Fareler zararlıdır. Çünkü, insan gıdalarıyla beslenebilir, bıraktıkları kıl, dışkı ve salyalarla insanlara hastalık bulaştırabilir, kemirgen olmalarına bağlı olarak eşyaları kemirerek bunlara verdikleri zararlarla büyük maddi kayıplara neden olabilirler. Bu ve bunun gibi daha birçok sorunların sebebi olan farelerden kurtulmak fare ilaçlama ile mümkündür. Fareler sadece kapalı alanlarda insanlara ve eşyalara zarar vermezler. Tarla, bağ bahçe, park gibi yerlerde de fare çeşitleriyle karşılaşmak mümkündür. Bu yerlerde bulunan fareler, bitki kökleri, meyve sebze gibi besin kaynaklarıyla yemek ihtiyaçlarını giderirler. Bu nedenle verimi azaltarak, bazı yerlerdeki ekinleri kullanılmaz hale getirirler.  Fare ile mücadele bu yüzden önemlidir.

Evlerimizin içlerine kadar girebilen fareler çok ufak dar borulardan ya da duvar deliklerinden dahi geçebildikleri için buralara ulaşabilmeleri oldukça kolaydır. Fabrikalarda, evlerde, iş yerlerinde, fırınlarda, lokantalarda, hastanelerde, çatı katlarında, bodrumlarda, çöplüklerde, parklarda, ormanlarda, tarlarda karşılaşılması mümkün olan fareden kurtulmak insan sağlığı ve psikolojisi açısından ihmal edilmemelidir. insanların ortak yaşam alanlarında da karşılaşılan fareler bu gibi yerlerde daha ciddi sorunlar oluşturabilir. Evde fare olduğunu fare pisliklerinden ya da kemirilen eşyalardan ya da özellikle aktif oldukları gecelerde çıkardıkları tıkırtılardan anlayabiliriz. ayrıca farelerin verdikleri en büyük zararlardan biri de insanlar uyurken, ağız, burun, kulak, dudak gibi ince dokulu yerlerini kemirmeleridir. Çok aç kaldıkları durumda, insanlara verdikleri bu zarar sonrasında sağlık problemleri oluşmaktadır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalan kişiler sağlık kuruluşlarından yardım almalı ardından muhakkak fare ilaçlama şirketleri ile görüşerek, fare olduğunu düşündükleri ya da fare gördükleri alanlara fare ilaçlama uygulatmalıdırlar. Aksi halde doğurarak çoğalan farelerin artması demek sorunların daha da büyümesi demek olacaktır.

Fare ilaçlama önemlidir çünkü farelerin verdikleri zararlar da çok fazladır. Bunların önüne geçilmesi ancak fare ilaçlama ile mümkün olmaktadır. Sıvı ilaçlama ya da istasyon şeklinde yapılacak önlemlerle fareden kurtulmak isteyen kişilerin sorunları çözülmektedir. Titiz ilaçlama şirketimizden tarafından tek bir telefon ile hizmet alabilirsiniz. Titiz ilaçlama olarak fareden kurtulmak isteyen insanların sorunlarına kısa sürede çözüm olmaya devam etmekteyiz.