Kalorifer böcekleri yalnızca kaloriferli evlerde olmaz. Bunun türlü sebepleri vardır. Bu zararlı canlılar çoğunlukla sıcak ve nemli alanlarda yaşamaktan hoşlandıkları için yoğun olarak kalorifer gibi sıcak olan alanlarda yuvalanmaktadırlar. Özellikle kalorifer araları bunu dışında kalorifer boruları ve genel kalorifer tesisatının geçtiği pek çok icra köşeye yumurtalarını bırakarak çok kısa bir zaman içinde tahmin bile edemeyeceğiniz sayılara ulaşabilmektedirler. Peki, kalorifer böcekleri apartman veya müstakil kaloriferli evler dışında neden diğer meskenlerde görülür? Bunun cevabı çok basittir. Çünkü bu canlılar sıcakla özdeşleştikleri için sıcak olan her yere gidebilmektedirler. Dolayısıyla:

  • Bir evde ısıtıcı olarak soba bulunuyorsa oralarda da bulunabilmektedirler.
  • Aynı zamanda fırın, pastane benzeri yerlerde ürünler pişerken aşırı derecede oluşan sıcaklık onları bu alanlara çekebilmektedir.
  • Kaloriferli bir evden eşyanızı taşıyarak başka bir yere geldiyseniz ya da size kaloriferli bir yerden herhangi bir eşya geldiyse böcekler bu eşyalar arasında seyahat ederek evinize girebilirler. Ve çok kısa zamanda üredikleri için evin her tarafına yayılabilirler.

Bu canlılardan tamamen kurtulabilmeniz için kalorifer böceği ilaçlama işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Bunun içinse bireysel değil böcek ilaçlama firmalarından destek almalısınız.

Kalorifer Böceklerinden Nasıl Kurtulabiliriz?

Kalorifer böceklerinden kurtulabilmek için yapacaklarınızı anlatmadan önce yapmayacaklarınızdan bahsetmek istiyoruz. Çünkü pek çok insan onlarla mücadele etmeyi kendilerine borç bilmişler ve kendilerince bu görevi üstlenmişlerdir. Ancak böylesine bilinçsizce yapılan bireysel bu müdahalenin kalorifer böceği ilaçlama konusunda size hiçbir katkısı olmayacaktır. Genel olarak söylemek gerekirse böcek ilaçlama işlemlerinde yapılan hiçbir uygulamanın bireysel olan hali sonuç getirmemiştir. Dolayısıyla gerçek anlamda kalorifer böceği ilaçlama yapmak istiyorsanız mutlaka böcek ilaçlama konusunda en iyi ve en kaliteli hizmeti veren İstanbul böcek ilaçlama firmamızı arayarak destek istemelisiniz.

Kalorifer Böceklerinin Antenleri Ne İşe Yarar?

Kalorifer böceğinin baş kısmındaki antenleri yönlerini daha rahat bulmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda dışardan gelebilecek tehlikeleri önceden belirleyerek onları uyarır. Aynı zamanda yiyeceklerini de bulma da antenlerini kullandıkları bilinmektedir. Kısaca yön, beslenme ve güvenlik ihtiyaçları konusunda onlara yardımcı olur. Antenleri olmadan kalorifer böcekleri uzun süre yaşayamazlar.