Hamam böceğine çözüm getirebilmek için uzmanların yoğun çalışmaları ve deneyleri sonucunda haşere ilaçları ortaya çıkmıştır. Hamam böceğine çözüm sunan firmalar kısa zaman içinde büyüyerek gelişen teknolojiyle birlikte daha etkili ilaç ve yöntemler kullanmaya başlamışlardır. Bu yöntemler zaman içinde ne kadar daha gelişir ve nasıl bir hal alır bilinmez ama haşere ilaçlama işini modern olarak yapan bütün ilaçlama firmaları şuan için hamam böceğine çözüm sunabilmektedirler. Hamam böcekleri adeta başımızın belası olmuşlardır. Ev, işyeri, fabrika fark etmeksizin her yerde görülen bu canlılar insan hayatını olumsuz etkilemekte, yaşam kalitemizi düşürmekte ve çeşitli hastalıklara sebep olmaktadırlar.

Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Hamam Böcekleri nasıl yok edilir? Şüphesiz hamam böceğine çözüm için çırpınan insanların en merak ettikleri sorudur. Çünkü bu canlılar çok rahat türeyebilen ve her iklim her koşul ve her yerde rahatlıkla yaşayabilen canlılardır. Dolayısıyla çok sık görülürler. Bu yüzden insanların sinirlerini bozmakta ve çeşitli hastalıklara sebebiyet vermektedirler. Hamam böceğine çözüm için tek yol hamam böceği ilaçlama yaptırmaktır. Bu işlem de bilinçsiz bir şekilde yapılmamalıdır. Çoğu insan hamam böceği ilaçlama işleminin fiyatlarının çok yüksek olabileceği algısıyla hareket ederek market ve eczanelerden içinde ne olduğu bilinmeyen ilaçlar satın almakta ve kendi başlarına hamam böceği ilaçlama yapmaktadırlar. Şunu net bir şekilde söylemek gerekirse bireysel yapılan hamam böceği ilaçlama dâhil hiçbir haşere ilaçlama uygulaması başarılı sonuç vermemektedir. Ancak ilaçlama firmalarının girişimi ve müdahalesiyle ilaçlama gerçekleştirilmelidir.

Hamam Böceği İlaçları

Hamam böceği ilaçları piyasada çok sayıda bulunmaktadır. Ancak her ilaca ve markaya güvenmek doğru değildir. Örneğin bizim titiz ilaçlama olarak Bayer markasına ait kullandığımız ilaçlar son derece birinci sınıf ilaçlardır. En kaliteli kimyasallar kullanılarak hazırlanan Bayer’in ilaçları hamam böceğine çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Hamam böceği ilaçlama yapılırken haşere ilaçlama firmalarının kullandığı 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri kokusuz ilaçlama diğeri ise jel ilaçlamadır. Kokusuz ilaçlama yaptıracak kişiler için en çok tercih edilendir. Çünkü kokusuz olduğu için evi terk etmeye gerek yoktur. Ancak bu yöntemde de 3 gün boyunca hiç ıslak temizlik yapılmamalıdır. Jel ilaçlama da temiz bir yöntemdir. Kendi özel tabancasıyla uzman tarafından hazırlanan jel kapı  ve pencere köşelerine, dolap ve kapı arkalarına, tesisat borularının etrafına, mutfak dolap ve çekmece içlerine sıkılır. Buralardan geçen hamam böcekleri ilacı üzerinde tutarak yuvalarındaki diğer haşerelere de bulaştırır. Böylece topyekûn bir imha sağlanmış olur.