karıncaHemen hemen her türlü alanda yaşayabilmekte olan ve sayıca büyük bir yoğunluğa sahip olan karıncalar, yaşam alanlarımızda oluşturmuş oldukları istila nedeniyle problem teşkil etmektedirler. Genellikle koloni halinde yaşamalarından ötürü bulundukları ortamda hakimiyet kurmaları, kendileriyle mücadeleyi oldukça zorlaştırmaktadır. Bu nedenle kişisel yöntemler, yaşam alanlarımızda meydana gelen karınca problemlerinin ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacağı desteklerle evlerinizde ya da iş yerlerinizde meydana gelen karınca problemlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Tez İlaçlama firması olarak, geliştirmiş olduğumuz etkili yöntemler ve uzman ekiplerimiz ile birlikte tüm karınca problemlerini kalıcı çözümlere ulaştırmaktayız. İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde karınca problemlerini 7/24 ortadan kaldırmaktayız.

 

Karınca İlaçlama yöntemleri

Tüketebilecekleri besin maddelerini toplamak için yaşam alanlarımıza dahil olan karıncalar, yiyecek toplama işlemini koloniler halinde gerçekleştirmektedirler. Yuvalarını genellikle ev içlerine değil dışarıya yapmakta olan karıncaların kapalı alanlara girmesini önlemek amacıyla evvela ev ya da diğer yaşam alanlarının hijyenine oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Fakat yine de karınca istilalarının önüne geçilemiyorsa, profesyonel karınca ilaçlama firmalarından destek alınması gerekmektedir. Çünkü hem yumurtlama yöntemi ile üremekte ve yoğun bir nüfusa sahip olmaları hem de basit işlemlerle imha edilememeleri nedeniyle kişisel yöntemler yetersiz gelecektir. Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama ekiplerimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı güvenilir ilaçlarımız ile birlikte karınca problemleri üzerinde kısa sürede kontrol sağlamaktayız.

Karınca ilaçlamalarında genellikle tek bir bölgeye uygulama yapılmamalıdır. Karıncaların geçiş noktalarına uygulanacak olan jel ilaçlar, kısa sürede sonuca ulaşmak için etkili olmaktadır. İlaçlama ekiplerimiz, karıncaların geçiş noktalarını teyit ederek ve yuvalandıkları alanı tespit ederek en etkili ilaçlama tekniklerini uygulamaya almaktadır. Yumurtlama sistemi ile üremekte oldukları için belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemlerinin tekrarlanması gerekebilir. Tecrübeli ekiplerimiz, karınca ilaçlamalarında yem sistemi ya da sıvı ilaçlama tekniklerini de uygulayabilmektedir. Bu teknikler, insan sağlığını olumsuz bir şekilde etkilemeyen ve kısa sürede sonuca ulaştıran güvenilir tekniklerdir. Yaşam alanlarınızda meydana gelen karınca problemlerinin ortadan kaldırılması için Tez İlaçlama bünyesinde sağlanmakta olan karınca ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

 

En Çok Görülen Karınca Türleri

Her türlü yaşam alanında yaşayabildikleri bilinen karıncaların, çok sayıda türü bulunmaktadır. En sık rastlanılan türü ev karıncaları olmakla birlikte, sadece toprak altında yaşamakta olan ve besin maddesi olarak kullanılan bal karıncaları, ateş karıncaları, savaşçı karıncalar, marangoz karıncaları gibi çeşitleri de bulunabilmektedir. Türkiye genelinde toplam 306 karınca türü bulunmaktadır.

Diğer türler, ev karıncaları gibi ilaçlanmamaktadır. Genellikle yaşam alanı olarak açık alanları tercih etmektedirler ve insanlar için problem teşkil etmemektedirler. Evlerde meydana gelen karınca problemleri hem oluşturacakları kötü görüntü hem de sebep olacakları sağlık problemleri açısından ortadan kaldırılmalıdır. Karınca ilaçlama firmaları, en etkili ilaç ve yöntemler ile kısa sürede kontrol sağlayacak ve yaşam alanlarınızı bu problemlerden temizleyecektir.

Tez İlaçlama olarak, İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde meydana gelen karınca problemlerine karşı, etkili ilaçlama yöntemleri ile müdahale etmektedir. Ekonomik karınca ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

Karıncalar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Karınca evimize neden gelir?

Yaşamlarının büyük bir bölümünü besin toplamakla geçiren karıncalar, evlerimize besin maddelerini rahat bir şekilde bulabildikleri için gelmektedir.

Karınca insanı ısırıp zehirlermi?

Karıncalar bazı durumlarda insanları ısırabildikleri gibi zehirli canlılar değillerdir. Bu nedenle herhangi bir zehirlenme durumu söz konusu olmamaktadır. Fakat dolaştıkları ortamlardan bakteri ve mikropları bünyesine taşımakta olan karıncalar, bu bakterileri her türlü yiyecek ve eşya üzerine rahatlıkla yayacaktır. Bu da insanları üzerinde bir takım sağlık problemlerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Karıncalar nasıl bir hayvandır ?

Oldukça küçük yapılarda bulunan karıncalar, besin toplamak amacıyla her türlü alanda yaşamlarını sürdürebilmektedir. Genellikle toprak altlarında, ağaç içlerinde yuvalanmaktadırlar. Yumurtlama sistemi ile üremekte olan karıncalar koloniler halinde yaşamaktadırlar.

Karınca ile ferdi mücadele yeterlimi ?

Karıncalar kalabalık halde hareket etmekte olan ve bulundukları alanı istila etmekte olan canlılardır. Ayrıca dolaşma alanları oldukça geniş olduğu için tek bir bölgeye uygulanacak işlemler ile imha edilemezler. Bu nedenle kişisel mücadeleler yeterli gelmeyecektir. Profesyonel karınca ilaçlama firmaları hem kullandıkları ilaçlar ile hem de yöntemler ile çok daha kısa bir sürede kalıcı sonuçlara ulaşacaktır.

Herkes ilaçlama yapabilirmi ?

Kullanılan ilaçların oluşturacağı zararların önüne geçebilmek, işlem hatasını minimum seviyeye indirmek ve problemi çok daha büyük bir hale getirmemek adına alanında uzman ilaçlama ekipleri tarafından işlem uygulanması çok daha doğru olacaktır.

Karıncalar uçabilir mi ?

Ana karınca olarak bilinen karıncalar, kanatlı olarak doğmakta olan ve uçabilen karıncalardır. Ana karıncalar, istedikleri alanlara uçarak yeni koloniler oluşturabilirler.

Karınca ne ile beslenir ?

Her türlü besin maddesi ile beslenebilen karıncalar, hayvan ölülerini de tüketebilmektedirler. Meyveler, şekerler, yapraklar, bitki, hayvan leşleri, yapraklarda oluşan mantarlar, karıncaların tükettikleri besinler içerisinde yer almaktadır.