Farelerin girebileceği yerler

Fareler elastik vücut yapılarına sahip kemirgenlerdir. Bu nedenle istedikleri her yere kolaylıkla girebilirler. Başlarının sığması, oldukça dar alanlardan dahi geçebilmeleri için yeterlidir. Zararlı olmaları da bu özelliklerini tehlikeli kılmaktadır. İnsanların yaşam alanlarına dahi, yiyecek bulmak için gelebilmekte olan farelerden kurtulmak ve böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek fare ilaçlama hizmeti almak şarttır.

Fareler türlerine göre farklı alanlardan yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Açık ya da kapalı alanlarda bu kemirgen ile karşılaşılması olasıdır. Fırınlar, büfe, lokantalar, iş yeri, fabrika, okul ve yurt yemekhaneleri, hastaneler ve evler farelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamak için tercih ettikleri yerlerdir. Aynı şekilde bitki ve ekin kökleri ile de beslenen bu fareler, bahçe, tarla, park gibi alanlarda da görülebilmektedirler.  Bu yerlerden istedikleri alanlara ise lağım su borularından, çatlak duvarlardan, açık kapı pencerelerden, çatı katları, bodrumlardan, toprak altlarından kolayca ulaşabilirler. Sağlam ayak ve tırnaklara sahip olmaları da yüksekliği fazla olan yerlere dahi tırmanabilmelerini sağlar. Her alanda görülebilecek ve sağlık sorunlarına sebep olabilecek, bunun yanında maddi hasarlar da verebilecek olan fare ile mücadele için fare ilaçlama uygulatılması gerekmektedir. Zira bilinçsizce yapılacak müdahalelerin hiç biri kesin çözüm demek değildir. Bu konular hakkında en doğru hizmetleri alabilmek için böcek ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır.

Fare ilaçlama işleminin her tür kuytu köşelere ulaşabilecek bir ilaçlama tekniği kullanılarak uygulanması gerekmektedir. Çünkü bu kemirgenler her yerde yuva yapmış olabilirler. Buharlama ile yapılan sıvı böcek ilaçlama farelerden kurtulmak için en uygun yöntemdir. Bilinmelidir ki sıvı ilaçlama türü olan ancak püskürtme ile yapılan kokusuz ilaçlama, asla fare ile mücadele için gerçekleştirilmemelidir. Çünkü bu kemirgenler akciğer solunumu yaparlar ve kokusuz ilaçların farelere hiçbir etkisi olmaz.

Titiz ilaçlama olarak sizlere yıllardır en garantili ve en güvenilir fare ilaçlama, böcek ilaçlama hizmetleri sunmaya devam etmekteyiz. Bizlere 7/24 ulaşarak istediğiniz hizmetlerden yararlanmanız mümkündür.

Bahçelerde böcek

Böcekler ile mücadele