gumus-bocegi

Halk arasında “Gümüşçün” olarak da bilinen gümüş böceği, kuyruk kısmında 3 adet anten barındıran ve vücudu üçgen şeklinde olan böcek türlerinden biridir. Sıklıkla rastlanılmakta olan gümüş böcekleri, beslenme ve barınma ihtiyacı ile
birlikte insanların yaşam alanlarına dahil olabilmektedir. Dolaştıkları her ortamdan topladıkları bakterileri etrafa yayan bu böcekler, insan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına zemin hazırlayabilirler. Bu nedenle çok
fazla zaman kaybetmeden gümüş böceği ilaçlama firmaları aracılığıyla imha edilmeleri gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, etkili ilaçlama yöntemlerimiz ve uzman kadromuzla birlikte yaşam alanlarınızda meydana gelen gümüş böceği problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmakta ve çözüme ulaşmaktayız.

Gümüşçünün Özellikleri

  • Genellikle canlı ve parlak bir gri rengine sahip olan gümüş böcekleri, sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih etmektedirler.
  • Yumurtlama sistemi ile üremektedirler. Yılda sadece bir sefer olmak üzere 100-130 civarında yumurta bırakmaktadır.
  • Genellikle 1 yıl kadar yaşam süreleri olan gümüş böcekleri, tek seferde çok fazla sayıya ulaşmaları nedeniyle bulundukları ortamda istila durumu oluşturabilirler.
  • İnsanların tüketmekte olduğu besin maddelerini rahatlıkla yiyebilmektedirler. Bu nedenle insanların yaşam alanlarında sıklıkla rastlanılmaktadır.
  • Kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olmaları ve etrafa yaymakta oldukları bakteriler nedeniyle insan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilirler.
  • Kişisel ilaçlama yöntemleri, gümüş böceklerinin imhası için yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle profesyonel bir böcek ilaçlama firması tarafından ilaçlanmalı ve imha edilmelidir.

Gümüş Böceğinin Zararları

Gümüş böcekleri, insanların yaşam alanlarına rahatlıkla yerleşmekte olan zararlı canlı türlerinden biridir. Özellikle besin maddeleri üzerinde dolaşırken bıraktıkları bakteri ve mikroplar nedeniyle insan sağlığını ciddi boyutlarda tehlikeye atmaktadır. Besin maddelerine ve kullanılan eşyaların üzerine yayılmakta olan bu bakteriler, uzun vadede çeşitli tehlikeli hastalığın meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmede bulundukları ortamlardan temizlenmeleri gerekmektedir.

Böcek ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile yaşam alanlarınızda meydana gelen gümüş böceği problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Bizler de Tez İlaçlama olarak, ev, iş yeri, okul, fabrika, hastane, cafe ve restoran gibi insanların sıklıkla zaman geçirdikleri alanlarda meydana gelen gümüş böceği problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmakta ve dezenfekte hizmeti sağlamaktayız.

Gümüşçün Nasıl Beslenir

Gümüşböcekleri, insanların tüketmekte olduğu tüm besin maddelerini yiyebildikleri gibi ev ya da işe yerlerinde bulunan kağıt, naylon, kumaş gibi nesneleri de tüketebilmektedir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda her anlamda büyük problemlerin oluşmasına neden olabilirler. Gümüşçün ilaçlama hizmetlerinden faydalanarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen problemleri en etkili şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Gümüş Böceği ile Mücadele

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan ve kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olan gümüş böcekleri bulundukları ortamlarda etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Bu nedenle profesyonel ilaçlama yöntemleri ile imha edilmeleri gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, ulaşılması güç olan dar aralıklara dahi nüfuz eden sıvı ilaçlama yöntemleri ile gümüş böceği problemlerini en etkili şekilde ortadan kaldırmaktayız. Sıvı ilaçları buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulamakta olan ekiplerimiz, bu şekilde çok daha kısa sürede sonuca ulaşmaktadır. Kullanmakta olduğumuz ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup, insan sağlığı üzerinde herhangi olumsuz bir etki oluşturmamaktadır. Güvenilir gümüş böceği ilaçlama hizmetlerimiz, İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde sağlanmaktadır. Müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçerek gümüş böceği problemlerine son verebilirsiniz.

Gümüş Böceği İle İlgili Sorular

Gümüş böceğini nasıl tanıyabiliriz?

Renk olarak gümüş rengine beziyor olmaları nedeniyle gümüş böceği ismini alan bu canlılar, parlak gri bir renge sahiptir. Üçgen vücutlu ve kuyruk kısmında antenleri bulunmaktadır. Bu özellikleri ile diğer böcekler arasında farkedilebilirler.

Gümüş böceğinin zararları nelerdir?

Genellikle kağıt, kumaş, naylon gibi nesneleri yemeleri ile bilinen gümüş böcekleri, insanların yaşam alanlarına dahil olarak etrafa çeşitli bakteri ve mikrobun yayılmasına neden olmaktadır. Bu mikroplar, insan sağlığını doğrudan etkileyen ve ciddi boyutlarda tehlike arz eden hastalıkların oluşmasına zemin hazırlayan mikroplardır. Bu nedenle gümüş böceği ilaçlama, insanlar üzerinde oluşturduğu zararlar nedeniyle profesyonel tekniklerle gerçekleştirilmelidir.

Gümüş böceği en çok hangi mevsimde görülür?

Sıcak ve nemli ortamları sevmekte olan gümüş böcekleri, hemen hemen her mevsimde görülebilmektedir.

Gümüş böcekleri ne şekilde üreme yapar?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan gümüş böcekleri, bulundukları ortamda kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olmaktadır.

Gümüş böceği zehirli midir?

Gümüş böcekleri, zehirli böcekler grubunda yer almaz. Fakat etrafa yaymış olduğu bakteri ya da mikroplarla insan sağlığı için tehdit unsuru oluşturmaktadır.

Gümüş böcekleri evlerde nerelerde görülür?

Yumurtalarını nemli ortamlara bırakmaları nedeniyle genellikle bulundukları alanların en nemli kısımlarına yerleşmektedirler. Evlerimizde banyo, tuvalet, mutfak gibi nemli alanlar, gümüş böceklerinin rahatlıkla görülebileceği alanlardır.

Gümüş böcekleri ile mücadele ve gümüş böceği ilaçlaması nasıl olur?

Gümüş böcekleri, yumurtlama sistemi ile üremekte olan böceklerdir. Bu nedenle kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olabilirler. Kişisel ilaçlama teknikleri, gümüş böceklerinin kalıcı olarak ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Profesyonel gümüş böceği ilaçlama firmalarının uygulayacağı yöntemlerle kısa sürede çözüme ulaşılacaktır. Ayrıca yumurtaların olgunlaşma süreçleri göz önünde bulundurularak, ilaçlama işlemlerinin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, bir ilaçlama planı hazırlayarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm gümüş böceği problemlerini 7/24 ortadan kaldırmaktayız.