halı böceği

Halı böceği ilaçlama, eşyalara zarar veren ve bakterilerin çoğalması için uygun ortam yaratarak sağlık sorunlarına davetiye çıkaran bu haşereleri yok etmenin tek yoludur. Özellikle nemli alanlarda görülen halı böcekleri, yaz aylarında daha sık görülür ve hızlı şekilde çoğalır. Kısa zamanda tüm alanı sarabilecek denli hızlı bir ivmeyle üreyen bu canlıları yok edebilmek için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır.

Halı Böceğinin Özellikleri

  • Halı böceği, yaşadıkları iklimlere göre siyah, kırmızı, kahverengi şeklinde değişirler. Boyu ve yapıları tükettikleri besinlere göre değişir.
  • Birkaç mm boyunda olan halı böcekleri en fazla 10 mm boyuna ulaşır.
  • Sırt kısımlarında sert ve kalın kıllar bulunan halı böcekleri evlerin kuytu köşelerinde, halı içlerinde, az kullanılan eşyaların aralarında görülürler.
  • İnsanların sağlığını olumsuz etkilemeseler de, eşyalara verdikleri zararlarla kişiler için maddi kayıp demektirler. Bu nedenle halı böceğinden kurtulmak insanların bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamaları açısından oldukça önemlidir.
  • Halı böceği ilaçlama bu zararlıları yok etmek ve maddi zararların önüne geçmek için en etkili yoldur. 
  • Daha çok geceleri aktif olurlar, gündüzleri pek sevmez, besin ihtiyaçları için de akşamı tercih ederler.
  • Bazı türleri bitkisel ürünlerle beslense de çoğu halı böceği, ipek, yün, kıl, deri, hayvansal tüm eşyalar ve tüy ile beslenirler.
  • Besin ihtiyaçları da yaşadıkları alana göre değişir. Halı böceği ile mücadele önemlidir, çünkü eşyalarınıza verilebilecek zararları engellemeniz gerekir. En başında önlem alınmazsa sayılarının artmasıyla daha da zararlı hale gelebilirler.
  • Halı böceği ile mücadele durumunda ilaçlama şirketlerinden yardım alınmalıdır. İlaçlama firmaları tarafından uygulanacak halı böceği ilaçlama, sorununuza çözüm olacaktır.

Halı Böceği Nasıl Çoğalır?

Halı böcekleri, diğer böcek türleri gibi yumurta ile çoğalırlar. Çiftleşme sonrasında yumurtasında kuytu köşelere bırakmayı tercih eden halı böceği yumurtasını bırakmak için, kullanılmayan eşyalar arasını da tercih edebilir. Her defasında çok sayıda yumurta bırakır. Bıraktığı yumurtalar yaklaşık 2 hafta içerisinde açılır, kurtçuk olarak dışarı çıkar. Birkaç gün içinde iyi beslenip ergen hale gelebilen halı böceği yumurtaları bu derece hızla çoğaldıkları için daha da tehlikeli hale gelirler. Önlem alınması şart olan halı böceği ile mücadele edecek kişiler böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım almalıdır. Bu firmalar halı böceği ilaçlama hizmetleri de verdiklerinden sorunlarınıza kısa sürede çözüm olacaklardır. Özellikle doğru ilaçlama kullanılması halı böceğinden kurtulmak için çok önemlidir. Aksi takdirde kullanılacak yanlış ilaçlama hem halı böceği sorununuza sonuç vermez hem de kişi sağlığı açısından tehdit oluşturur.

UYARI: 

Halı böceğini yok edebilmek için sıvı haşere ilaçlarının kullanılması gereklidir. Toz ya da jel ilaçlama yöntemleri ile bu canlılardan kurtulmak mümkün olmayacağı gibi, halı böceklerini yok edebilmek için profesyonel yöntemler ile haşere ilaçlama yaptırılması şarttır. Bireysel olarak yapılan halı böceği ilaçlama, eşyalara ve sağlığa büyük zararlar verebilir.

Halı böcekleri gündüzleri sevmediği gibi soğuk havaları da pek sevmezler. Daha çok sıcak havalarda rastlanabilecek halı böceği, canlı kanı emerek beslenmedikleri için diğer bazı böcekler gibi insanları ısırmazlar. Ancak insan eşyalarına oldukça fazla zarar vermeleri, büyük rahatsızlıkların sebebidir. Bu rahatsızlıkları yaşamamak için halı böceğinden kurtulmak şarttır. Ekonomik ve kolay yöntemler uygulayan Tez ilaçlama diğer haşereler ile mücadele durumunuzda olduğu gibi, halı böceği ile mücadele de sizlere yardımcı olacaktır. Eğitimli ve uzman kadrosuyla halı böceği ilaçlama sonucu halı böceği sorununuzda kurtulmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Halı Böceği İle İlgili Sorular

1 – Halı böceği zehirlimidir?

Bu haşere zehirli olmamasına karşın ev ve bu ortamda olan birçok yeri kemirmesi ile bilinir. Hem maddi açıdan kayıplara uğratırken bunun yanında da sağlığı tehdit edici bir unsur taşır.

2-Halı böceği nerelerde bulunur?

Siyah halı böceği ev ve işyerlerinizde,kullanılmayan eşyalarda rulo halinde sarılmış eşya ve halıların arasında bulunur. Halı böceği içerisine yumurta bırakıp yerleştiği eşyaları kemirerek beslenme sağlar.

3 – Halı böceği ne ile beslenir?

Bu böceklerin hem yuva yaptığı hem de besinlerini sağladıkları yerler ev, ofis gibi halı ve eşya içerikli alanlardır. Bulundukları yerleri hem kemirerek besin kaynağı oluştururlar hem de yuva olarak barınırlar.

4 – Siyah halı böcekleri ile mücadele nasıl yapılır?

Halı böcekleri diğer zararlı haşereler gibi çok ve çabuk ürerler. Halı böceği mücadelesi zor ve zahmetli bir iştir. Halı böceği ilaçlamada sıvı, kokulu ve jel ilaçlar kullanılmalıdır. Tez ilaçlama olarak size en doğru ve en iyi hizmeti vermekten onur duyarız.

5 – Halı böceği neye benzer?

Halı böceği 12-15mm boyunda bir böcektir, siyah, kızıl kahve, kırmızı renklerde görülür. Halı böceğinin bedeninin alt tarafında sert uzun kıllar bulunur.

6 – Siyah halı böceği ilaçlamasında hangi ilaçlar kullanılır?

Halı böceği ilaçlaması püskürtme yöntemi ile yapılır. Halı böceğiilaçlama kokulu, sıvı ve buharlama yöntemli ile yapılmalıdır.