guve-ilaclama

Boyları yaklaşık 3 mm uzunluğunda olan ve çok sayıda türü bulunan güveler, çok sayıda haşere ve böceğin besin kaynağı görevini üstlenmektedir. Polen taşıyıcısı olarak bilinen türlerinin yanı sıra kan emerek beslenmekte olan türleri de bulunmaktadır. Çok fazla türe sahip olmaları nedeniyle, oluşturabilecekleri zararlar da aynı orantıda çeşitlilik içermektedir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen güve problemlerini ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Güveler, kısa sürede üremekte olan ve kontrol edilmesi mümkün olmayan zararlı canlılardır. Bulundukları alanlara çeşitli yollarla zarar veren güvelere karşı mücadele, profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacak olduğu ilaçlama yöntemleri ile mümkündür. Tez İlaçlama olarak, evlerinizde meydana gelen güve problemlerini kısa sürede kontrol altına almakta ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktayız. Sizler de güve problemlerinden şikayetçi iseniz, firmamızın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Güvelerin Özellikleri

  • Boyları bulundukları ortama göre şekillenen güveler, 3 ila 10 mm arasında bir boya sahiptir.
  • Yumurtlama şeklinde üremekte olan güveler, öncelikle kurtçuk halinde yaşamlarını sürdürmeye başlamaktadırlar. Bir süre sonra kelebek haline dönüşmektedirler.
  • Özellikle yiyecek ve giyecekler içerisine yerleşmekte ve bu alanlarda yaşamını sürdürmekte olan güveler, zamanla bu alanlara ciddi boyutlarda zararlar vermektedir.
  • İnsanlara ısırma, kan emme, zehirleme gibi doğrudan bir zararları bulunmamaktadır. Fakat yerleştikleri eşya içlerine ve yiyeceklere vermiş oldukları zararlar, insanları dolaylı olarak etkilemektedir. Özellikle yiyecekleri içerisinde uzun süre bulunmaları, çeşitli bakteri ve mikrobun yiyeceklere bulaşmasına neden olacaktır.
  • Etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek olan güvelerin, profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından temizlenmesi gerekmektedir.
  • Genellikle karanlık alanları sevmekte olan güveler, dolap içleri, çatı katları, bodrum katları gibi alanları kendilerine yaşam alanı olarak tercih etmektedir.
  • Meyve, tahıl, odun, halı ve deri güveleri başta olmak üzere çok sayıda çeşidi bulunmaktadır.

Güve İle Mücadele

Güveler,  yiyecek, giyecek, halı, ahşap gibi her türlü alana yerleşebilen ve bu alanlardan beslenme ihtiyacını karşılayarak, yaşamını sürdürmekte olan zararlı canlılardan biridir. Özellikle çarşaf, yorgan kılıfı gibi kumaşları besin kaynağı olarak tercih etmekte olan güveler, bir süre sonra bu kumaşları zedelemeye ve zarar vermeye başlayacaktır. Bu süreçte etrafa yaymakta olduğu bakteri ve mikroplarla, insan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle bulundukları alanlardan kısa süre içerisinde temizlenmeleri gerekmektedir.

Tez İlaçlama olarak geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemlerimiz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarımız ile birlikte profesyonel güve ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanmakta olan sıvı ilaçlama yöntemleri güve problemlerinin ortadan kaldırılması için oldukça etkili olmaktadır. Firmamız, problemin yaşandığı alanın genişliğini teyit ederek, gerekli ilaçlama işlemlerini uygulamaya almaktadır. Sıvı ilaçlar, insan sağlığını tehdit etmeyen ve kısa sürede çözüme ulaştıran ilaçlardır. Tez İlaçlama olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarımız ve uzman ekiplerimiz ile birlikte profesyonel hizmetler sağlamaktayız. Müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişim kurarak, güvenilir ve ekonomik güve ilaçlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Güve İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Genellikle evde yaşayan parlak gri renkte olan hayvandır. Gıda ürünleri, özellikle de tahıllarla beslenen güve, insan sağlığına zarar verir ve büyük hastalıklara sebep olur. Güve ile mücadele sırasında bu zararlar göz önüne alınmalıdır. Güve tarafından ısırılmış, temas edilmiş tahıllarla yapılan yiyecekler de sağlığa son derece zararlıdır. Açlığa ve susuzluğu çok uzun süre dayanabilen güve, hiçbir şey yemeden kozasına çekilip 2 yıl kadar yaşayabilir. Işığı fazla sevmeyen güve genellikle geceleri aktiftir. Güveden kurtulmak gece daha kolay olacaktır. Güve ile mücadele de bu bilgiye göre yapılmalıdır. İnsanların daha sıklıkla karşılaştıkları güve türleri; tahıl güvesi, ahşap güvesi, deri güvesi, mobilya güvesi, elbise güvesi gibi türlerdir. Eşyalara da zarar veren güveler, böcek ilaçlama firmaları tarafından önlenebilmektedir. Güve ile mücadele durumunda güve ilaçlaması en doğru davranıştır. Güvelerden kurtulmak için muhakkak bu yöntem uygulanmalıdır.

Güvelerin üremesi hava sıcaklığına ve beslenmelerine bağlı olarak değişmektedir. İyi beslenen pire, bir yılda 3-4 defa üreyebilirken, uygun sıcaklıkta bulunan güve yumurtaları 10 güne kadar olgunlaşabilir. Daha soğuk havalarda ise güve yumurtaları olgunlaşmaları 30-40 günü bulabilir. Yumurtadan çıkan larvalar ise, bir ay içerisinde ergin hale gelir. Her böcek, haşere türü gibi güve de çoğalmasına izin verilmeden böcek ilaçlama ile engellenmesi gereken bir türdür. Güve ile mücadele edecek kişilerin önce güvelere karşı bilgilendirilmesi gerekmektedir. Güve hakkında bilgi sahibi olacak kişi güveden kurtulmak için daha bilinçli davranır. Güve ilaçlaması ile kısa sürede güveden kurtulunabilir.

Güve ilaçlaması böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama yöntemlerine göre türlerine, bulundukları alanlara göre değişiklik gösterir. Kimyasal içeren bu ilaçların yanlış kullanılması kişilere ve ilaçlama yapılan alandaki gıdalara da zarar verir. Güve ilaçlaması için kullanılan güve ilacı sıvı ilaçlardan oluşmaktadır. Güve ilaçlama için aldığımız tarım ilaçları güve ile mücadelede kesin çözüm vermemekle birlikte kişiler için boşa zaman kaybıdır. Böcek ilaçlama firmamız güve ilaçlama konusunda da sizlere yardımcı olarak, en doğru hizmeti vermektedir.

Güve İle İlgili Sorular

1 – Güve nerelerde yaşar?

Genellikle karanlık ortamlarda yaşamayı tercih etmekte olan güveler, elbise, yorgan, çarşaf, baharat, tahıl, bitki gibi alanlara yerleşmektedir. Bu alanlarda çeşitli zararlar meydana getiren güveler, etrafa yaymış oldukları bakterilerle de insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmaktadır.

2 – Güve neye benzer?

Yumurta sürecinden sonra kurtçuk halinde yaşamsal aktivitelerine başlayan güveler, daha sonraki süreçte kelebek görüntüsünü almaktadır. Bu nedenle kelebeğe benzemektedirler.

3 – Güve insanları ısırır mı?

Yerleştikleri alanlara büyük zararlar veren ve yaymış olduğu bakterilerle insan sağlığını dolaylı olarak etkilemekte olan güvelerin ısırmak gibi bir özellikleri bulunmamaktadır.

4 – Kaç çeşit güve vardır?

En yaygın odun, meyve, tahıl, halı ve deri güveleri olmak kaydıyla oldukça fazla sayıda güve çeşidi bulunmaktadır.

5 – Güve ilaçlaması nasıl yapılır?

Güveler, yumurtlama yöntemi ile üremekte olan canlılardır. Bu nedenle kısa sürede çok sayıya ulaşabilirler ve bir istila durumu söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda kişisel müdahalelerimiz güvelerin ortadan kaldırılması için yeterli gelmeyecektir. Güve ilaçlama firmaları tarafından uygulamaya alınmakta olan sıvı ilaçlama yöntemleri, güvelerin kalıcı olarak ortadan kaldırılması için en etkili yöntemdir.

6 – Herkes güve ilaçlaması yapabilir mi?

Yoğun bir sayıya ulaşabilecek olmaları, basit yöntemlerle kontrol sağlanmasını engellemekte olan güveler, alanında uzman ilaçlama ekipleri tarafından ve özel ilaçlama yöntemleri ile imha edilmelidir.

7 – Güve ilaçlaması işleminden önce ve sonra neler yapmalısınız?

İlaçlama süreci içerisinde, öncesinde ve sonrasında bir takım yapılması gereken durumlar mevcuttur. Öncelikle ilaçtan etkilenebilecek evcil hayvanlarınızı ortamdan uzaklaştırmanız, yiyecek ve içeceklerinizi düzgün bir şekilde ambalajlamanız gerekmektedir. Daha sonra özellikle kokulu ilaçlamalarda ilaçlanan alanın boşaltılması ve ilaçlama sonrasında da havalandırılması gerekmektedir. Sıvı ilaçlamaları, genellikle buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Bu teknikler ile ilacın püskürtüldüğü alanların temizlenmemesi gerekmektedir. Bu nedenle kokulu ilaçlama sonrasında belirli bir süre detaylı temizlik yapılmamalıdır.

8 – Güve ile mücadele nasıl olur?

Kişisel müdahaleleriniz, güve problemlerinin kalıcı olarak ortadan kalkması için yeterli olamayacaktır. Bu nedenle profesyonel haşere ilaçlama firmalarının sağlamakta olduğu ilaçlama hizmetlerinden faydalanmanız sizi daha hızlı sonuca götürecektir. Tez İlaçlama olarak, en etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm güve problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktayız. İstanbul, İzmir ve Kocaeli genelinde sağlamış olduğumuz güve ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.