Karafatma böceklerinden kurtulmak, sağlıklı alanlarda yaşamanıza yardımcı olacaktır. Zira bu haşereler, insan sağlığı açısından büyük tehlike teşkil etmektedir.

Karafatmalar Nerede Yaşar?

Halk arasında karafatma adı ile de anılan hamam böceğinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Ancak bütün türleri, sağlıksız alanlarda yaşamaktadır. Nemli ve pis alanlar onların yuva yapmaları açısından oldukça elverişli alanlardır.

Bu yüzden yuvalarını, tuvalet, banyo, mutfak tezgahının altı, depo, kömürlük gibi alanlarda kurmayı tercihe derler.

Karafatma İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Yuvalarından çıktıkları noktaya ilaçlar sıkılmaktadır. Bu sayede bu böceklerin ölümü yuvalarında gerçekleşmektedir. Bu sayede uygulama sonrasında, görüntü kirliliğine neden olmazlar. Kendilerine dokunmak zorunda kalmazsınız. Çünkü bu böcekler, pis alanlarda bakteri taşımaktadırlar. Temas halinde birçok hastalığı bulaştırabilirler.

Bulaştırdıkları Hastalıklar

  • Verem
  • Tifüs
  • Dizanteri
  • Mantar
  • Hepatit virüsü

İlaçlama Hangi Mevsimde Yapılır?

Karafatma ilaçlama işlemi yılın her mevsimi yapabilmektedir. Ancak nemli alanlarda yuva yapan haşereler, sıcak havalarda daha yoğun yaşam alanlarında görülmektedir. Müşterilerimizden yaz aylarında daha çok randevu talebi almaktayız.

Karafatmalarla Bireysel Mücadele Edilir Mi?

Tek başınıza karafatma ile mücadele etmeniz faydalı olmayacaktır. Zira bu böcekler çok dayanıklıdır. Kafası kopsa bile bir hafta daha yaşamaya devam eder. Sert bir cisimle vurmanız, onları etkisiz hale getirmeyecektir. Aksine bakterilerini etrafa saçmasını kolaylaştıracaktır.

Karafatma böceklerinden kurtulmak için profesyonel destek almanız gerekmektedir. Şirketimizden bu desteği en kaliteli şekilde ve en uygun fiyatlarla sağlayabilirsiniz.