Yaşadığımız dünyayı böcek ve kemirgenler paylaşıyoruz. Tüm türler kendi habitatları çerçevesin de kendi yaşam döngülerini sürdürürlerken pek çok konumda bizlerle çakışmaları söz konusu olabilmektedir. Sıcak ve nemli yerleri seven haşereler için kapalı yaşam alanları (evler, ofisler) onlar için eşsiz barınma alanları olabilmekte. Çok hızlı üreyebilen bu canlılar bu kısa zaman dilimleri için de bizlere değişik şekillerde sıkıntı ve sorun yaratabilmektedirler. Böyle durumlar da bu tür haşerelerden kurtulmak için yapılan bireysel müdahaleler pekte istediğimiz sonuçları vermeyebilir. Enerji ve maddi kayıplardan ziyade bize dönüşümü olmaz. Bireysel mücadeleden çok bu tip durumlar da profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından destek almamız çok daha fayda getiren bir adım olabilir. Bu tespitlerin çalışılan profesyonel haşere ilaçlama firması tarafından yapılması daha sağlıklı verilere ulaşılmasını sağlamaktadır. Şimdi kısaca bu tekniklere değinelim.

 Kokulu böcek ilaçlama

Tahtakurusu, çıyan, kırkayak, karasinek ve türevleri için uygulanan bu ilaçlama tekniği, en etkili yöntemler arasın da yerini korumaktadır. Her durum için kullanıla bilen bu teknik(kapalı alan ya da açık alan ) çok etkili sonuçlar vermektedir. Alanları her bir noktasına erişecek şekilde buharlama tekniği kullanılarak yapılır. Bu metot kullanılırken ortamda insan olmamasına, açıkta yiyecek içecek bırakılmamasına, evcil hayvanların ortamdan uzakta tutulmasına hassasiyetle dikkat edilmesi gerekir.

Kokusuz böcek ilaçlama

Tercih edilen bir diğer ilaçlama şeklide kokusuz ilaçlama metodudur. Bu ilaçlama türü özellikle gıda hizmeti sunan ve insanların toplu olarak bulunduğu mekânlarda tercih edilen bir ilaçlama şeklidir. Barındırdığı etken maddelerin toplum ve çevre sağlığına zararı yoktur. Püskürtme yöntemi kullanılır ve sadece alanlara uygulanır.

Böcek ve haşere ilaçlama konusun da kafanıza takılan her soruya doğru ve net cevaplar almak için. Haşere ve böcek ilaçlama konusun da kesintisiz hizmet veren Titiz ilaçlamaya irtibat numaralarından ulaşabilirsiniz.