Kalorifer böcekleri sıcak ortamları oldukça seven böceklerdir. Bu nedenle kalorifer böcekleri ev, kazan dairesi, depo gibi sıcak alanlarda sıkça görülmektedir. Hızla üreyerek çok sayıda yumurta bırakan bu böceklere karşı gerekli ilaçlama önlemleri mutlaka yapılmalıdır.
Kalorifer böceği mücadelesi alanında uzman ilaçlama personelleri tarafınca yapılmalıdır. Çünkü aksi uygulamalar bu böceklerin yok olması için yeterli kalmayacaktır. Dayanıklı böcekler arasında bulunan kalorifer böceği, çok soğuk ve sıcak havalarda dahi uzun süre bir şey yemeden yaşayabilmektedir.
Kalorifer böcekleri İnsanları Isırır mı?
Bu böcekler insanları ısırarak zarar vermezler. Fakat kalorifer böceğinin zararları insanlara dolaylı yollardan geçmektedir. Pis ortamların konakçısı olan bu böcekler çok sayıda mikrop ve bakteriyi bünyelerinde taşıyarak çeşitli hastalıkların insanlara geçmesine neden olabilirler. Özellikle salya ve dışkı yoluyla gezindikleri alanlara ve yiyeceklere mikroplarını bulaştırırlar. Kalorifer böceği mücadelesi bu nedenle oldukça dikkatli ir şekilde uygulandıktan sonra gerekli dezenfekte işlemleri de yapılmalıdır.
Sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama uygulamaları ile kalorifer böcekleri kısa zamanda yaşam alanlarınızdan yok edilmektedir. Firmamızdan kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almak istediğiniz vakit iletişim numaralarımızdan Müşteri temsilcilerimize ulaşmanız yeterli olacaktır.