Hamam böceği, hemen her alanda yaşamaya uyum sağlamış olan; aktif şekilde bakteri ve mikrop taşıyarak bakteriyal ve viral sağlık sorunlarına neden olan bir canlı olduğundan oldukça tehlikelidir ve bu canlılara karşı hamam böceği ilaçlama yaptırılması büyük önem içerir. Yaz aylarında artış gösteren bu canlıların sıcak havalarda çok hızlı üremelerinin nedeni, daha kolay yiyecek bulmaları ve yumurtalarının daha hızlı çatlamasıdır. Nemli alanlarda daha sık görülen ve ağırlıklı olarak, kirli ve rutubetli yerlerde yuva yapan hamam böcekleri, temiz alanlarda da görülebilir. Zira çok hızlı yayılır ve her alana dağılabilirler. Bu nedenle; cafe, restoran, fırın gibi bu haşerelerin görülme ihtimalinin yüksek olduğu yerler ile rutubetli ve nemli alanlarda hamam böceklerine rastlanmasa dahi, önlem amacıyla ilaçlama yaptırmak önem taşır.

 

Hamam Böceğinin Özellikleri

 

  • Ortalama olarak 2-3 cm büyüklüğünde olan bu canlılar, hepçil olarak beslenir ve nemli alanlarda daha sık görülür.
  • Hemen hemen her bölgeye yayılmış olan hamam böcekleri, tundra ikliminin görüldüğü bölgeler dışında her yerde yuva yapabilmektedir.
  • İnsanların gıda maddelerini de tüketebilen hamam böcekleri, yaydıkları bakteri ve mikroplar ile sindirim problemleri ile besin zehirlenmelerine yol açabilmektedir.
  • Diğer gider böcekleri gibi son derece dayanıklı olan bu haşereler, suyun altında uzun süre yaşayabildiği gibi; kafası koptuğunda da yaşamsal faaliyetlerine devam eder.
  • Yumurtlama yöntemi ile çoğalan bu haşereler, etkili şekilde hamam böceği ilaçlama yapılmadan, yok edilemez.
  • Ortalama olarak ayda bir yumurta bırakan ve her üreme evresinde yüze yakın larva bırakan hamam böcekleri, kısa sürede geliştiğinden, yavrular ile yetişkinleri ayırt etmek mümkün olmamaktadır.
  • Akla gelebilen tüm besin maddelerini tüketebilen bu haşereleri yok etmek için profesyonel böcek ilaçlama firmaları aracılığı ile hizmet almak önemlidir.
  • Hamam böceği ilaçlama, bu haşerelere karşı tek etkili çözüm olacağı gibi, sağlık açısından da bu canlıların yaydığı zararlı organizmaları yok edeceğinden son derece önemlidir.

 

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böcekleri, kirli alanlarda dolaşan ve genellikle rögar, kanalizasyon gibi alanlarda görülen haşereler olduklarından, milyonlarca bakterinin aktif taşıyıcılığı yapmaktadır. Taşıdığı mikropları, gezindiği temiz alanlara da bulaştıran bu haşereler, çok aktif oldukları ve çok hızlı hareket ettiklerinden, bulundukları alanda her yere zararlı mikroorganizmaların yayılmasına neden olur. Bu şekilde bakteriyal hastalıkların neden olan hamam böcekleri uzun vadede, daha ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Dolayısıyla, bu canlıların görüldüğü alanlarda hamam böceği ilaçlama yaptırmak gerekli olduğu gibi, ilaçlama uygulaması için de temkinli davranmak önemlidir.

 

Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

 

Hamam böceğinden doğal yöntemler ile kurtulmak mümkün değildir. Bu nedenle, sağlık açısından tehdit oluşturan bu haşerelere karşı, böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Hamam böceğinden kurtulmak için yapılan ilaçlama uygulamalarında kullanılan haşere ilaçları büyük önem taşır. Zira basit ilaç türleri, bu canlılara karşı etkili olmaz. Bunun yanı sıra uygulama yöntemi de önemli olmakla birlikte, profesyonel firmalardan destek almak şarttır. Hamam böceği ilaçlama, profesyonel biçimde yapılmadıkça, istenilen sonucu vermeyecektir.

UYARI: Hamam böceğinden kurtulmak temizlik yapmak ve yiyecek maddelerini kaldırmak gibi, doğal yöntem ve önlemler hiçbir şekilde etki göstermeyeceği gibi bu canlıları yok edebilmek için ilaçlama yaptırmak şarttır.

 

Hamam Böceği ile Mücadele

Mücadelesi en zor olan canlılardan biri olan hamam böceklerini yok edebilmek için bireysel yöntemler etki sağlamayacaktır. Etkili haşere ilaçları kullanılmadan, hamam böcekleri ile mücadele etmek mümkün olmayacağı gibi, yanlış ilaçlar bu canlıların daha fazla ya da hızlı üremesine de neden olabilir. Bunun yanı sıra haşere ilaçlama yaptırmadan hamam böceği ile mücadele etmeye kalkışmak, daha büyük zararlara da neden olabilmektedir. Ev, ofis, yazlık ya da iş yeri gibi alanlarda çok sık görülen bu canlılara karşı koruma sağlamak için mutlaka etkili bir şekilde hamam böceği ilaçlama yaptırmak gereklidir.

 

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Hamam böcekleri, yalnızca ülkemizde değil, dünyada da pest kontrol işlemlerinin en fazla uygulandığı haşerelerin başında gelir. Mücadelesi zor olan bu canlılar, çok hızlı ürediklerinden, etkili ilaçlar kullanılmadan yok edilemez. Bu nedenle hamam böceği ilaçlaması, bu haşerelerin yoğunluk oranı ile ortamın özellikleri doğrultusunda belirlenerek uygulanmalıdır. Sıvı ya da jel ilaçlar ile hamam böceklerinden kurtulmak mümkündür fakat doğal yollarla hamam böceğini yok etmek imkansızdır. Her alanda görülebilen gider böcekleri türleri ile en etkili mücadele tekniği hamam böceği ilaçlaması yaptırmaktır.

 

 

  • Sıvı İlaçlama Tekniği: Sıvı ilaçlama yöntemi, en sık kullanılan pest kontrol yöntemlerinden biridir. Hamam böceklerine karşı da sıklıkla uygulanan bu teknik, buharlama ya da püskürtme yöntemleri ile yapılabilmektedir. Sıvı ilaç kullanımı, açık ve kapalı alanlarda kullanılabildiği gibi, bu canlılardan kurtulabilmek için yapılan haşere ilaçlama uygulamalarında profesyonel kıstaslara uyum sağlamak şarttır.Fırın, restoran gibi gıda alanlarında püskürtme tekniği kullanılarak gerçekleştirilen sıvı ilaçlama; ev, bodrum, bahçe ya da yazlık gibi alanlarda buharlama yöntemi ile yapılabilmektedir. Fumigasyon tekniği ile uygulanan hamam böceği ilaçlama işlemlerinde ortamın belirli bir müddet kapalı tutulması şart olmakla birlikte, bu yöntem en kısa sürede etki gösteren tekniktir. Okul, hastane, yurt, otel gibi alanlarda da yapılabilen sıvı ilaçlama için ek önlemlerin alınması gerekli olduğu gibi, bu alanda profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınması şarttır.Hamam böceği ilaçlama, etkili ilaçlar ile yapılmalı ve bu işlem için uzman firmalardan yardım alınmalıdır. Basit ilaçlama yöntemleri ya da kalitesiz ilaçlar, hamam böceklerine karşı hiçbir etki göstermeyeceği gibi, sağlıksal sorunlara da ortam hazırlayacak ve ciddi sorunlara yol açabilecektir.

 

Jel İlaçlama Tekniği: Jel ilaçlar kullanılarak yapılan hamam böceği mücadelesi, bu haşerelere karşı kesin çözüm sağlamaktadır. Alman hamam böceği, kakalak, karafatma, kalorifer böceği gibi türleri bulunan hamam böceği ile mücadele için jel ilaçlama yöntemine sıklıkla başvurulmaktadır. En etkili hamam böceği ilaçları arasında yer alan jel ilaçlar, bu canlıların tüketimi sonucu zehirlenmeye yol açar. Bu şekilde hamam böceklerinin hızlı bir şekilde yok edilmesi sağlanır. Jel hamam böceği ilaçlama, belirli alanlara yapılmakla birlikte, açık alanlarda uygulanamaz. Bu canlıların sık görüldüğü mutfak ve banyo gibi alanlarda daha yoğun şekilde yapılan jel ilaçlama için, sıvı uygulamaların aksine ortamın boşaltılmasına ya da kapalı tutulmasına gerek yoktur. Doğal ve kokusuz olarak tasarlanmış olan jel ilaçların, insan sağlığı üzerinde oluşturabileceği herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir.

NOT: Hamam böceği ilaçlama jeli, hamam böceklerinin görüldüğü alanlarda etki sağladığı gibi, bu canlıların görülmediği alanlarda da, koruma amacıyla yapılabilir. Hamam böceğinin bulunmadığı alanlarda yapılan jel ilaçlama uygulamaları, bu canlılara karşı uzun süre önlem oluşturmaktadır.

Hamam Böceği İlacını Nerden Bulabilirim?

Hamam böceği için etkili birçok ilaç bulunmaktadır. Ancak bu ilaçların uygulama yöntemleri, hem sağlık açısından hem de uygulamanın başarılı olabilmesi için son derece önemlidir. Bu nedenle hamam böceği ilaçları, profesyonel şekilde uygulanmalı ve kesinlikle bireysel yöntemlere başvurulmamalıdır. Amatör firmalar ya da kişisel çabalar ile yapılan hamam böceği mücadelesi, bir sonuç vermeyeceği gibi, sağlık problemlerine de yol açabilecektir. Bu nedenle hamam böceğinden kurtulmak için profesyonel şekilde hizmet alınması gereklidir.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Hamam böceği ile mücadele için yapılan uygulamalarda belirlenen ilaçlama fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Sıvı ya da jel ilaç kullanımı, hamam böceği yoğunluğu ile ortam şartları doğrultusunda belirlendiğinden, fiyatlar da bu şekilde değişebilmektedir. Örneğin; ev için yapılan sıvı ilaçlama ile fırın için yapılan jel ilaçlama fiyatları farklı olacaktır. Ancak hamam böceği ilaçlama fiyatları konusunda, çok düşük rakamlar sunan firmalar, kalitesiz şekilde uygulama yapmaktadır. Zira gerek sıvı ilaç fiyatları gerekse jel böcek ilacı fiyatı oldukça pahalıdır.

 

NOT: En ekonomik hamam böceği ilaçlama fiyatları ile kaliteli ve garantili şekilde uygulama yapan ve kesin çözüm sağlayan Tez İlaçlama şirketinden, 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Tez İlaçlama Şirketi Farkıyla Hamam Böceği İlaçlama

Lider ilaçlama firması, tezilaclama.com; kullandığı kaliteli ilaçlar ve profesyonel yöntemler doğrultusunda, hamam böceği ilaçlama uygulamalarından kesin çözüm sağlamaktadır. Ekonomik hamam böceği ilaçlama fiyatları ile garantili hizmet sunan ve sorunun devam etmesi durumunda, ücretsiz ilaçlama hizmeti sağlayan şirketimiz; eşyalar açısından hiçbir tehdit arz etmeyen hamam böceği ilacı ile işlem yapmaktadır.

 

Hamam Böceği İle İlgili Sorular

 Hamam böceği için hangi ilaçlar kullanılır?

Hamam böceği ilaçlama uygulamalarında sıvı, kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama uygulamaları kullanılmaktadır. Kapalı mekanlar için jel ilaçlama uygulaması oldukça fazla kullanılmaktadır. Jel ilacın kokusu hamam böceklerinin ilgisini çekerek kısa zamanda yemi yemelerine neden olur. Jel ilaçlamanın temel amacı, evin ya da iş yerinin ücra köşelerinde yuvalanan hamamböceklerinin bir döngü içinde kontrol altına alınmasıdır. Hamam böcekleri dışkı ve birbirilerinin ölüsünü afiyetçe yiyebilen böcek türleridir. Bu biyolojik yapının bilincinde olan uzmanlar, jel ilaçlama yönteminde hamamböceğinin jel ilaç ile temas etmesi ve gidip yuvasında ölmesini amaçlamışlardır. Buradaki temel gaye, zehirli ölü hamamböceğini yiyen diğer türdeşlerinin bu zehirle ölmelerini sağlamaktır. 

Hamam böceği insanı ısırır mı?

Hamamböceği insanı ısırır mı? Bu sorunun yanıtı milyonlarca yıl önce yaşayan hamam böceği türlerinde rastlanmayan bir durumdur. Bu haşereler insanların yediği ve yemediği her şeyi yiyebilir. Fakat hamam böceği havyan ve insanı ısırmaz. Kan emerek beslenmez. Çok nadir durumlarda doğrudan ısırma özelliklerini kullanan hamamböcekleri, bu kimya ile yaratılmamışlardır. İnsanlardan ve hayvanlardan sadece besin kırıntıları, sıvı gıdalar için yaklaşan hamamböcekleri besin kaynaklarını ve barınabilecekleri alanlar için mücadele ederler. Hamam böcekleri, insanlar için ısırmaktan daha tehlikeli bakteri ve mikrop tehdidi oluşturur. Hamamböceği, gıda zehirlenmelerinin yanı sıra, çeşitli solunum yolu enfeksiyonlarına da sebep olur. 

Hamam böceği evimize nerden gelir?

Hamam böceği, yaşadığımız yerlere alışveriş poşetlerimizle, eve aldığımız eşyalarımıza, çatlak kanalizasyon borularından sızan sulara, eski yıpranmış olan binaların çatlak ve yarık yerlerine yerleşerek evlerimize kadar gelebilir. Çoğu zaman farkında olmadığımız durumlardan faydalanarak yaşam alanlarımıza sızmayı başaran hamam böcekleri, açık unutulan kapı ve pencerelerden kolayca içeri girerler. Temel maksatları besin kaynağı arayışı olan hamam böcekleri, barınabilecekleri bir yuva ve üremelerini sürdürebilecekleri kapalı mekanlar ararlar. Hamam böcekleri insanların gölgesinde yaşamayı ilke edinmiş birer tehlikeli mikrop taneleridirler. Gerekli ön hazırlık ve erken ilaçlama yapılmadığında evlerimizi büsbütün istila edebilirler.Hamam böceginden nasıl kurtulabilirim ?

 

Hamam böceklerinden kurtulmak için profesyonel destek almayı ihmal etmemelisiniz. Firmamız alanında uzman personelleri ile hamam böceği ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Hamam böcekleri oldukça hızlı üreyerek bulundukları alan içerisine yumurta bırakan böceklerdir. Hamamböceği ile mücadele ve yaşam alanlarımızdan tamamen yok olmalarına zemin hazırlayacak tek uygulama yöntemi jel ilaçlamadır. Jel ilaçlama uygulaması, yine alanında deneyim sahibi bir ilaçlama şirketi aracılığı ile yapılmalıdır. Dozajın kullanılacağı konusunda uzman bilgisi olmadan hareket etmek sizi hamam böceklerinin etkisinden kurtarmaz. Doğal kurtulma yollarının sadece geçici çözümler sunduğu bu noktada, Hamam böceklerinden kurtulmanın en garantili yolun profesyonel ilaçlama şirketi ile irtibat kurulması gerektiğidir.Hamam böcekleri yumurtasını nereye bırakır?

Hamam böceği yumurtalarını gezdiği ve uygun bulduğu yerlere bırakır. Nemli ve ılık ortamlar yumurtaların gelişmesi için en uygun ortamlardır. Beton çatlakları, parke altı, halı dibi yerler yumurtalar için uygun yerlerdir. Özellikle buzdolabı, fırın, çamaşır makinası gibi çok ender yerini değiştirdiğimiz eşyaların ark kısımlarında yumurtalarını garanti altına alan hamamböceklerinden kurtulmak için tek kalıcı ve akıllı yol ilaçlama işlemlerine başvurulması olacaktır. Hamam böcekleri her alanda yumurta bırakabilirler, bu konuda yumurtalarını tehdit olarak görebilecekleri olumsuz bir koşul yoktur çünkü. Yaşam alanlarınızda onlarca dişi hamamböceğinin olduğunu var sayarsak her birinin 400’den fazla yumurta bırakacağını katarsak, hamam böceklerinin acilen kontrol altına alınması gerektiğini unutmamamız gerekmektedir. 

Hamam böceği en çok nerelerde görülür?

Hamam böcekleri en çok nemli ve rutubetli alanlarda görülmektedir. Mutfak, banyo, lavabo, depo, gider boruları gibi alanlarda çok sayıda hamam böceği ile karşılaşmak mümkündür. Hamam böcekleri için çok fazla tercih edebilecekleri bir mekan yoktur. Girdikleri alanlarda kısa bir süre sonra yukarıda belirttiğimiz gibi her alanı nemli, rutubetli küflü bir hale getirebilirler. Geceleri gezinerek mikrop ve pislik taşıyan bu canlı türleri salyaları ile yer, duvar, tahta gibi yerlerde lekelere ve çürümelere neden olurlar. Hamamböcekleri aynı zamanda bodrum, merdiven altları ve ardiyeler ve depo alanlarında sıklıkla görülürler. Fırın, restoran, pastane, gıda üretim ve imalat fabrikalarında sık görülmektedirler. 

 

Hamam böceği ilaçlaması yılda kaç kez yapılmalı?

Hamam böcekleri ile karşılaşıldığı anda ilaçlama uygulamaları için gerekli çalışmalara başlanmalıdır. Önlem alınmadığı vakit hızla çoğalan bu böcekler, problemin büyümesine neden olurlar. Hamam böceklerine karşı ilaçlama uygulamalarının ayda bir kez periyodik olarak tekrarlanması büyük yarar sağlayacaktır. Hamam böceği ilaçlama işlemlerinde 2 temel yol izlenmektedir. Yaşam alanlarınızda yoğun olan hamam böceklerinin jel ilaçlama ile kontrol altına alınması kısa sürecektir. Ancak hamam böceklerinin kuytu köşelerde bıraktığı yumurtaların tekrardan çoğalmasının önlenmesi adına ilk ilaçlamadan 15 gün sonra sıvı ilaçlama ile bu yumurtaların etkisiz hale getirilmesi gerekmektedir. Periyodik ilaçlama her zaman için hayat kurtarmaktadır. 

Her hamam böceği ilacı etkili midir?

Hamam böceği üzerinde kullanılan ilaçlar hepsi etkili değildir. Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan firmalar korsan ilaçlar kullanarak bu böcekler üzerinde etkili olmamaktadır. Profesyonel ilaçlama ekibi tarafından yapılan ilaçlama hem hamam böceği üzerinde hem de bu böceklerin yumurtaları üzerinde yüzde yüz olumlu sonuçlar alacaksınızdır. Titiz ilaçlama olarak garantili ilaçlama hizmetini tüm İstanbul genelinde veriyoruz. Titiz ilaçlama şirketi olarak İstanbul’da tüm ilçe, semt ve mahallelere hamamböceği ilaçlama servisimiz bulunmaktadır. Ayrıca Kocaeli ve İzmir de hizmet vermekte olduğumuz iller arasındadır. Hamam böceklerinin güvenle kontrol altına alınması için, şirketimizi 7/24 arayarak hizmet ve destek sağlayabilirsiniz.

 Ekonomik fiyat seçeneklerimizden yararlanmak için randevu alarak yaşam alanlarınıza ilaçlama yaparak, bakteri mikrop ve hastalıklardan kolayca arınabilirsiniz.