Fındık faresi, küçük çalı meyvelerinin bol olduğu, sık çalılıkların bulunduğu, fındık bitkisinin fazla olduğu yerlerde yaşar. Boyları diğer türlere göre oldukça ufaktır. Ufak olmaları nedeniyle bu fareden kurtulmak kolay olmaz. Fındık faresi yuvasını, ağaç ve çalılarda yapar, kışın ise yuvasını toprakta kök aralarına ya da yeraltına yapar. Meyve, fındık, böcek, ahşap, tohum, tomurcuk gibi şeylerle beslenen fındık faresi çok ufak oldukları için baş edilmesi de bir o kadar zordur. Fareden kurtulmak oldukça zordur ancak fare ilaçlama firmaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Fare ile mücadele başlatıldığı anda hemen fare ilaçlaması yöntemi uygulanmalıdır.

Fındık faresi bağ bahçe, tarla, çiftlik sahipleri için birçok zararların sebebi halindedir. Bitki köklerine verdikleri zararlarla ekinleri kurutup verimi azaltmakla birlikte, ısırdıkları bitkileri başkasının yemesi durumunda ise, kişiye virüs bulaştırabilirler. Ufak olduğu için fındık faresi ile mücadele zordur. Bu nedenledir ki kişiler ‘fındık faresi nasıl yakalanır?’ sorusunun cevabını araştırmaya başlarlar. Fare ile mücadele oldukça zordur. Fare kapanı ya da kendi buldukları yöntemlerle yakalamaya çalıştıkları fareler için bu kesin çözüm olmayacaktır. elastik yapıya sahip fare, kolayca kaçıp izini kaybettirebilir. Böcek ilaçlama firmaları, fare ilaçlama konusunda size istediğiniz doğrultuda yardımları sağlayacaktır.

‘Fındık faresi nasıl yakalanır?’konusu bir tarafa bırakılmalı, fare ile mücadele konusu için kesin ve kökten çözüm aranmalıdır. Bunun için ise, böcek ilaçlama firmaları ile irtibat en doğru karardır. Fare ilaçlaması, ilaçlama yapılacak olan alanlar belirlendikten sonra uygulanır. İlaçlamanın bilinçli yapılması etraftaki ekinlere de zarar vermez. Aksi takdirde yanlış ilaç kullanılması, ilaçlardaki kimyasalların hem kişiye hem de gıdalara zarar vermesine sebep olur.