Titiz İlaçlama, uzun yıllardır İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde sürdürdüğü faaliyetlerle yüz binlerce kişinin yaşam alanını zararlı canlılardan temizlemenin gururunu yaşıyor.

Çıyan böceği doğal ortamlarda yaşayan pek çok küçük haşere türü ile beslenir. Önce avını ısırıp felç eder ve etkisiz hale getirir. Daha sonra zehrin etkisi ile parçalara ayrılan avını yemeye başlar. Çıyanlar tarafından ısırılan kişilerin vücutlarında ilk olarak şişme ve kızarıklık görülür bir süre sonra acı, kaşıntı, halsizlik, iştahsızlık, bulantı, kusma ve baş ağrısı gibi şikâyetler ortaya çıkar. Ve diğer bir tehlikeli böcek türü olan keneler. Çok fazla çeşidi olan kene insan vücuduna beslenmek amacı ile yapıştığı takdirde çabuk görülmez çünkü bir benekten farklı olmaz. Kan emmeye başlayan keneyi tek başına çıkarmak çok zordur evde bireysel olarak uygulanmaması gerekmektedir aksi halinde başının ya da hortumunun kopmasını ve ciltte kalmasına sebep olabilir. Kene ısırılması görüldüğü takdirde en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekmektedir. Bu canlılardan kurtulmanın en etkili yolu ise böcek ilaçlama işlemidir.
Gelelim kemirgenlere. Kemirgengillerden olan fare; 4 bacaklı kuyrukları boyutlarından uzun olan, çok fazla türleri bulunan insan hayatına olumsuz etkileri olan canlılardandır. Fareler genelde birlikte yaşarlar çok hızlı çoğalırlar. Yapısına bakıldığında güçlü dişleri vardır. Aynı zamanda topladıkları yiyecekleri sakladıkları diş keseleri bulunmaktadır. Açlığa dayanamayan bu canlılar çok aç kaldıklarında saldırgan olabilirler aksi halde sizleri gördükleri zaman çok hızlı hareket ederek yok olurlar. Yakalamak çok zordur yiyecekler haricinde eşyaları da kemirerek sizlere maddi zarar verirler. Fare ilaçlama konusunda eğitimli ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize il genelinde bulunan şubelerimiz ile sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz.

Yukarıda anlattığımız her iki tür canlı da insanlar için son derece zararlı ve tehlikeli canlılardır. bu canlılardan kurtulmak için Titiz ilaçlama firmamız tarafından verilen böcek ilaçlama hizmetlerine başvurarak can ve mal güvenliğimizi güvene almalıyız. Aksi durumda büyük sorunlar yaşayabiliriz.