Genellikle sıcak ortamları seven ve bu nedenle bu adı almış olan kalorifer böceklerinin bir diğer adı Alman hamam böceğidir. Boyları 1-2 cm aralığında olan kalorifer böcekleri, yumurtlama sistemi ile üremektedir. Kısa sürede çok fazla sayıya ulaşabilen bu haşerelerle mücadele ne yazık ki kişisel yöntemlerle gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu etkili kalorifer böceği ilaçlama yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tez İlaçlama olarak, kalorifer böceği problemleri üzerinde etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile kısa sürede kontrol sağlamaktayız. İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de sağlamış olduğumuz kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerimizden dilediğiniz gün ve saatte faydalanabilir, yaşam alanlarınızı kalorifer böceği problemlerinden kurtarabilirsiniz.

 

Kalorifer Böceğinin Özellikleri

 • Hamam böceği türlerinden olan ve gerçek adı Alman Hamam Böceği olan kalorifer böcekleri, açık kahverengindedir.
 • Yumurtlama sistemi ile üremekte olan hamam böcekleri, yılda 30.000 kadar yumurtlayabilir. Yumurtalarını genellikle sırtlarında taşımaktadırlar ve bu yumurtalara Nimf adı verilmektedir. Nimfler 45 gün gibi bir süre içerisinde olgunlaşmaktadır.
 • Kalorifer böceklerinin ömürleri yaklaşık 1 yıl kadar sürmektedir.
 • Sıcak ortamları sevmeleri, beslenme ve barınma ihtiyaçları nedeniyle insanların yaşam alanlarına kapı aralıklarından, duvar çatlaklarından ya da kanalizasyon sızıntılarından gelebilirler.
 • Yerleşmiş oldukları alanlarda kısa sürede yoğun bir nüfusa ulaşarak, istila oluşturabilirler.
 • Bulundukları ortamlara birçok bakteri ve mikrobun yayılmasına neden oldukları için insan sağlığı açısından büyük bir tehlike arz etmektedirler.
 • Kısa sürede ulaştıkları sayı ve basit yöntemlerle imha edilememeleri nedeniyle kişisel müdahalelerimiz yeterli gelmeyecektir.
 • Profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile imha edilmekte olan kalorifer böceklerinin, yumurtalarının olgunlaşma süreçleri nedeniyle belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlanması gerekmektedir.

   

   

  Kalorifer Böcekleri Hangi Alanlarda Görülür?

  Bir iskelet yapısına sahip olmamaları nedeniyle her türlü dar aralığa bile rahatlıkla girebilen kalorifer böcekleri, genellikle sıcak ve nemli ortamlarda bulunmayı sevmektedir. Beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri her türlü alanda yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Daha çok geceleri aktif olan kalorifer böcekleri, kendilerini tehlikeye atmamak için gündüzleri tenha ve sakin bölgelerde saklanmaktadır.

  Kalorifer böcekleri bir gece süresince 10 katlı bir binayı gezebilmektedir. 1 gün içerisinde aldıkları yol ise 4,5 km civarındadır. İnsanların yaşam alanlarına da yerleşmekte olan kalorifer böcekleri, bu bölgelerde çoğunlukla beslenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplar nedeniyle insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olmaktadırlar ve profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetler ile imha edilmeleri gerekmektedir.

   

  Kalorifer Böceği Nasıl Çoğalır?

  Kalorifer böcekleri, yumurtlama sistemi ile üremekte olan haşere türlerinden biridir. Tek seferde 40-50 civarında larva bırakmaktadırlar ve kısa süre içerisinde de erişkin hale gelmektedirler. Bulundukları ortamı çok zaman geçmeden istila etmekte olan kalorifer böcekleri, oluşturdukları sağlık problemleri nedeniyle bulundukları ortamlardan kısa süre içerisinde temizlenmeleri gerekmektedir. Bu nedenle böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

  Evde Kalorifer Böceği

  İnsanların yaşam alanlarını beslenme ve barınma ihtiyaçlarını giderebilmek için istila etmekte olan kalorifer böcekleri, özellikle evlerde sıklıkla rastlanılan bir böcek türüdür. Yiyecek ve giyecekler üzerinde bırakmış olduğu bakterilerle insan sağlığınız ciddi boyutta tehdit etmekte olan kalorifer böcekleri profesyonel böcek ilaçlama yöntemleri ile kısa süre içerisinde ortadan kaldırılmalıdır.

   

  Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

  Çok fazla zaman kaybetmeden bulundukları ortamlarda yoğun bir nüfusa sahip olan kalorifer böcekleri, basit ilaçlama yöntemleri ile imha edilmelidir. Böcek ilaçlama firmaları, kalorifer böceği gibi her türlü alana rahatlıkla girip yerleşebilen ve yumurtlama yöntemi ile üremekte olan böcek türleri üzerinde genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri uygulamaktadır. Tez İlaçlama olarak bizler de sıvı ilaçlama yöntemlerimi ile tüm kalorifer böceği problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri, buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanarak ulaşılması zor olan dar aralıkların dahi dezenfekte edilebilmesini sağlamaktadır.

  Kalorifer böceklerinin imhaları için sıklıkla tercih edilmekte olan bir diğer ilaçlama yöntemi de jel ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlar, kalorifer böceklerinin geçiş alanlarına sürülmekte ve bu şekilde böceklerin ilaçla temas etmesi sağlanmaktadır. Kısa sürede sonuca ulaştıran jel ilaçlar, insan sağlığını tehdit etmeyen, doğal ilaçlardır. Tez İlaçlama olarak sağlamış olduğumuz tüm ilaçlama hizmetleri, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış güvenilir ilaçlar ve alanında uzman ilaçlama ekipleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

   

  Kalorifer Böceği ilaçlama Fiyatları

  Kalorifer böcekleri, yumurtlama sistemi ile üremektedir ve bu yumurtalar belirli bir süre içerisinde erişkin hale gelmektedir. Bu nedene uygulanan ilaçlama işlemleri, yumurtaların olgunlaşma süreci içerisinde düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Tekrarlanan ilaçlama sayısı, işlem uygulanan alanların genişliği ve kullanılan ilaç miktarı kalorifer böceği ilaçlama fiyatları ile ilgili verilen kararlarda etkili unsurlardır. Tez İlaçlama olarak yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm kalorifer böceği problemlerini, güvenilir, kaliteli ve ekonomik hizmetlerimiz ile kısa sürede ortadan kaldırmaktayız. Firmamıza 7/24 erişim sağlayarak, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

   

   

  Kalorifer Böceği İle İlgili Sorular

  1 – Kalorifer böceğini bir defa ilaçlamak yeterli olurmu?

  Kalorifer böcekleri yumurtlama sistemi ile üremekte oldukları için bu yumurtaların belirli bir olgunlaşma süreçleri bulunmaktadır. Bu süreç dahilinde kalorifer böceği ilaçlamaları tek seferde değil, yumurtaların olgunlaşma süreçlerine göre belirli aralıklarla gerçekleştirilen tekrarlarla yapılmaktadır.

  2 – Kalorifer böceği ile mücadele nasıl olur?

  Kalorifer böcekleri kısa süre içerisinde yoğun bir nüfusa sahip olmaktadır. Bu nedenle kişisel yöntemler onların imhası için yeterli gelmeyecektir. Profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu etkili ilaçlama yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak geliştirmiş olduğumuz ilaçlamalarla, kalorifer böceği problemlerine kısa sürede son vermekteyiz.

  3 – Kalorifer böceği nerede yaşar?

  Beslenme ve barınma ihtiyacını karşılayabileceği her ortamda yaşayabilmekte olan kalorifer böcekleri, sıcak ve nemli alanlarda yaşamayı daha çok sevmektedirler. Genellikle geceleri aktif hareket ederken, gündüzleri kendilerini tehlikelere karşı korumak amaçlı sakin ve tenha bölgeleri tercih etmektedirler.

  4 – Kalorifer böcekleri bir defada ne kadar yumurta bırakır?

  Kalorifer böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşımaktadırlar. Tek seferde 200 civarı yumurta bırakabilirler. Bu yumurtalar kapsüller içinde muhafaza edilmektedir.

  5 – Kalorifer Böcekleri İnsana Hangi Hastalıkları Bulaştırır?

  Etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde çeşitli tahribatlara neden olan kalorifer böcekleri, verem, astım, alerjik rahatsızlıklar gibi hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedirler.

  6 – Kalorifer böceğinden nasıl kurtulabilirim?

  Kalorifer böcekleri basit ilaçlama yöntemleri ile imha edilebilen haşereler değillerdir. Bunun için özel ilaçlama yöntemleri ve teknikleri gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama ekiplerimiz ile kalorifer böcekleri için özel olarak tasarlamış olduğumuz yöntemlerimiz ile kısa sürede kontrol sağlayarak problemleri ortadan kaldırmaktayız. Müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek, 7/24 randevu talebinde bulunabilirsiniz.