedir.

Fare tuzakları, günümüzde hala devam eden varyasyonları bulunmaktadır. Fare kapanı, fare kovucu, fare yapışkanı, fare fakı, evde hazırlanan fare tuzakları bunlardan sadece bazılarıdır. Günümüzde Titiz ilaçlama olarak farelerin son teknoloji ile kontrol altına alınmasını Fare istasyonları adını verdiğimiz uygulama ile gerçekleştirmekteyiz. Fare tuzağı kemirgen türleri üzerinde çok etki yaratmadığı için Fare istasyonları tercih edilmesi gereken uygulama yöntemidir.  Fare kapanı kurulumu ile ilgili çeşitli mecralarda videolar bulunmaktadır. Fare kapanı yapımı ve fare nasıl öldürülür video olarak da verilmektedir. Ancak bu vakit kaybıdır. Fare türlerinin güvenle kontrol altına alınması profesyonellik gerektirmektedir. Firmamızca yapılan her türlü haşere ve buna kemirgen grubundan dahil olan fare ilaçlama yöntemleri 20 yıllık birikimimizin tecrübesi sonucunda ortaya çıkmıştır.

FARE İLE MÜCADELE

Fare ile mücadele ederken öncelikli olarak belirtmek istediğimiz ilk şey bunu yukarıda bahsettiğimiz ilkel yöntemlerle yapmamanız olacaktır. Asıl meseleye dönecek olursak; Fare ile mücadele etmede etkin olarak Fare istasyonu kullanılmaktadır. Fare istasyonları sayesinde farelerden kurtulmanız an meselesidir. Fare istasyonları fare ile mücadele alanlarında kullanılan en profesyonel cihazdır. Bu cihaz hakkında daha detaylı bilgi verdiğimizde;

  • Fare istasyonları fareleri yaşam alanlarınızdan kovmaya yöneliktir.
  • Fare istasyonları 25 cm ebatlarında siyah bir kutudur.
  • Bu kutunun içinde farelerin hoşuna giden gıda aromaları ile süslü fare zehri yer almaktadır.
  • Fare istasyonları kurulumu açık alanlarda yapılmaktadır.
  • Fareler kısa bir süre sonra bu kokuya dayanamayarak zehir ile temas eder.
  • Zehirle temas eden fare susamaya başlar. Yuvasına dönse bile su içmek için kendisini dışarı atar.
  • Dışarıda ilk bulduğu sudan bir damla bile içse ortalama 10 saniye gibi kısa bir sürede etkisiz hale gelir.
  • Bu sayede fareler yaşam alanlarınızın dışında ölür.
  • Geride ise koku ve leş kalmamaktadır.

Fare ile mücadele konusunda Titiz ilaçlama şirketimizi 7/24 kesintisiz olarak arayabilirsiniz. Farelerin yaşam alanlarınızdan tamamen çıkması için ilaçlama ve uygulama yöntemlerimizi kullanmanızı öneriyoruz. Yaşam alanlarınızda leke ve iz bırakmadan, doğaya dost, doğal yaşamda var olan canlı türlerine zarar vermeden yaşam alanlarınızı farelere karşı güvenle ve garantili olarak koruyoruz.