Genellikle yağmurlu ve soğuk havalarda barınma ihtiyacıyla evlerimizi istila eden fareler, hem sağlık hem de psikolojik anlamda bir kabus niteliği taşımaktadır. Fareyle mücadele süreci, oldukça meşakkatli ve uzun bir süreç olabilmektedir. Fare ilaçlama firmaları, fareyle mücadele alanında geliştirmiş oldukları tekniklerle oldukça hızlı ve etkili sonuçlar üretebilmektedir. Titiz İlaçlama bünyesinde çalışmalarını sürdüren İstanbul Fare İlaçlama, İstanbul halkının fare problemlerine karşı mücadelede vatandaşa destek olan, bu alanda geliştirmiş oldukları yöntemlerle kalıcı sonuçlara ulaştıran profesyonel bir fare ilaçlama firmasıdır.

FARE İLAÇLAMANIN ÖNEMİ

Fareler yaşadıkları alan ve gezindikleri mekanlar nedeniyle bir çok bakterinin ve mikrobun taşıyıcısıdır. Aynı şekilde kendi bünyelerinden istanbul-fare-ilaclamasalgılamış oldukları salgılar da yine bir çok bakteri ve mikrop üremektedir. Bu mikroplarla insanların temas halinde bulunması, insanlar üzerinde olumsuz bir çok etkiye sebep olmaktadır. Çeşitli cilt ve deri hastalıklarının yanı sıra ölümle sonuçlanabilen tehlikeli hastalıkların da nedeni farelerden insanlara bulaşan bakteri ve mikroplar olmaktadır. Ölümcül olan bu hastalıklardan bazıları; veba, tifüs, verem, humma, kuduz vb. hastalıklardır. Bu hastalıklar acil müdahale gerektirmektedir. Tedavisi uzun sürmektedir. Bu gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltmak için fare problemleriyle kısa sürede mücadele etmeye başlanması gerekmektedir. Aksi takdirde farelerin gerek etrafa bıraktığı salgılarla gerekse dışkılarla sağlığımız oldukça büyük bir tehlike altına girmektedir. Bu sebeple fare ilaçlamanın sağlığımız ve hayatımız açısından önemi oldukça büyüktür.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Fare ilaçlamalarında firmalar tarafından genellikle uygulanan yöntem sıvı ilaçlama yöntemidir. Sıvı ilaçlamaları ulaşılması zor olan dar alanlar da dahil oldukça geniş bir alanı ilacın etkisi altına almaktadır. Bu sebeple fare istilaları etkili bir şekilde imha edilmektedir. Sıvı ilaçlamaları kokulu ve kokusuz olmak üzere iki farklı şekilde yer almaktadır. Kokulu ilaçlamaların uygulandıkları ortamların belli bir süre içerisinde kapalı tutulması gerekmektedir. İstanbul fare ilaçlama şirketleri tarafından en çok tercih edilen tekniklerden biri olan kokusuz ilaçlamalar ise; çok daha kısa bir süre içerisinde etkisini göstermekte ve bu süre sonunda günlük yaşantıya geri dönülebilmektedir. Kokulu ve kokusuz ilaçlar iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Buharlama ve püskürtme olarak bilinen bu iki teknik, ilaçlanacak mekana göre tercih edilmektedir. Örneğin hastane vb. uzun süreli kapatılmaması gereken ortamların püskürtme tekniğiyle ilaçlanması gerekmektedir. Çünkü püskürtme tekniğiyle uygulanan ilaçlar yarım saat içerisinde etkisini göstermektedir. Buharlama tekniği ise ondan biraz daha uzun olarak 3 saat içerisinde etkisini göstermektedir. Fakat buharlama tekniğiyle uygulanan ilaçlar, farelerle birlikte farelerin etrafa yaymış oldukları kötü havayı da temizlemektedir. Bu sebeple oldukça güvenilir ve etkili bir ilaçlama tekniğidir.

Fare İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıvı ilaçlardan farklı olarak, genellikle kişisel müdahalelerimizde kullandığımız toz, tablet, zehirli buğday gibi katı olan ilaçların bulunduğu katı ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Katı ilaçlamalar, uygulandıkları alan üzerinde etkisini göstermektedir. Bu sebeple bazı durumlarda uzun süreli bir ilaçlama işlemi olabilmektedir. Fakat etkisini ne zaman gösterirse göstersin sıvı ilaçlar gibi etkili ve kalıcı çözümlere ulaştırmaktadır. İstanbul Fare İlaçlama, Titiz ilaçlama bünyesinde yer alan, profesyonel yöntemleriyle ve usta ekipleriyle oldukça kalıcı ve etkili çözümler sunmaktadır. Ayrıca bütçenize de uygunluk göstermektedir. sizler de olası bir fare probleminde İstanbul fare ilaçlama hizmetlerinden gönül rahatlığıyla yardım alabilirsiniz.