Keneler yüzyıllardır insanların hayatında olan canlılardır. Özellikle kırsal kesimde yaşayan insanlar çok daha iyi bilir: Tarlada, bağda, bahçede, sıkça karşılaştıkları ve yöreden yöreye farklı isimlerle adlandırdıkları bu canlılar insanların vücuduna yapışarak kan emerler. Ve taşıdıkları çok sayıdaki mikrobu bu kan emme esnasında insan vücuduna bulaştırmaktadırlar. Birkaç yaz öncesine kadar insanların vücuduna yapışan keneler sadece hasta etmekte çoğu zaman baş, dönmesi, ateş, kusma ve ishal gibi şikâyetlere sebep olmaktaydı. Tüm bu şikâyetle hastaneye giden insanlara tedavi edilerek kısa bir süre sonra normal yaşantılarına devam etmekteydiler.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı

Kırım Kongo kanamalı ateşi hayatımıza girmesi ile beraber ailemizden ve sevdiklerimizden pek çok insanın hayatına mal oldu.  Peki, biz bu hastalık hakkında neler biliyoruz?  Nasıl oluyor da insanları öldürebiliyor? Daha önce kenelerin böyle bir hastalığı bulaştırdığı bilinmezken şimdi nasıl oldu da insanlık için çok ciddi olan bu mikrobun taşıyıcı oldular? Yoksa bu düzenlenen bir deney mi? Bu virüs kenelere nasıl aktarıldı? Ne amaçlanıyor? Bu ve bunun gibi onlarca soru ve teori ortaya atılmıştır. Ancak bu hastalığı durduracak kişi ya da kişiler ne siz ne de ilaçlama firmalarıdır. Ancak en azından keneleri hayatımızdan uzak tutmak bize ve sevdiklerimize zarar vermesini önlemek bizim elimizdedir. Kene ilaçlama yaptırarak bu zararlı haşereyi hayatımızdan uzak tutabiliriz.

Kenelerden Kurtulmak Mümkün Mü?

Kenelerden kurtulmak profesyonel bir ilaçlama firmasının gerçekleştireceği kene ilaçlama uygulamasından sonra mümkün. Sizlerin bireysel olarak gerçekleştirebilecekleri bir uygulama olmayan kene ilaçlama işlemi hem sizi hem de sevdiklerinizi tehlikeye atar. Bu konuda uygun fiyat garantisiyle 7/24 hizmet vermekte olan Bakırköy Böcek İlaçlama firmamızın çağrı merkezini arayarak kene ilaçlama dâhil olmak üzere tüm haşere ilaçlama uygulamalarına dair hizmet alabilirsiniz. Bakırköy böcek ilaçlama firmamız profesyonel ekibiyle haşere, böcek ve diğer kemirgen türleriyle karşılaştığınız tüm problemlerde her daim yanınızdadır.