Hamam böceğinin bir türü olan kakalak böcekleri çevremizde oldukça fazla rastladığımız zararlılardandır. Kakalak böcekleriyle mücadele kolay bir işlem değildir. Çok fazla yumurtladıklarından, yumurtalarının bulundukları alanlar dikkatlice temizlenmelidir. Aksi durumlarda yumurtadan çıkan kakalak böcekleri bulundukları alanı kısa bir süre sonra istila edeceklerdir.

Kakalak böcekleriyle mücadele de profesyonel kakalak böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek destek alınması oldukça güvenli ve etkili bir yöntem olacaktır. Yılın her mevsimi insanların yaşam alanlarına dahil olan bu böcekler beraberinde birçok hastalığı da getirirler.

Pis alanlarda gezinerek çoğu mikrobu üzerine alan bu böcekler gezindikleri alana salgı ve dışkı yoluyla mikroplarını bulaştırırlar. Kakalak böceklerinin gezindiği alanlar dezenfekte edilmelidir. Kalorifer böceği, Kara fatma ve hamam böceği isimleriyle de bilinen Kakalak böceği, gece saatlerinde karanlık ortamlarda ortaya çıkmaktadır. Kalak böcekleriyle mücadele için mutlaka en kısa sürede gerekli tedbirleri almalısınız.