Keneler kan emici canlıların içinde üreme şekilleriyle, konaklama şekilleriyle farklılık gösteren bir canlı türüdür. Keneyle mücadele de diğer zararlı canlılara göre farklı boyutlarda gerçekleşmektedir. Kene İlaçlama Firmaları, kenenin tespit edildiği bölgede profesyonel müdahalelerle, problemi ortadan kaldırmaktadır.

Genellikle havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan ve bahçelerde, parklarda zamanını geçirmek isteyen vatandaşın korkulu rüyası olan keneler, kan emicilerin arasında en tehlikeli canlı türüdür. Kene ısırması genellikle erken fark edilemediği için ciddi boyutlarda sonuçlarla karşılaşmak ne yazık ki kaçınılmaz olmaktadır. Bu sebeple kene ısırmalarına karşı alınacak önlemler, bizleri, hayatlarımızı riske atmaktan koruyacaktır.

KENE VE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI

Konakçı olarak belirlediği canlının derisine dişlerini geçirdikten sonra baş kısmını bu bölgeye gömen keneler, kişisel müdahalelerle koparılmaya çalışılırsa, baş kısmını kan emdiği canlıda bırakmakta ve bu da insan bünyesine zarar veren bir takım salgıları salgılamasına neden olmaktadır. Bu sebeple herhangi bir kene ısırması vakasında, kendi müdahalelerimizle olası bir zarar görmektense, en yakın sağlık kuruluşundan yardım almak daha doğru bir karar olacaktır.

Keneler, küçük baş hayvanlardan aldıkları mikropları, insanlara ya da büyük baş hayvanlara taşıdığı vakit, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Küçük yapıları nedeniyle hemen fark edilemeyen bu canlılar, erken teşhis yapılamadığı takdirde çok ciddi boyutlara sahne olan hastalıkların nedeni olmaktadır. Bunlardan en yaygın ve bilinmiş olanı Kırım Kongo Kanamalı Ateşidir. Bu hastalık vücut fonksiyonlarını derinden etkileyen mutlaka bir tedavi sürecine dahil edilmesi gereken çok riskli bir hastalıktır. Tedavisi bir hafta sürebildiği gibi bazı durumlarda dört haftaya kadar da uzayabilmektedir. Kene ısırıklarında erken teşhis hayati önem taşımaktadır.

KENE İLAÇLAMA FİRMALARININ ÖNEMİ

Genellikle çiftçilikle uğraşanların maruz kaldığı kene problemi, evlerimizin içlerine kadar gelmiştir. Evcil hayvanlarımızla, evimize aldığımız bitki, çiçekle, bir şekilde kapalı alanların da korkulu rüyası haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda kene vakalarında çok büyük artış gözlemlenmektedir. Bu sebeple kene ilaçlama firmaları da bu probleme karşı alınacak önlemlerde gelişmeler kaydetmiştir.

Kene ilaçlamalarında genellikle sıvı ilaçlama tekniğini kullanmaktadırlar. Bu sayede ilacın gözle görülemeyen bölgelere de tesir etmesi sağlanabilmektedir. Genellikle bitkilere, ağaçlara tutunan ve buralardan canlılara geçen bir hayvan olması sebebiyle, evlerimizdeki tahta olan malzemelere, bitkilerimize, kapı ve pencere pervazlarını kendilerine yaşam alanı olarak seçebilmektedir. Bu sebeple, profesyonel ekiplerce kurulmuş olan kene ilaçlama firmalarıyla, bu problemi ortadan kaldırmaya çalışmak en doğru karar olacaktır.

Keneyle mücadelede kendi kişisel yöntemlerimiz asla sonuç vermeyecektir. Sonuç vermeyeceği gibi, sağlık açısından büyük tehlikeler de taşıyacaktır. Gözle görülmesi zor olan ve konak seçtiği canlılarda varlığını hissettirmeyen kenelerin tespiti zor olduğundan dolayı, etkili çözüm yöntemlerine başvurmak gerekmektedir. Kene İlaçlama Firmaları, kapalı alanlarda yapmış oldukları ilaçlamayı desteklemek adına dış mekanları da ilaçlayarak, kene problemine karşı etkili çözümler sunmaktadır. Olası bir kene probleminde vakit kaybetmeden bir kene ilaçlama firmasıyla irtibata geçmelisiniz. Titiz İlaçlama bünyesinde yer alan Kene İlaçlama Firmaları da, her türlü kene problemine karşı etkili ve kesin çözümleriyle hizmetinizde bulunmaktadır.