Böcek ve haşereler her dönemde ve her alanda karşımıza çıkabilecek canlılardır. İnsanlar için oldukça büyük sorunlar oluşturan bu canlılardan korunmak ya da kurtulmak amacıyla ilaçlama servisimiz tarafından yardım almanız mümkündür. Aksi halde bireysel böcek ile mücadele eden kişiler zaman kaybından başka bir sonuç almayacaktır. Anlık çözümlerle böceklerden kurtulduğunuzu zannedebilirsiniz ancak kısa bir süre sonra aynı sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Dışarıdan alınacak böcek ilaçları ya da insanların böcek gördükleri anda yapacakları herhangi bir müdahale zararlı olabilir. Haşere ile mücadele, böcekten kurtulmak profesyonel ilaçlama servisimiz ile irtibat kurmanız durumunda daha kolay hale gelecektir. Tek bir telefonunuzla sizlere en yakın böcek ilaçlama servisimiz yönlendirilerek, uzman ekipleriniz kapınıza kadar gelecektir. Böcek türüne ve alana bağlı olarak uygulanacak farklı ilaçlama uygulamaları vardır. Hepsi Sağlık Bakanlığı onarlı firmalar tarafından yapılmalıdır.

KOKULU İLAÇLAMA

Pire, akrep, kene, tahta kurusu gibi diğer ilaçlama yöntemlerinin etkileriyle yok edilmeleri daha zor canlılar için uygulanan böcek ilaçlama yöntemidir. İlaçlarının daha ağır ve etkili olması sebebiyle canlılar için tehlike oluştururlar. Bu nedenle önlem alınması şart olan bir ilaçlamadır. Kokulu ilaçlama öncesinde muhakkak alanda bulunacak gıdaların üstleri kapatılmalı ve gıdalar saklanmalıdır. Bunun dışında varsa çocuk oyuncakları yine aynı şekilde hava almayacak şekilde poşetlenmeli ve saklanmalıdır. Yine ilaçlama öncesinde kapı, pencere gibi hava girebilecek her yer kapatılmalıdır. Böcek ile mücadele için yapılacak kokulu ilaçlama sırasında da ortamda herhangi bir canlı bulunmaması gerekir. İlaçları kişilerin soluması durumunda ciddi hastalıklara sebep olabilen kokulu ilaçlama bu durumlar sebebiyle tehlikelidir. Ev ve iş yerleri için böceklerden kurtulmak isteyen kişilerin tercih ettikleri kokulu ilaçlama yöntemi her alana, her bölgeye temas ettiğinden dolayı etkisi çok daha fazladır. Üremeleri hızlı olduğu için sayıları da fazla olan haşereler ile mücadele kokulu ilaçlama sonucunda kolaylaşacaktır. Ayrıca yine kokulu ilaçlama sonrasında ilaçlama yapılan alan bir süre kapalı tutulmalı ardından iyice havalandırılmalı ve temizlenmelidir. Hiçbir şekilde kişilere temas etmemesi gereken ilaçlara karşı kişiler tedbirli olmalıdır. Profesyonel ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımla uygulanacak kokulu ilaçlama tüm böcek sorunlarından kurtulmanızı sağlar.

JEL İLAÇLAMA

Daha çok karınca,hamam böceği, örümcek, kalorifer böceği gibi sayıları fazla haşere türleri için uygulanan bir ilaçlama yöntemidir. Böceklerden kurtulmak için uygulanan jel ilaçlamanın, püskürtme yoluyla uygulanmaması ve uygulanırken kişilere herhangi bir rahatsızlığının olmaması sebebiyle fazlaca tercih edilir. Canlılara zararı olmayan jel ilaçlama uygulanan yerlerde hormonel bir koku oluşur ve böcekler bu kokuya gelerek ilacı yer, ölürler. Ölen böcekleri de diğer böcekler yer. Böyle devam eden döngü sayesinde böceklerden kurtulunur. Jel ilaçlama öncesinde herhangi bir önlem alınmasına gerek yoktur. Gıdalara ya da eşyalara zararsız olmayan haşere ile mücadele durumunda uygulanan bu ilaçlama sırasında da kişiler rahatça bulundukları yerde durmaya devam edebilirler. Hiçbir şekilde canlılar bakımından tehlikeli olmayan böcek ile mücadele durumunda uygulanan jel ilaçlama sonrasında da ilaçlama yapılan alanların temizlenmesine ya da silinmesine gerek duyulmaz. Hatta ilaçlama etkisini daha uzun süre gösterebilsin diye bir süre jel ilaçlama yapılan alan silinmemesi daha etkili sonuç olur.

KOKUSUZ İLAÇLAMA

Karafatma, hamam böceği, kakalak, sinek, sivrisinek, örümcek, güve, dana burnu, karınca gibi haşereler için uygulanan kokusuz ilaçlama da kokusuz olması sebebiyle gıda maddelerinin bulunduğu, insanların yaşam alanlarında uygulanabilecek yöntemdir. haşere ile mücadele durumunda uygulanan kokulu ilaçlama yöntemi kişiler açısından zararlı olduğu için okul, hastane, pastane, lokanta gibi alanlarda uygulanması tehlikelidir. Bu sebeple bu tür yerler için daha çok kokusuz ilaçlama tercih edilir. Kişiler ilaçlama sırasında da ilaçlama yapılan alan da bulundukları için haşere ile mücadele edecek kişiler tarafından tercih edilen, rahatsızlık vermeden uygulanan kokusuz ilaçlama pire, kene, tahta kurusu, deri böceği, çiyan, kırkayak, yaban arısı, tespih böceği gibi türler için etkili değildir. Çünkü bu türler daha dirençli ve zor canlılardır. Sırt pompasına su ve ilaç karıştırılarak uygulanan kokusuz ilaçlama öncesinde herhangi bir önlem alınmasına gerek yoktur. Sadece gıdalar kapatılarak kaldırılmalı, mutfaktaki eşyalar korunacak şekilde saklanmalıdır. İlaçlama sonrasında da bir havalandırma ya da temizlik gerekmez. Kapı ve pencere çevreleri, fırın ve buzdolabı arkaları bir süre silinmezse ilacın etkisi daha uzun süre kalıcı olacaktır.

Jel ilaçlamanın özellikleri nedir?

Böceklerin bıraktıkları larvada olan yumurtalar bir süre sonra larvadan çıkacakları için yeniden böcek sorunu oluşacaktır. Bu sebeple gerekirse birkaç hafta sonra yeniden kokusuz ilaçlama uygulatılmalıdır. Periyodik olarak devam edecek kokusuz ilaçlama yöntemi bu durumda daha kesin sonuçlar sunacaktır. Böcek ile mücadele durumunda ekonomik ilaçlama fiyatları ve doğru ilaçlama yöntemleriyle sizlerin 7/24 hizmetinizde bulunan Titiz İlaçlama istediğiniz her zaman tüm haşere, böcek, kemirgen sorunlarınıza çözüm olacaktır. Uzman, eğitimli kadroyla çalışan Titiz ilaçlama profesyonel ilaçlama yöntemleri uygulamaktadır. Her ilaçlama yöntemi için kullandıkları ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır.