Fare türleri hem sağlık hem de maddi anlamda büyük tehdit oluşturan hayvanlar oldukları için kişiler fare türlerinin evde bulunmaları durumunda hemen önlem almalıdırlar. Fare, insanların besinlerini tüketir, bunun dışında insan uyurken burun, parmak, ağız gibi yerlerini de ısırarak yiyebilir. Ayrıca fare, taşıdığı virüs nedeniyle birçok hastalığın sebebi olur. Ölüme kadar büyük sonuçlara sebebiyet verebilen fare ile mücadele bir fare ilaçlama firmaları ile görüşülerek daha kolay hale getirilebilir.

Yüzyıllardır hayatımızda bulunan fare türleri, eskiden ilaçlama yönteminin olmadığı dönemlerde insan ölümleriyle sonuçlanan ciddi zararlar vermişlerdir. Kişiler kendi imkanlarıyla her ne kadar bu türleri yok etmeye çalışsalar da fare üremelerinin çok olması da sayılarını azaltmakta imkansızdır. Fare ile mücadele, fare ilaçlama yönteminin olmadığı bu dönemlerde çok daha zor olmuştur.

İlaçlama uygulaması da fare türüne, evdeki bulunduğu alana göre değişiklik gösterir. Öncelikle yuvalanma ve barınma alanları belirlenen fare ile mücadele için fare türüne uygun ilaç belirlenir. İlaçlama sağlıklı ve bilinçli şekilde yapılmadığında çevreye ve kişilere zarar verebilir. Bundan dolayıdır ki eğitimli personellerle birlikte, profesyonel fare ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır. Fare ilaçlama uygulaması türe ya da evdeki alana bağlı olarak nasıl farklılık gösteriyorsa fare ilaçlama fiyatları da farklı olabilmektedir. Fiyatlar evdeki alanın büyüklüğüne ya da ilaç türüne göre de değişmektedir.

Elastik yapısı ve hassas koku alabilme, duyu yetisinin yüksek olması gibi özellikleri nedeniyle fare ile mücadele çok zor olabilir. Elastik yapıları dolasıyla her yere girebilmeleri kişilerin fare ile mücadelesi karşısında bireysel olmalarını zorlaştırır. Fare kapanı gibi yöntemler bu yüzden günümüzde işe yaramamaktadır. Kişi sağlığı açısından fare türlerinin evlerinde olmamasına özen göstermekle birlikte bunun için olduğundan fazla çaba harcamalıdır. Tek başına altından kalkamayacakları bu durum onları fare ilaçlama firmaları ile birlikte hareket etmelerine yönlendirir.

Evde ilaçlama türleri kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayılır.

Kokulu ilaçlama; ilaçlama sırasında ve sonrasında evde kimsenin olmamasını gerektirir. İşlem bittikten sonra bir süre kadar camlar kesinlikle açılmamalıdır. Daha sonra evi havalandırma gerekebilir.

Kokusuz ilaçlama ise; sırt pompası ile püskürtme şeklinde yapılır. Kişiler evlerinde otururken de yapılabilen bu ilaçlama sonrası evde bir temizlik yapılmasına da gerek yoktur. Kokusuz olması kişileri rahatsız etmez. Ancak diğer ilaç türleri gibi ilacın gıdaları bulaşması sakıncalıdır.

Profesyonel anlamda uygulama yapabilen fare ilaçlama firmaları arasından her konuda bilgi sahibi olabileceğiniz ve yardım alabileceğiniz firmamız her zaman size destek olacaktır.