Normal yaşamlarımızı sürdürdüğümüz evlerde, işyerlerinde, kömürlüklerde, bodrumlarda, depolarda, bahçelerde, tarlalarda haşere problemleri yaşanmaktadır. Haşere ile mücadelede haşerelerin hepsinden ilaçlanarak kurtulmak mümkündür. Haşere ile mücadele haşereden kurtulmak için yapılan haşere ilaçlamanın ilaçlama vasfına sahip kişilerce yapılması gerekmektedir. Haşere ilaçlama yanlış yapıldığında haşere için zehir değil, insan için zehir olmaktadır.

Haşere ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama teknikleri haşere cinsine göre değişmektedir. Haşere ilaçlama firmaları kokulu ve kokusuz sıvı ilaç uygulaması, jel ilaç uygulaması, tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapabilmektedir. Sıvı ilaç uygulaması tüm haşereler için kullanılabilir. Sıvı ilaç uygulaması Ulv tekniğiyle yani buharlama tekniği ve püskürtme tekniği ile yapılmaktadır. Ulv yöntemi buhar makinesi yardımıyla yapılırken püskürtme yöntemi ise pompa yardımı ile yapılmaktadır. Haşere ilaçlama firması uzmanı tarafından yapılan sıvı ilaç uygulamasının ardından alan 2 saat kapalı kalır ve yarım saat havalandırılarak kullanılabilmektedir. Ayrıcı 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Jel ilaç uygulaması ise bir enjeksiyon yardımı ile böcek ilaçlama firması uzmanınca haşerelerin geçiş yollarına sürülmektedir.

Bu ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği ve kara böcek için sağlanmaktadır. Fare sorunu olan alanlarda ise tablet uygulaması ve istasyon uygulaması yapılmaktadır. İstasyon uygulaması da içerisinde tablet bulunan bir düzeneğin alana uygulanmasıdır. Tablet farenin sevdiği bir yiyecekten oluşur ve fare yedikten sonra su ihtiyacından dolayı kanalizasyona gider. Burada su içen fare kan zehirlenmesinden ölür. Fare su içmese bile 15 dakika içersinde kan zehirlenmesinden ölür. Haşereler ile mücadele de haşerelerden kurtulmak için geç kalmadan haşere ilaçlama firmaları aranmalı ve hem danışmanlık hizmeti hem de haşere ilaçlama hizmeti alınmalıdır.