Pire haşeresi, insanlar dışında kedi, köpek gibi hayvanlarda da bulunmaktadır. Kan emerek beslenen bu haşereler, ısırdıklarında kalıcı yaralara da sebep olabilmektedir. İnsanlar için tehlike olan pire ile mücadele için pire ilaçlama şarttır. Özellikle kıllı hayvanlarda daha fazla görülen pire, kedide kulak arkasında, bacak kısımlarında ve boyun kısımlarında yaşamaktadır. Kedilerde görülen sık kaşıntılar, tüy dökülmeleri kedide pire belirtisi olabilir. Eğer bu belirtiler ile karşılaştıysanız, muhakkak kedinizi veteriner kontrolünde tedavi ettirmelisiniz.

Kedi piresi boyutları oldukça ufak olduklarından dolayı gözle görülemez ve kolaylıkla yok edilemezler. Hızlı hareket eden, çabuk gözden kaybolan kedi piresinden kurtulmak için, çeşitli tedaviler şarttır. Bununla birlikte kedilerin bulundukları yerlerde muhakkak pire ilaçlama ile temizletilmelidir. Çünkü bu haşereler kısa sürede ürer, hızlı şekilde çoğalırlar. Her yerde olabilme ihtimalleri bulunduklarından ve sıçrayarak her yere geçebileceklerinden dolayı pire ile mücadele edilmesi şarttır ve ihmalkar davranılmadan pire ilaçlama şirketleri tarafından kedi piresi ilaçlama yaptırılmalıdır.

Genellikle sokak hayvanlarında ve barınaklarda daha fazla rastlanılan kedi piresi, sağlıksız hayvanları tercih ettiğinden dolayı buralarda görülür. Bu gibi yerler, ve evcil hayvan besleyen kişilerin bulundukları alanlar periyodik olarak pire ilaçlama ile temizletilmelidir. Zira bir süre sonra bu haşereler ile başa çıkmak daha da zorlaşabilir. Bu yüzden bir an önce kedilerde pireye son verilmeli ve bu haşerelerin tamamen yok edilmeleri sağlanmalıdır. Kedi piresi hem kedinin kanını emerek beslendiği için hem de insanlar üzerine de geçebildiği için oldukça zararlıdır. Kedi piresi zararları karşısında mağdur duruma düşmemek adına, hayvanlarınızı sıklıkla veteriner hekim kontrollerine götürmeli, hayvanlarınızın sağlığına, besinlerine çok fazla dikkat etmelisiniz.

Titiz ilaçlama olarak sizlere pire ilaçlama hizmetleri vererek, her yeri istila durumuna geçecek ve virüs bulaştırarak ciddi hastalıklara sebep olacak pirelerden kurtulmak için yardımcı olmaktayız.