kulaga kaçan

Halk arasında kulağakaçan olarak bilinen bu haşerelerin yaklaşık olarak 900 farklı türü bulunmaktadır. Fiziksel yapısı olarak 6 adet bacağa ve tıpkı akreplerde olduğu gibi kuyruk kısmında kıskaca sahiptirler. Oldukça hızlı hareket eden bu canlı türü genellikle karanlık yerlerde yuvalanmaktadır. Belki de ismini de kulak içerisinin karanlık olmasından dolayı almıştır. Geceleri insanların yaşadığı yerlere ziyaretler geçekleştirerek beslenme ihtiyacını karşılayan gündüz ise taş altları ağaç kabuklarının altı gibi karanlık yerlerde yaşamaktadırlar.

Evlerde ise daha kolay besin ihtiyaçlarını karşıladıkları için yarıklarda kapı aralarında, çatlaklarda, tuvalet banyo gibi nemli bölgelerde yaşayabilmektedirler. Kulağakaçan böceği tamamen zehirsizdir fakat insanlara dolaylı olarak sağlık problemleri oluşturabilirler. Bu nedenle kulağakaçandan kurtulmak zorunlu bir durumdur. Kulağakaçan ilaçlama firmaları da bu konuda yardım alınacak kuruluşlardır.

Kulağakaçan Böceklerinin Zararları

Kulağakaçan böceği gezindikleri yerler itibari ile üzerlerinde mikrop taşımaktadırlar. Taşıdıkları mikropları da insanların yaşadıkları yerlerde açıkta kalan gıda ürünleri veya mutfak tezgahı ya da diğer eşyalara salyaları yoluyla bırakabilmektedir. Bu nedenle insanlara dolaylı yoldan hepatit, tifo gibi ölümcül olabilecek hastalıklar bulaşmasına neden olmaktadırlar.

Bu yüzden kulağakaçan böceği görülmesi durumunda böcek ilaçlama firması aracılığı ile haşere ilaçlama işlemi uygulanmalıdır. Kulağakaçan ilaçlama işlemi ciddi bir iştir bu nedenle amatör kişiler tarafından yapılması ilacın insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesine ve ilaçlama işleminden doğru sonucun alınmamasına neden olmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları ile kulağakaçan ile mücadele eden bireylerin yaptırmak istedikleri ilaçlama uygulaması için dikkat etmeleri gereken en önemli unsur ilaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı onaylı bir firma olmasıdır.

7/24 Saat İlaçlama Hizmeti

Kulağakaçan ilaçlama servisi ile haşere ilaçlaması yaptırmak isteyen bireyler için 16 yıldır İstanbul’ da hizmet veren Titiz İlaçlama 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz kurumsal böcek ilaçlama firması sıfatıyla tüm İstanbullulara hizmet vermektedir. İstanbul’un her ilçesi için böcek ilaçlama hizmeti sunan Titiz ilaçlama, sadece kulağakaçan ilaçlama değil tüm haşere ilaçlama işlemleriniz için profesyonel destek vermektedir.

Ekonomik İlaçlama Hizmeti

Böcek ilaçlama firmaları ile haşere ilaçlama işlemleri hem ekonomik hem de sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir. Haşere ilaçlama işleminin amatör kişiler aracılığı ile yapılması bir yandan haşerelerin yok olması ile ilgili etkin sonuç vermezken diğer yandan da ilaçlama işleminde uzman olmayan bu kişilerin sağlık problemi yaşamasına neden olmaktadır. Ayrıca piyasada böcek ilaçlama için satılan zirai ilaçlar mevcuttur fakat oldukça tehlikeli olan bu ilaçlar doğru bir şekilde kullanılmaması durumunda ilaçlama yapılan mekanda böcek ilaçlama sonrasında da etkisini kaybetmeyerek insanların özellikle de çocukların zehirlenmesine sebep olmaktadır.

İlgili Sorular

Kulağa kaçan böceği insanı ısırırmı?
Kulağakaçan nerelerde bulunur?
Kulağakaçan ne ile beslenir?
Kulağakaçan böceğinin ilaçlamasında ne tür ilaçlar kullanılır?
Kulağakaçan böceğinin büyüklüğü ne kadar olur?
Kulağakaçan haşeresi ne kadar çoğalır?
Kulağakaçan böceği ile mücadele nasıl olur?
Kulağa kaçan böceğinin zararları nelerdir?