Genellikle yaz aylarında daha sık görülen ve hızlı üreme yapılarıyla bulundukları alanı hakimiyet altına alan hamam böcekleri, böcek türleri içerisinde insanlar açısından problem oluşturan en yaygın türdür. Çok fazla çeşidi bulunmakla birlikte en yaygın türleri Alman Hamam Böceği, Amerikan Hamam Böceği ve Doğu (Oryantal) Hamam böceğidir. Bu canlılar insanların yaşam alanlarında sıklıkla karşılaşılan ve etrafa yaymış oldukları bakterilerle insan sağlığı üzerinde ciddi problemlere yol açan zararlı canlılardır. Bu nedenle evlerimizde, iş yerlerimizde ya da insan trafiğinin yoğun olduğu her türlü yaşam alanında hamam böceği problemleri ile karşılaşılması durumunda profesyonel ilaçlama hizmetlerinden destek alınması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm hamam böceği problemlerini kısa süre içerisinde en etkili ilaçlama yöntemleri ile ortadan kaldırmaktayız. Firmamız, İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde 7/24 faaliyet göstermektedir.

Hamam Böceğinin Özellikleri

  • Dünya üzerinde her bölgede görülebilen hamam böcekleri, sadece tundra ikliminin hakim olduğu bölgelerde yaşamamaktadır. Nemli ortamları yaşam alanı olarak tercih etmektedirler.
  • Büyüklükleri ortalama 2-3 cm civarındadır.
  • İnsanların yiyebildiği her türlü yiyecekle beslenebilen hamam böcekleri, hepçil beslenme tarzına sahiptirler.
  • Yapısal olarak dış etkenlere oldukça dayanıklıdırlar. Su altında uzun süre yaşayabilirler. Ayrıca kafaları kopmuş olsa dahi bir süre daha yaşamaya devam etmektedirler.
  • Yumurtlama sistemi ile üremektedirler ve oldukça hızlı bir üreme yapısına sahiptirler. Tek seferde her birinde 48 adet yumurta bulunan yumurta kapsülleri bırakmaktadırlar.
  • Üreme hızları ve çok sayıda larva bırakmaları nedeniyle yayılmış oldukları alanlardan kişisel yöntemlerle temizlenemezler. Bu nedenle profesyonel hamam böceği ilaçlama firmalarının uygulamalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Hamam Böceğinin Zararları

Daha fazla besin kaynağına ulaşmak amacıyla insanların yaşam alanlarını tercih etmekte olan hamam böcekleri, dolaştıkları her alandan bacakları aracılığıyla çeşitli bakteri ve mikrobu da beraberinde taşımaktadır. Bu bakteri ve mikroplar, temas ettikleri her alana yayılarak, çeşitli sağlıksal problemin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Gıda ürünlerinin üzerinde dolaşmaları durumunda bakteri ve mikropları bu ürünlerin üzerine yayarak, insanları direkt olarak bu mikroplara temas etmesine neden olmaktadırlar. Oluşturduğu sağlık problemleri nedeniyle çok fazla zaman kaybetmeden böcek ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanarak imha edilmeleri gerekmektedir.

Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Hamam böcekleri üreme hızları oldukça yüksek olan ve bulundukları ortamda kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olabilen böcek türleri arasında yer almaktadır. Bırakmış oldukları larvalar kısa süre içerisinde gelişim göstererek, hayatsal faaliyetlere başlamakta ve mevcut kalabalığı daha yoğun bir duruma getirmektedirler. Bu nedenle kişisel yöntemlerimiz hamam böceklerini ortadan kaldıramayacağı gibi problemin daha da ilerlemesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle hama böceği ilaçlama firmalarından destek almak her zaman için çok daha doğru bir karar olacaktır. Böcek ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile hamam böceklerinin üreme yapılarını da göz önünde bulundurarak en etkili ve en kısa çözüm yolları ile problemi ortadan kaldırmaktadır.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

Hamam böcekleri, üreme yapıları ve gelime süreleri göz önünde bulundurularak en etkili yöntemler ile imha edilmektedirler. İlaçlama firmaları, özel olarak geliştirmiş oldukları ilaç ve yöntemlerle kısa sürede çözüme ulaşmakta ve problemi ortadan kaldırmaktadır. Bizler de Tez İlaçlama olarak uzman ilaçlama ekiplerimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı güvenilir ilaçlarımız ile birlikte yaşam alanlarınızı hamam böceği problemlerinden temizlemekteyiz.

Hamam böceklerinden kurtulmak için en sık tercih edilmekte olan ilaçlama yöntemi, sıvı ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemler sayesinde büyük ya da küçük her türlü alanda meydana gelen tüm hamam böceği problemleri ortadan kaldırılmaktadır. Sıvı ilaçlar, insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeyen ve kısa sürede sonuca ulaştıran güvenilir ilaçlardır. Genellikle buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanarak, ulaşılması güç olan dar alanların dahi ilacın etkisi altında kalması sağlanmaktadır. Ayrıca hamam böceklerinin gelişim süreçleri göz önünde bulundurularak bu işlemler belirli aralıklarla düzenli olarak tekrarlanmakta ve yayılma durumları kontrol altına alınmaktadır.

Hamam böceği ilaçlamada sık tercih edilen bir diğer yöntem de jel ilaçlama yöntemidir. Genellikle hamam böceklerinin geçiş alanlarına noktalama şeklinde uygulanırlar ve böceklerin ilaçla temas etmesi sağlanmaktadır. Jel ilaçlar, insan sağlığını olumsuz etkilemeyen doğal ilaçlardır ve kısa sürede çözüme ulaştırmaktadır. İlaçlama firmaları en etkili ilaç ve yöntemleri yaşam alanlarınızda uygulamaya alarak, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmakta ve sağlığınızı güven altına almaktadır.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Hamam böceği ilaçlama fiyatları, ilaçlama yapılan alanların metrekare cinsinden genişliği, kullanılan ilaç miktarı ve tekrarlanan işlem sayısı göz önünde bulundurularak ilaçlama firmaları tarafından belirlenmektedir. Tez İlaçlama olarak tüm bu hususları göz önünde bulundurarak ekonomik ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Sizler de güvenilir ve ekonomik hamam böceği ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, 7/24 randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Tez İlaçlama Farkıyla Hamam Böceği İlaçlama

Ev, iş yeri, okul, hastane, lokanta, cafe vb. insan yaşamının daim olduğu alanlarda meydana gelen hamam böceği problemlerinin ortadan kaldırılması için profesyonel ilaçlama hizmetlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Tez İlaçlama firması olarak uzman ilaçlama ekiplerimiz ve bakanlık tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarımız ile birlikte tüm hamam böceği problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktayız. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde 7/24 profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktayız. Müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla randevu talebinde bulunabilir, yaşam alanlarınızı hamam böceklerine karşı dezenfekte edebilirsiniz.

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Ev, işyeri, okul, apartman, alışveriş merkezi, fabrika, depo, bina, hastane, park, site, bahçe gibi birçok alanda karşı karşıya kaldığımız milyonlarca türe sahip haşereler vardır. Haşere türleri yapılarına göre farklılık gösteren canlılardır. Farklı yapıya sahip olan haşereler farklı ilaçlanma tekniklerine göre ilaçlanmalıdır. Aksi durumlarda yapılan tek düze ilaçlamalar hamam böceklerini etkisiz kılmaya yeterli gelmeyecektir.

Hamam böcekleri haşere türleri arasında en dayanıklı türe sahiptir. Kafası kopan bir hamam böceği bir hafta yaşama gücüne sahiptir. Hamam böceği ilaçlama şirketleri, haşere ilaçlama konusunda sahip olduğu bilgi ve tecrübeler doğrultusunda en doğru ilaçlama yöntemini belirleyerek hamam böceklerini kısa sürede yok edecektir.

Hamam böceği türlerine karşı uygulanan ilaçlama yöntemleri:
sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama.

Eğer evinizde bir hamam böceği ile karşılaştıysanız, hamam böceklerinin yumurtaları kısa süre sonra evinizin belirli bölgelerine yayılmış olacaktır. Çünkü hamam böcekleri hızla üreyerek bir gecede 200-250 yumurta bırakabilecek canlılardır. Yumurtada bulunan yavruların çıkmasına zaman tanımadan en kısa sürede hamam böceği ilaçlama firmaları ile irtibata geçerek hizmet almanız yaşam alanlarınızı koruyarak dezenfekte edecektir.

Hamam Böceği İle İlgili Sorular

 Hamam böceği için hangi ilaçlar kullanılır?

Hamam böceği ilaçlamalarında böceğin kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması için en etkili ilaçlama yöntemleri uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleri hamam böceği imhalarında sıklıkla tercih edilen yöntemlerdir. Kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılan sıvı ilaçlar, hamam böceklerinin hakimiyet kurduğu geniş ya da dar her türlü alanı etkisi altına alarak kısa sürede çözüme ulaşılmasını sağlamaktadır. Jel ilaçlar ise böceklerin geçiş noktalarına noktalama şeklinde uygulanan doğal ilaçlardır. İlaçla temas kuran hamam böcekleri kısa süre içerisinde zehirlenerek imha olmaktadır. Sıvı ve jel ilaçlar insan sağlığını olumsuz etkilememektedir.

Hamam böceği insanı ısırır mı?

Hamam böcekleri, insanların ve hayvanların yiyebileceği tüm gıda maddeleri ile beslenebilmektedir. Dolaşırken etrafa bıraktıkları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde ciddi bir tehdit unsuru oluşturmaktadır. Çeşitli tehlikeli hastalığın yanı sıra gıda zehirlenmelerine de neden olabilirler. Fakat kanemici grubunda yer almadıkları için insanları ısırmaları gibi bir durum söz konusu değildir.

Hamam böceği evimize nerden gelir?

Doğal yaşam alanlarının yok olması nedeniyle kendilerine yeni bir yaşam alanı aramakta olan hamam böcekleri, beslenebilecekleri ve rahat barınabilecekleri en ideal ortam olarak insanların yaşam alanlarını tercih etmektedirler. Hamam böcekleri evlerimize kanalizasyon borularında meydana gelen çatlaklar, duvar yarıkları, alışveriş poşetleri, aldığımız sebze ve meyveler aracılığıyla dahil olabilmektedir. Ayrıca açık unutulan kapı ve pencerelerden de girme ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle bu gibi durumlarda ekstra dikkat edilmeli ve evlerimizi bu zararlı canlılara teslim etmemeliyiz.

Hamam böceği en çok nerelerde görülür?

En çok nemli ve rutubetli bölgeleri tercih etmekte olan hamam böcekleri, evlerimizin mutfak, banyo, gider boruları, lavabo, depo, bodrum, merdiven altı gibi alanlarda karşımızda çıkmaktadır. Genellikle geceleri hareket eden hamam böcekleri, girdikleri ve yaşamaya başladıkları her alanı nemli ve rutubetli bir alan haline çevirebilirler. Beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fırın, restoran, pastane gibi gıda malzemesinin yoğun olduğu alanları da yine yaşam alanı olarak tercih edebilmektedirler.

Hamam böceği ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalı?

Hamam böcekleri hızlı bir üreme yapısına sahiptir. Tek seferde içinde yüzlerce lavra bulunan 48 adet yumurta kapsülü bırakabilirler. Bu lavralar 15 gün gibi bir sürede gelişmektedir. Bu nedenle hamam böceği ilaçlamaları profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilmelidir. Hamam böcekleri, üreme ve gelişme süreçleri göz önünde bulundurularak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlanması gerekmektedir. Bu sebeple ayda bir kez ilaçlama yapılması yeni bir hamam böceği probleminin oluşumunun önüne geçecektir. Ayrıca lavraların gelişim süreçleri nedeniyle ilk ilaçlamanın ardından 15 gün arayla tekrar bir ilaçlama yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Her hamam böceği ilacı etkili midir?

Hamam böceği ilaçlamalarında kullanılan ilaçlar güvenilir firmalar tarafından kullanılıyorsa eğer oldukça etkilidir. Bu nedenle yasa dışı faaliyet gösteren ve sahte ilaç kullanan firmaların sağlayacağı hizmetlerden kaçınılması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış güvenilir ilaçlarımız ile insan sağlığını tehlikeye atmayan oldukça etkili işlemler uygulamaktayız. Kısa sürede çözüme ulaştıran etkili ilaçlarımız ile birlikte yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm haşere problemlerine son vermekteyiz.