Ev ilaçlama, ofis ilaçlama, iş yeri ilaçlama, okul ilaçlama, site ilaçlama gibi hizmetlerin bulunduğu günümüzde böcekten kurtulmak için sizlere sunulan bu kolaylıkları değerlendirmelisiniz. Geçmişte haşere ilaçlama yöntemlerinin bulunmaması sebebiyle, verdikleri zararlar, bulaştırdıkları hastalıklarla birçok insan hayatını kaybetmiştir. Bu tür durumlara sebebiyet vermeleri engellenmesi gereken haşere ile mücadele büyük önem taşır.

Haşere ilaçlama, haşere türüne, yapılacak alana göre farklı olur. Böcek ilaçlama firmaları tarafından haşereden kurtulmak için uygulanan haşere ilaçlama, sizleri yormadan yapılan kolay işlemlerdir. Artık kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama gibi daha da kolay yöntemler bulunmaktadır. Kapalı alanlarda haşere ve böcek türleri için tercih edilen kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama öncesi ve sonrasında herhangi bir tedbir gerektirmez.

Kokusuz haşere ilaçlama uygulamaları sırasında, alanı terk etmeye gerek yoktur. Bu ilaç sadece hedef alınan böcek ve haşere türleri üzerinde etki göstermektedir.

Kokulu ilaçlama yöntemi daha çok diğer ilaçlamaların etki etmeyeceği zor haşereler için ve açık alanlarda uygulanır. Tarlalar, bahçeler fazla böcek ve haşere barındıran, kemirgenlerin de yaşadıkları yerlerdir ve ekinler için zararlıdırlar. Ekin kökleri, meyve, sebze tüketmeleri zararlarını daha da arttırır. Kokulu ilaçlama, kokuları canlılara rahatsız vermekle birlikte, ilaçlar çok fazla etkili olduğu için sağlık açısından da tehdit oluşturmaktadır.

Farklı yöntemlerle yapılan, tercih edilen uygulamaya, alana göre böcek ilaçlama fiyatları değişiklik gösterir. Haşere ile mücadele edecek kişi önce ilaçlama nasıl yapılır diye düşünür ve arkasından haşere ilaçlama firmaları ile irtibata geçer. Yanlış ilaçlama durumunda canlılar zarar görebilir.