Farelerin özellikleri

Fareler elastik vücut yapılarına ve güçlü ayaklara sahip kemirgenlerdir. Başlarının sığabildiği her delikten kolayca geçebilir, hızlıca koşabilirler. Bu özellikleri sayesinde her alanda görülmeleri mümkündür ve görüldükleri yerlerde muhakkak fare ilaçlama uygulanmalıdır. Aksi halde kemirgen olmaları sebebiyle de eşyalara zarar vererek maddi kayıplara neden olacak, barındırdıkları mikropları insanlara bulaştırarak da sağlık sorunları oluşturacaklardır.

Fareler kemirgen olduklarından mermer gibi en sert cisimleri bile ısırabilirler. Isırdıktan sonra dişlerinde zedelenme olması gerekirken, dişler törpülenerek daha da güçlü hale gelir. Fareler bu özellikleri sayesinde insan gıdaları, börtü böcekler yiyerek de her şekilde besin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Farelerden kurtulmak zaman kaybedilmeden gerçekleştirilmelidir. Fare ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak ilaçlama yardımı alınırsa sorunlarınızdan kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Ev faresi, çatı, tarla faresi, lağım faresi gibi yüzlerce çeşidi bulunan bu kemirgenler çöplüklerde, lağım sularında, kömürlüklerde, çatı katlarında, bodrumlarda da görülürler. Bu alanların temiz olmaması birçok mikrop barındırması, farelerin buralardan aldıkları mikropları daha sonra yaşam alanlarımıza gelerek bizlere salya, dışkı, kıl, tüy yolu ile bizlere bulaştırmasına sebep olur. Bu da ciddi hastalıkların oluşması demektir. Fare ilaçlama ile bu kemirgenlerin verebilecekleri zararlara engel olunması şarttır.

Evlerimize atık su borularından, açık kapı pencerelerden, çatlak duvarlardan kolayca gelebilen fareler, kısa sürede mutfaktaki yiyecekleri tüketebilirler. Özellikle geceleri aktif olduklarında, bu zamanlarda mutfaktan gelen tıkırtılar fare kemirgenine ait olabilir. Ayrıca eşyaların kemirildiği gibi belirtilerle de karşılaşıldıysa evde bir fare olduğunun kanıtı olabilir. Bu durumlarla karşı karşıya kalındığında farelerden kurtulmak için fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Ayrıca fareler, özellikle geceleri, çok aç kaldıklarında insanların kulak, burun, dudak gibi ince dokulu yerlerini kemirebilmektedirler. Tükürükleri narkoz etkisinde olduğundan insanlar ısırıldıkları anda herhangi bir acı hissetmezler. Daha sonra doktor kontrolünde tedavi olunması ve bulundukları alanların fare ilaçlama ile hijyen hale getirilmesi gerekmektedir.

adalar-fare-ilaclamaFare

Adalar Fare ilaçlama