Halk arasında kara böcek diye bilinen ve internette de sık sık karşılaştığımız kara böcek deyimi aslında ilaçlama uygulamarımızda gördüğümüz karafatmalar veya kalorifer böcekleri olmaktadır. Peki kara böcekler ile nasıl mücadele etmeliyiz ve kara böcekler evlerimize neden giriyor.

Ülkemizde en çok Akdeniz bölgesinde görülen bu böcek türleri sıcak ve nemli ortamları çok severler. 3 cm boyunda, siyah renkte ve 2 anteni vardır. Bu antenleri sayesinde yollarını çok rahatlıkla bulurlar yani bir kara böcek rahatlıkla evinize girebildiği gibi aynı rahatlıkla çıkabilmektedir.

Yeryüzünde bulunan tüm canlılar gibi kara böcekler de besin ve su ihtiyaçlarını gidermek için keşiflere çıkar.

Yaşam alanlarımızda hijyen kurallarına dikkat etmiyorsak, yüksek katlı apartmanlarda oturuyor olsak bile kara böceklerden kaçmak mümkün olmayacaktır.

Kara böcekler bir günde 5 km kadar yol alabilen canlılardır. 2 gün boyunca besin tüketmeden yaşayabilirler. Dişi kara böcekler bir yumurtlamada yaklaşık 100 kadar larva bırakmaktadır. Yumurtlama dönemlerinin özellikle sıcak dönemlerde yaparlar.

Yaz aylarında sayılarının artmasının sebebi budur. Evlerde görülen kara böceklerle hızlı üredikleri için hemen mücadele edilmelidir. Aksi halde evin tüm bölgesini istila ederler.

Kara böcekler eğer evlerinizde yuvalandı ise ve besin kaynakları buldularsa sürekli üreme yapacaklardır.

                                         Kara böcekler ile mücadele nasıl olur?

Genellikle bu böcek türü için yapılan en büyük hata evlerimizde bir kaç tane gördüğümüz ve bir kaç tane öldürdüğümüz zaman kara böceklerden kurtulduğumuzu düşünsek de aslında kara böcekler evimizde hızla üremeye başlayalı çok olmuştur.Bu yüzden kara böcekler ile bireysel mücadele genelikle başarısız kalmaktadır.

Bu böceklere titiz ilaçlama olarak sıvı ilaçlama yapmaktayız ulv makinaları ve bayer marka böcek ilaçları ile evlerinizde kara böceklerden kurtulmanız adına %100 garanti veren titiz ilaçlama ,ilaçlama öncesi ve sonrası tam destek verirken ,bütün ilaçlama çalışmalarımızdan sonra siz değerli müşterilerimize yasal evraklarını bırakmaktayız