kopek-piresiİlaçlama

Köpek Piresi

kopek-piresi1

Köpek piresi, sıçrayarak hareket eden, vücut yapısı olarak diğer pirelerden daha büyük dış parazittir. İnek, köpek, keçi, koyun, tilki, sincap ve tavşan üzerinde de yaşayan köpek piresi kan emerek beslenir. Köpek piresi diğer hayvanlar üzerinden insana geçtiğinde hayvanda olan mikrobu insan vücuduna enjekte etmektedir. Köpek piresi ara taşıyıcı olarak insana hastalık bulaştırmaktadır.

Kan emerek beslenen köpek piresi, üremek için gizli köşeleri tercih eder. Köpek piresinin yumurta ve larvaları parke içinde veya halı üzerinde olabilir. Aylarca beslenmeden yaşayabilen köpek piresi 500 kadar yumurta bırakabilir.

Sıçrayarak hareket eden sürekli konakçı değiştiren ve çok sayıda üreyen köpek piresi ile mücadele de köpeğinizi, bahçenizi ve evinizi düzenli olarak kontrolden geçirmelisiniz. Köpeğinizi pireye karşı veteriner hekim tavsiyesinde, boynuna takılan pire tasmaları ve ilaçlar yardımı ile koruyabilirsiniz. Pire ile mücadele komple yapılmalıdır. Sadece köpeğinizi pireden kurtarmanız yeterli olmaz, bu nedenle köpeğinizin kulübesi, bahçe ve evinizde de ilaçlama şirketleri tarafından pire ilaçlaması yaptırmanız gerekmektedir.

Köpek piresinin yumurtaları köpek üzerinde açılmaz bulunduğu ortamda uygun koşullarda açılır. Bu nedenle köpeğin bulunduğu her alanın sıvı ilaçlama yöntemi ile köpek piresi ilaçları kullanılarak rutin aralıklarla ilaçlanması gerekir.

Köpek piresi ile mücadele de ilaçlama şirketimizden 7 Gün 24 Saat garantili, güvenli ve etkili ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.