Kenelerin dünya üzerinde birçok türü bulunmaktadır. Şu anda bilinen 900 türü bulunmaktadır. Bu türlerinin birçoğu hastalık bulaştırma özelliğine sahiptir.

Kene ısırması sonucunda, hastaneye kaldırılan insanların birçoğu kurtarılamadı. Keneden bulaşan hastalıklar, yalnızda bu hastalıkla sınırlı değildir. Lyme hastalığı, Q ateşi, ensefalit, monosit erlihyoz, granülositik erlihyoz, bebezyoz, Akdeniz benekli ateşi keneden bulaşan başlıca hastalıklar arasındadır.

Keneler Nasıl Hastalık Bulaştırır?

Bu parazitler, üzerlerinde birtakım lezyonlar bulunmaktadır. Kenelere direkt temas halinde bu mikroplar size geçebilir. Kan emen keneler, bu hastalıkları insanlara bulaştırabilirler. Bu ölümcül hastalıkların birçoğu kan yolu ile bulaşmaktadır.

Kenenin saldırısına uğramanız durumunda, en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Bulaştırabilecekleri hastalıklar, ciddi hastalıklar olduğundan dolayı ihmal edilmemelidir. Sağlık memurları sizlere gerekli tedaviyi uygulayacaklardır.

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Kenelerin bulaştırdığı hastalıklardan korunmanın ve önlem almanın tek yolu profesyonel şirketlerden hizmet almaktır. Kene ilaçlama firmaları, sıvı ilaçlarla bu işlemi gerçekleştireceklerdir. Püskürtme yolu ile uygulanan ilaçlar, etkili olacaktır.  İlaçların püskürtme yolu ile uygulanmasının nedeni, bu haşerelerin küçük olmasından kaynaklıdır.

Keneden kurtulmak için tüm yaşam alanlarında ilaçlama yapılmaktadır.  Çünkü bu parazitler, açık alanlardan kapalı alanlarda da geçiş yapabilmektedir.

Keneden kurtulmak için şirketimize başvurabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarda bu işlemi gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizin her daim memnuniyetini sağlamakta ve sağlığını korumaktayız.