sinek

Günlük hayatta en sık rastlamakta olduğumuz ve hem görüntü olarak hem de sayı olarak oldukça rahatsız eden karasinek, sinek türünde yer alan canlılardan biridir. Genellikle bakteri oranı yüksek yerlerde yaşamayı tercih etmektedirler ve bu ortamlardan her türlü mikrop ve bakteriyi gittikleri yerlere götürürler. Sayılarının yüksek olması, her türlü alanda karşılaşmamıza neden olmaktadır. Evlerimiz ya da herhangi başka yaşam alanlarımıza da rahatlıkla girip çıkabilen karasineklerle mücadele için böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm karasinek problemlerini geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ile ortadan kaldırmaktayız.

Karasineğin Özellikleri

  • 5-1.0 mm boylarında olan karasinekler, koyu gri ve siyah renklerinde görülebilmektedirler.
  • Sinek türlerinin %90’ınını oluşturmaktadırlar ve en üstün uçuş kabiliyeti onlara aittir.
  • Her türlü besin maddesi ile beslenebilmektedirler. Bu nedenle insanların yaşam alanları onlar için en uygun besin alanıdır.
  • Bünyelerinde barındırdıkları ve etraftan topladıkları çok sayıda bakteri ile insan sağlığı üzerinde ciddi tehdit unsuru oluşturmaktadır.
  • Yumurtlama sistemi ile üremekte olan karasinekler, bulundukları alanlarda kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olmaktadır.
  • Uçuş özelliğine sahip olmaları ve hızlı üreme yapıları nedeni ile kişisel ilaçlama yöntemleri ile değil profesyonel sinek ilaçlama firmalarının sağlayacağı hizmetler ile kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır.

Karasinek İle Mücadele

Hızlı bir üreme yapısına ve üstün uçuş yeteneğine sahip olmaları nedeniyle basit yöntemler ile imha edilemeyen karasinekler, böcek ilaçlama firmalarının geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile ortadan kaldırılmaktadır. Karasinekler için özel olarak tasarlanmış olan ilaçlar ve yöntemler ile kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz. Tez İlaçlama olarak, uzman ekiplerimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı güvenilir ilaçlarımız ile birlikte yaşam alanlarınızda meydana gelen karasinek problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırmakta ve bu alanları oluşan bakteri ve mikroplara karşı dezenfekte etmekteyiz.

Karasinekler, dolaştıkları alanlardan topladıkları ve kendi bünyelerinden salgıladıkları bakteri ve virüslerle insan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına neden olmaktadır. Kolera, dizanteri, diyare, hepatit gibi tehlikeli hastalıkların oluşmasına neden olan karasinekler, bulundukları ortamlardan çok fazla zaman kaybetmeden temizlenmesi gerekmektedir. Karasinek ilaçlamasında sıklıkla tercih edilmekte olan ilaçlama yöntemleri, kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlarla gerçekleştirilen sıvı ilaçlama yöntemleridir. Bu ilaçlar, buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanarak dar ya da geniş, büyük ve küçük her türlü alanda etkisini göstermekte ve kısa sürede kesin çözümlere ulaştırmaktadır. Firmamızın sağlamış olduğu güvenilir karasinek ilaçlama hizmetleri İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde sürdürülmektedir. Müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek 7/24 hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Karasinek İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Karasinekte göz var mıdır nasıl görür?

2 adet göze sahip olan karasineklerin her bir gözünde 400 adet petek bulunmaktadır. Oldukça keskin bir görme yeteneğine sahip olan karasinekler, arkalarını da rahatlıkla görebilmektedir.

Karasinekte beslenme nasıl olur?

Her türlü besin maddesi ile beslenebilen karasinekler, uçuş sırasında çok fazla enerji harcadığı için şeker kaybı yaşamaktadır. Bu nedenle de şekerli besinlerle daha çok ilgilenir.

Karasinek nasıl üreme yapar?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan karasinekler, yumurtalarını belirli bir sıcaklıkta barındırmaktadır. 25 dere gibi bir sıcaklığa bırakılan yumurtalar, 10 saat içerisinde çatlamakta ve sinek yavruları doğal yaşama dahil olmaktadır. Yumurtlama süreci 3 günde bir tekrarlanabilir. Oldukça hızlı ve çok sayıda üremekte olan karasinekler sinek grubunun %90’ınını oluşturmaktadır.

Karasineğin bulaştırdığı hastalıklar hangileridir?

Karasinekler, taşımış oldukları bakteriler ile insan sağlığı üzerinde ciddi tehdit unsuru oluşturmaktadır. Verem, dizanteri, çocuk felci, hepatit, diyare gibi tehlikeli hastalıkların oluşmasına neden olmaktadırlar. Bu nedenle bulundukları alanlardan kısa bir süre içerisinde imha edilmeleri gerekmektedir.

Sinek, karasinekle mücadele nasıl olur?

Çok hızlı bir üreme yapısına sahip olan karasinekler, bulundukları ortamda çok kısa bir sürede yoğun bir nüfusa ulaşabilmektedir. Bu nedenle kişisel yöntemlerle imha edilmeleri oldukça zordur. Karasinek ilaçlama hizmeti veren ilaçlama firmalarından destek almak bu aşamada çok önemlidir. Tez İlaçlama olarak kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemlerini, buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulayarak, her türlü alanda oluşan karasinek istilasını kısa sürede ortadan kaldırmaktayız.

Karasinek, sinek insanı ısırırmı?

İnsanları ısırma özelliği olan karasinekler, bünyelerinde taşımış oldukları bakteriler ile insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilirler. Bu nedenle profesyonel ilaçlama teknikleri ile ilaçlanmaları ve imha edilmeleri gerekmektedir.

Sinek ve karasinek ilaçlama ne zaman yapılmalı?

Sinek ve karasinek ilaçlamaları, akşamüstü ya da sabaha doğru yapılırsa çok daha etkili sonuçlara ulaşılabilir. Tez İlaçlama olarak, en etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile uygun zamanlarda gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle, yaşam alanlarınızı karasineklere karşı dezenfekte etmekteyiz.

Karasinek ve sinek yumurtaları ne zaman olgunlaşır?

Karasinekler, yumurtlama sistemi ile üremektedir. Sıcaklık derecesine göre olgunlaşan yumurtalar, 25 derecede bulundukları zaman 10 saat gibi kısa bir süre içerisinde de olgunlaşabilirler. 40 derecede bulunan yumurtalar ise 6 gün gibi bir süre içerisinde çatlamakta ve olgunlaşmaktadır.