hamam-bocegi-yumurtalariHamam böceği

Hamam Böceği Yumurtası

Hamam böceği yassı vücuda sahip, uzun anteni ve ayakları bulunan, kendi cinsleri de dahil olmak üzere her şeyi yiyen böcek türüdür. Ev, lokanta, fırın gibi yiyeceğin bol bulunduğu yerlerde sıklıkla görülen hamam böcekleri yumurtlayarak çok sayıda üreyen canlılardır. Genellikle bir defa çiftleşen hamam böceği yumurtasını sırtında taşır. İçinde 35-40 adet yumurta bulunan paketlerini dolaştığı her yere bırakan hamam böceği, bir defada 200 yumurta üretebilmektedir.

Çok dayanıklı olan hamam böceği yumurtası hiçbir ilaçtan etkilenmemektedir. Hamam böceği yumurtasından 18 günde çıkan hamam böcekleri yavruları, etrafa dağılarak beslenmeye başlarlar. Yılda 8-10 defa yumurtlayan hamam böceği, ömründe bir kez çiftleşerek, ölene kadar hamam böceği yumurtası yapabilmektedir. Kafası kopmuş halde bir hafta yaşayabilen hamam böceği öldükten sonra bile yumurta bırakabilme özelliğindedir.

Neslinin devamını sağlayan, hamam böceği yumurtasından kurtulmak oldukça zordur. Hamam böceği ve hamam böceği yumurtası ile mücadele etmek uzmanlık gerektirir. Kişisel mücadeleler yetersiz kalıp, daha hızlı çoğalmalarını sağlar.

Hamam böcekleri ve hamam böceği yumurtasından kurtulmak için ilaçlama şirketimizi 7/24 arayabilir, istediğiniz zaman, etkili, garantili ve kesin sonuç sağlayan hamam böceği ilaçlama uygulaması yaptırabilirsiniz.