Doğada yaşayan tek tür insan değildir. Türlü hayvanlar canlılar ve mikroorganizmalar ekosistemin bir parçasını oluşturur. İnsan türü olarak korunmaya barınmaya, tehlikelere karşı kendimizi güvende tutmaya ihtiyaç duyarız. Doğada ki canlıların tümü bizim yaşam şartlarımıza uymaz. Çevremizde evcil hayvanlar ve besi hayvanları harici yabanıl canlılar bulundurulmaz. Yabani hayvanlar insan hayatına tehdit oluşturduğundan bir arada yaşam mümkün değildir. İnsan yaşam alanları, şehirleşme ile birlikte fazla nüfuslu kentler olarak günümüzde varlığını sürdürür. Kentlerin altyapı sistemlerinin, doğru işlememesi, şehir çöpleri, kanalizasyonlar gibi alanlar besin arayışında olan haşereleri kemirgenleri yaşam alanlarımıza doğru çeker. Böcekler ve kemirgenler hayvanlar aleminin en küçük canlılarından olmaları sebebiyle her yere kolaylıkla girip bizi rahatsız edebilir. Ev, okul, iş yerleri, park bağ ve bahçelerde en sık rastladığımız canlıların başında böcekler gelir. Böcekler tür olarak en kalabalık aileye sahiptir. Böcek nüfusu dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. Her kıtada farklı cinsleri ile birlikte farklı yaşayış biçimleri ile hayatlarını sürdürürler. Çok çeşitli iklim koşullarında yaşamaya devam ederler. Ülkemizde en bilindik ve yaygın olanların başında kakalak böceği gelir. Çevrenizde bu böceklerle karşılaştığınızda kakalak böceği ilaçlama hizmeti alarak yaşam alanlarınızı temizleyebilirsiniz.

Kakalak böceği hamam böceğinin bir alt türüdür. Hamam böceği ailesinin en hızlı üreyen cinsidir. Bir yumurta kesesinde 40-45 yumurta bulunur. Dişi kakalak böceği yılda 30.000 yumurta bırakmaktadır. Genellikle sıcak ve nemli ortamlarda barınırlar. Yaşam alanlarımızda mutfak, banyo gibi alanlarda barınırlar. Günde 20 saat uykuda kalırlar. Genellikle gece ortaya çıkarlar. Fiziki yapılarından dolayı kolaylıkla görülmezler. Açlığa oldukça dayanıklı canlılardır. Kafaları koptuklarında bir hafta yaşayabilmektedirler. Doğada evrim geçirmemiş nadir türlerdendir. Kakalak böceği ilaçlama yaptırırken birkaç farklı yöntem uygulanmaktadır. Kakalaklar oldukça dayanıklı canlılar olduklarından kokulu ve sıvı ilaçlama yöntemleri bir kez uygulanır. Fakat bu kesin çözüm oluşturmaz yirmi gün sonra ikinci kez ilaçlama tekrarlanır ve böceklerden ortam arındırılmış olur.

Titiz ilaçlama firması olarak, böceklere ve diğer canlılara karşı en etkin yöntemleri kullanmaktayız. Yaşam alanlarınızda temiz, steril bir ortam için 7/24 açık olan firmamıza kolaylıkla ulaşabilir böcek ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Kakalak böceği ilaçlama konusunda da ekibimiz gerekeni yapacak sizleri böcek sorunundan kurtaracaktır.